2019 m. birželio 16 d. 00:22 val., sekmadienis

Kultūros naujienos

Internete pradėtas platinti dar vienas lietuviškas filmas

Internete pradėtas platinti debiutinis Kristinos Bertašiūtės filmas "dirty7vsCANNES". Filmas pasakoja apie tai, kokius išbandymus patiria nepriklausomi kinematografistai savo kelyje į šlovę: nuo „kušetės kastingo“ iki žmogžudystės ant Kanų festivalio laiptų...

Tai pirma filmo prodiuserio ir koncepcijos autoriaus Donato Vaišnoro sumanytos dilogijos dalis. Naujais dviem filmais – “dirty7vsCANNES”(rež. Kristina Bertašiūtė) ir “rožinė suknelė”(rež. Donatas Vaišnoras) projekto autoriai nutarė gilintis į iliuzijos prigimtį.

“ Viskas, ką garsiai įvardini, - teigė projekto sumanytojas D. Vaišnoras, - tampa melu . Daugelis yra pastebėję šį keistą fenomeną, kad išsakomi dalykai – jausmai, lūkesčiai, mintys – išnyksta. Žodžiai ir jausmai po ‘ištarties’ tampa kažkokie netikri ir svetimi. Todėl apie pačius brangiausius dalykus mes beveik niekad nekalbam, net su savimi…”

Kristina Bertašiūtė į šios iliuzijos mechanizmus nusprendė gilintis pasakodama apie kino kūrimo procesą Kas natūralu ir logiška – juk kinas didžioji iliuzija. Kur, jei ne čia, galima rasti atsakymą į šią mįslę?

“Viskas prasidėjo labai netikėtai… - prisipažino Kristina Bertašiūtė. – Donatas mane pakvietė vaidinti “rožinėje suknelėje” merginos, kuri suka filmą apie filmą(making-of). Prieš išvažiuojant į ekspediciją režisierius paklausė, ar aš nenorėčiau iš tikro sukurti savo filmo, nes vienaip ar kitaip gaunu visas reikalingas tam priemones. Tai tarsi aktorinė užduotis, kad geriau įsijausčiau į personažą…”

Ir aktorinę užduoti Kristina įvykdė su kaupu! Per devynias kino ekspedicijos dienas ir naktis(filmavimas vyko Italijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje) sukūrė pilnametražį filmą. Filmas, kurio žanrą sunku būtų apibrėžti – vaidyba, dokumentika, reportažas, performansas, hepeningas.

Debiutantei buvo iškelta tik viena sąlyga – filmas turi pasibaigti kultinio vokiečių režisieriaus Rainer Werner Fasbinder posakiu "The More Real Things Get, The More Like Myths They Become." Tai abu filmus – “dirty7vsCANNES” ir “rožinę suknelę” – sujungiantis teiginys.

“Aš sąmoningai siekiau, kad mano filmo pasakojimo formą būtų kuo atviresnė, tiksliau, nors gal tai gramatiškai ir ne teisinga – nuogesnė. Norėjosi atidengti užsklandą skiriančią žiūrovą nuo kino užkulisių. Kaip kuriamas filmas? Kuo gyvena aktoriai? Kaip vystosi socialiniai santykiai mažoje erdvėje? Jokių kaukių, jokių užslėptų minčių – viskas atvira kaip ant delno – o paslaptis vis tiek išlieka...”

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

D. Grybauskaitės dešimtmetis: ko turėtų vengti prezidentės įpėdinis? nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Dalios Grybauskaitės dešimtmetis Lietuvos prezidento poste visuomenės nuomonės formuotojų, o vėliau ir...

Sovietinė Palanga: diskoteka ir bausme naktį įžengus į pliažą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visi keliai vėlyvojo sovietmečio vasarą vesdavo į Palangą. 

Kas taip suerzino jaunąjį Landsbergį? nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partija pranešė, kad rugsėjo 8-ąją Žiemgalos...

Agluonėnuose duris atvėrė grožio salonas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Agluonėnuose skleidžiasi grožio paslaugų žiedas. Praėjusią savaitę Priekulės gatvėje duris atvėrė salonas...

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 4 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 5 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...