2019 m. vasario 23 d. 20:48 val., šeštadienis

Kultūros naujienos

Į Klaipėdą sugrįš karalienė Luizė

Į Klaipėdą sugrįš karalienė Luizė nuotrauka, foto

KONCEPTAS. Ekskursijoje "Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje" bus naudojamos ausinės, per kurias skambės muzika ir tekstai, dalyviai bus vedžiojami po miestą ir su karaliene Luize susijusiose erdvėse bus atliekami šokio bei teatro etiudai.

© Rūtos Žukės nuotr.

Karalienei Luizei atminti klaipėdiečiai pristato dar vieną meninį-istorinį projektą - turistinį maršrutą „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje”. Tai - ROTARY klubo „Karalienė Luizė” ir šokio teatro „PADI DAPI Fish” dovana miestui, minint klubo sukakties penkmetį.

Dalyvauti minėtoje ekskursijoje klaipėdiečiai galės jau gegužės mėnesį.

Choreografė Agnija Šeiko apgailestavo, kad prūsiška miesto istorija nepelnytai paliekama užmaršty, tačiau pastarasis projektas, jungiantis istoriją ir šiuolaikines meninės raiškos priemones, esą prikels tai, kas pamiršta.

Ekskursijos "Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje" konceptas primins daug susidomėjimo sulaukusį projektą "Keliaujančios bažnyčios". Jos metu bus naudojamos ausinės, per kurias skambės muzika ir tekstai, dalyviai bus vedžiojami po miestą ir su karaliene Luize susijusiose erdvėse bus atliekami šokio bei teatro etiudai.

Etiuduose dalyvaus tik vienas personažas - pati karalienė, tačiau ją įkūnys penkios šokėjos. Kuriant etiudus taip pat dalyvaus šeši vaikai.

"Mūsų pagrindinė idėja - parodyti skirtingus karalienės veidus: politikės, motinos, moters, mylimosios. Tačiau tai jokiu būdu nebus moteriškas spektaklis, tiesiog norime parodyti pasaulį Luizės akimis", - teigė A. Šeiko.

Tekstų autorė Sondra Simanaitienė atskleidė, kad ekskursija startuos Šiauriniame rage, keliaus Pilies tilto link, kur bus pasveikinama 1807 metais į Mėmelį atplaukusi karalienė, toliau dalyviai judės pirklio F. L. Konsencijaus namo link (šiuo metu rotušė), kur Luizė vienerius metu gyveno. Ekskursija taip pat nuves Luizės pasivaikščiojimų maršrutu - palei upę iki Biržos tilto ir Šv. Jono bažnyčios. Spektaklis nusikels iki Argelanderių namų (šiandien senojo pašto pastato), kuriuose dažnai lankėsi Luizė, Liepų gatve keliaus Liepų ir Herkaus Manto gatvių sankryžos link, pasieks jaunimo centrą "Karalienė Luizė" ir grįš iki Rotušės.

"Visai kitas pojūtis, kai žiūrovai keliauja po miestą užuot stebėję veiksmą teatro kėdėse", - įsitikinusi S. Simanaitienė.

Garso takelio kūrėjas Kristijonas Lučinskas teigė, kad ausinėse skambėsianti muzika ir tekstai bus įtraukiantys, spalvingi. "Garso takelis turėtų pakylėti nuo žemės", - pareiškė jis.

Beje, atsižvelgiant į mėgstamą Luizės muziką, sukurtos specialios aranžuotės. Dar neatskleidžiama, kokia moteris ausinėse kalbės Luizės vardu, tačiau projekto kūrėjai teigė, kad vienas iš pagrindinių pasakotojų taps visiems puikiai žinomas diktorius Marijus Žiedas. Vis dėlto tarp pasakotojų bus ne tik profesionalūs aktoriai ar įgarsintojai, bet ir paprasti žmonės.

Ekskursijose dalyvauti vienu metu galės 45 žmonės. Trukmė - apie 1 val. 15 min.

Klubo prezidentė Jolanta Juškevičienė teigė, jog klubas nori pateisinti savo garbingą vardą ir vienas iš pagrindinių jo tikslų - sugrąžinti miestui karališkąją istoriją, o karalienę Luizę - į šio miesto atmintį. Spektaklio pastatymą „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“ finansuoja šokio teatras ir rotarietės, tačiau ekskursijoje dalyvauti norintys miestiečiai turės susimokėti.

ROTARY klubas jau pristatė parodą apie Luizę, taip pat parėmė spektaklių ir knygos apie karalienę atsiradimą, paženklino liepą Piktupėnuose, prie kurios karalienė laukdavo savo vyro, grįžtančio iš derybų su Napoleonu. Taip pat klubo iniciatyva jaunimo centrui buvo suteiktas karalienės vardas. Na, o ateityje planuojama atgaivinti ir įprasminti Luizės ąžuolą Tauralaukyje. Taip pat Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno kieme įkurtas karalienės Luizės rožynas, kur planuojama pastatyti paminklą ar kitaip įprasminti tą vietą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Skleidė Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Ekonomikos vertinime - daugiau pozityvumo nuotrauka, foto

Ūkis, Gyventojai pozityviau vertina šalies ekonominę ir savo šeimos finansinę padėtį. Nuotaikos...

„Su gera bėgimo batų pora galima užkariauti pasaulį" nuotrauka, foto

Žmonės, Garsus japonų rašytojas Haruki Murakami savo knygose bėgimo sportą įvardija kaip savo...

Šilumos aukciono rezultatai mažina šilumos kainą vartotojams nuotrauka, foto

Euras, Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) patvirtinus ir įsigaliojus naujai...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...