2018 m. rugsėjo 23 d. 03:16 val., sekmadienis

Kultūros naujienos

Finišavo tarptautinės kūrybinės dizaino dirbtuvės "NewIDeA"

2013-09-19, 18:05

"Vakarų ekspreso" inf.

Finišavo tarptautinės kūrybinės dizaino dirbtuvės "NewIDeA" nuotrauka, foto

DIZAINERIAI. Nidos menininkų kolonijoje dirbę jaunieji dizaineriai iš trijų šalių nenuvylė savo gebėjimais ir entuziazmu.

© VDA archyvų nuotr.

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakultetas rugsėjo 6-13 dienomis organizavo tarptautines kūrybines dizaino dirbtuves "NewIDeA" Nidos meno kolonijoje. Tai pirmas tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, kai akademinei bendruomenei bendradarbiaujant su verslo įmonėmis buvo taikomas inovatyvus dizaino kūrybos procesas.

Neabejota, jog VDA Kauno fakultete Dizaino katedrai bendradarbiaujant su nacionaliniais gamintojais yra ugdoma savotiška Kauno dizaino mokykla, ieškant naujų veiklos galimybių. Projektas vyko bendraujant ir keičiantis idėjomis su italų dizaino mokykla "Scuola Italiana Design" (SID). Ši mokykla buvo įkurta Padujoje, Italijoje, 1991m. Įkūrėjai - Padujos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, ir Mokslo ir technologijų parkas "PST Galileo". Kasmet SID organizuoja intensyvų darbą dizaino kūrybinėse dirbtuvėse Rovine, Kroatijoje. Renginio metu SID dirbo drauge su "Alfa Romeo', "Fila", "Ferrero", "DeLonghi", "Chicco', "Electrolux" ir kitų žinomų prekinių ženklų kūrėjais. Mokyklos sėkmę dirbant su verslininkais laidavo SID kūrybinis metodas, kurio esmė - išskirtinio kūrybiškumo ir greičio dermė.

EKSPERIMENTAS. Jaunieji dizaineriai kūrė ekologišką interjerą. 

Kūrybinių dirbtuvių "NewIDeA" organizatoriai inicijavo bendradarbiavimą su Kaune įsikūrusiomis įmonėmis UAB "Eneka" ir UAB "Vandens linija". Lietuvių iš VDA Kauno fakulteto ir italų iš Italų dizaino mokyklos SID dizainerių komanda, naudojanti unikalų kūrybinį metodą, visą savaitę Nidoje dirbo su dizaino studentais ir jaunaisiais dizaineriais iš Lietuvos, Italijos bei Rusijos. Trys studentų ir jaunųjų dizainerių grupės, vadovaujamos dizainerių profesionalų, susibūrę į komandas, generavo idėjas tomis temomis, kurias pasiūlė įmonės: kūrė lauko baldus, gyvatukų dizainą ir lauko vazonus.

Renginys Nidoje vyko ne atsitiktinai - vienas iš amato įgūdžius praturtinusių ir sėkmę lemiančių veiksnių buvo išskirtinė kūrybingumą skatinanti aplinka vienoje gražiausių ir unikaliausių Lietuvos vietovių - Nidoje. Neringos miesto meras Darius Jasaitis, susitikęs su kūrybinių dizaino dirbtuvių "NewIDeA" organizatoriais ir dalyviais, neslėpė susižavėjimo, jog Vilniaus dailės akademija organizuoja tokio pobūdžio renginius Nidoje.

Kūrybinių dizaino dirbtuvių uždarymo metu Nidos meno kolonijoje džiaugsmingai klegėjo dalyviai: VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis sveikino kūrybinių dirbtuvių dalyvius - italų ir lietuvių dėstytojus, įmonių vadovus, studentus su tuo, jog jie patikėjo šia VDA Kauno fakulteto idėja ir su dideliu entuziazmu ir užsidegimu jose dalyvavo. Studentai džiaugėsi, jog jie įgijo neįkainojamą patirtį, kaip panaudoti kūrybinį potencialą dirbant komandoje, kuriant šiandienos ir ateities dizainą. Italų dizaino mokyklos SID dėstytojai Giorgio Pellizzaro, Andrea Busato ir Eugenio Farina bei VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros dėstytoja Rūta Valušytė nuoširdžiai didžiavosi studentų pasiekimais. A. Busato juokavo, jog nesvarbu, ar komandų pateikiami rezultatai patiks įmonių vadovams, ar ne, jis esąs patenkintas tuo, ką nuveikė lietuvių, italų ir rusų studentų komandos. Tuo tarpu UAB "Eneka" vadovas Edvardas Kuodis ir UAB "Vandens linija" vadovas Andrius Didžgalvis, su nerimu laukę kūrybinių dirbtuvių pabaigos, lengviau atsipūtė, kai visos jų įmonėms skirtos idėjos buvo pristatytos, o lūkesčiai pateisinti. Trys komandos pristatė po 25 naujas dizaino idėjas kiekvienai pateiktai užduočiai, ir tai, kas buvo sukurta, pasibaigus kūrybinėms dirbtuvėms tapo įmonių turtine nuosavybe, ir galės būti nevaržomai naudojama komercijos tikslais.

Dizaino renginiui pasibaigus, jo organizatorius VDA Kauno fakultetas tikisi, kad tai virs tradicija, kuri padės ir toliau glaudžiai bendradarbiauti dizaineriams iš įvairių valstybių bei nacionaliniams gamintojams.

Žymos: newidea, dizaineriai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Įsibėgėjus vasarai, paplūdimiuose lėbauja ir zenite "kabančia" saule džiaugiasi daugybė poilsiautojų, tačiau...

Donatas Želvys: "Išlaisvinus vaizduotę, galimybės tampa beribės" nuotrauka, foto

100–mečio „Švyturių ralio“ dalyviai tyrinėjo Neringą (papildyta galerija) nuotrauka, foto

Automobiliai, Startavo 6-asis „Švyturių ralis“, kuriame dalyvaus 80-imt iš anksto užsiregistravusių automobilių ekipažų...

Antano Smetonos pėdsakas Klaipėdoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Antanas Smetona neabejotinai yra viena iškiliausių Lietuvos valstybės asmenybių. Jis itin reikšmingas...

„Neptūnas-Akvaservis“ – draugiško turnyro Tauragėje čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ krepšininkai triumfavo Tauragėje vykusiame draugiškame keturių komandų Vytauto...

Klaipėdoje - nemokamos regbio rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, ŠIEMET kelių veteranų entuziastų pastangomis buvo atkurta "Klaipėdos kovos" vyrų regbio komanda....

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...