2019 m. kovo 20 d. 04:51 val., trečiadienis

Kultūros naujienos

Bronislovo Lubio gyvenimą primins knyga

(4)

2013-10-04, 18:50

"Vakarų ekspreso" inf.

Bronislovo Lubio gyvenimą primins knyga nuotrauka, foto

POPULIARUMAS. Planuojama per 3-4 savaites išleisti papildomą monografijos "Bronislovas Lubys. Žmogus versle, politikoje, kultūroje" tiražą.

Neseniai Anapilin iškeliavęs daktaras Bronislovas Lubys laikomas vienu iš labiausiai pasižymėjusių XX-XXI amžiaus valstybės ir visuomenės veikėjų Lietuvoje. Šio žmogaus gyvenimo kelias vaizduojamas neseniai pasirodžiusioje monografijoje "Bronislovas Lubys. Žmogus versle, politikoje, kultūroje". Toks žmogus, koks gimsta nedažnai.

Vieno įtakingiausių šalies verslininkų, politiko, Nepriklausomybės Akto signataro, ministro pirmininko, mecenato gyvenimas netikėtai nutrūko prieš beveik dvejus metus. Antradienį B. Lubiui būtų suėję 75-eri, tad ši knyga tarsi įamžina šio didelį pėdsaką daugelyje sričių palikusio veikėjo jubiliejų.

Klaipėdos universiteto (KU) profesoriaus Stasio Vaitekūno parengtoje per 500 puslapių monografijoje paminėti svarbiausi B. Lubio gyvenimo faktai nuo pat gimimo iki mirties, analizuojama jo veikla, remiantis paties knygos herojaus bei žmonių iš jo aplinkos pokalbiais atskleidžiamas verslininko požiūris į įvairiausius dalykus.

"Tai brandaus turinio knyga prisiminimams, pamąstymui, palyginimui", - sakė B. Lubio žmona Lidija Lubienė, daugiausiai prisidėjusi prie to, kad leidinys išvystų dienos šviesą.

Žinoma, į šią knygą nesutilpo viskas iš šio unikalaus žmogaus gyvenimo. Todėl KU įvykęs leidinio pristatymas buvo tarsi knygos pratęsimas: jos autorius, B. Lubio artimieji, buvę partneriai ir draugai prisiminė įvykius, kurie knygon nesutilpo.

"Šis žmogus išanalizuotas įvairiapusiškai, tačiau vargu ar kas žino, jog jis grojo skudučiais, buvo rankininkas, Lietuvos čempionas. O jeigu surinktumėme visas knygas, kurias jis padėjo išleisti, prireiktų atskiros bibliotekos", - sakė su B. Lubiu daug bendravęs prof. S. Vaitekūnas.

Pristatymui universitetas pasirinktas neatsitiktinai, mat B. Lubys - jo garbės daktaras, buvęs KU Tarybos pirmininkas, aktyviai rėmęs ir bendradarbiavęs su šia aukštąja mokykla, jo iniciatyva įkurtas KU paramos fondas, kurio veikla nenutrūko iki šiol.

"Tai buvo žmogus, kūręs ne tik verslą, bet ir bendruomenes, prigijęs jose, rėmęs ne tik pinigais, bet ir savo autoritetu. Jam skirtingų žmonių nebuvo, jam visi buvo žmonės, iki kurių lygio nusileisdavo arba pakildavo. Nebuvo jam mažų darbų, tik svarbūs darbai. B. Lubiu buvo galima pasitikėti nesudarius sutarčių, pakakdavo jo žodžio", - prisiminimais dalijosi knygos pristatymo dalyviai, anksčiau artimai bendravę su daktaru B. Lubiu.

Visoje Lietuvoje jis pasižymėjo kaip įvairių kultūros ir meno renginių mecenatas - esą paremdavo visus, kuriems paramos reikėję iš tikrųjų, o ne dėl blizgesio ir šlovės. Išleistos knygos, pastatyti paminklai, skulptūros, lig šiol gyvuojantys ir prestižiniais jau tapę meno bei kultūros festivaliai yra tik maža dalis to, kam šis iškilus žmogus skyrė didžiulį dėmesį ir pinigus.

Klaipėdoje B. Lubys prisidėjo prie paminklų vieningai Lietuvai ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti, nuopelnus už KU Senato rūmų sieną puošiančią didžiulę freską ir kiemelyje stovinčią skulptūrą taip pat reikėtų priskirti šiam iškiliam žmogui.

Apskritai Klaipėdai B. Lubys skyrė ypatingą dėmesį: uostamiestį jis laikė Lietuvos vartais į platųjį pasaulį ir čia turėjo dar daug planų, kurių, deja, jam pačiam įgyvendinti jau nepavyks. Tačiau ir iki šiol nuveikta daug - didžiausia krovos kompanija Lietuvoje KLASCO tapo darbo vieta šimtams miestiečių.

Galbūt dėl to net nereklamuota Mokslo ir enciklopedijų centro leidykloje dienos šviesą išvydusi knyga iki knygynų taip ir nenukeliavo - visas tiražas buvo išpirktas dar iki to. Todėl planuojama per 3-4 savaites išleisti papildomą tiražą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

"Neringos komunalininko" koncesija baigiasi birželį nuotrauka, foto

Neringa, Naujienos iš Neringos iki Klaipėdos atkeliauja šiek tiek pakitusios. Miesto meras Darius...

Teismo verdiktas: "Branda LT" padarė pažeidimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Kilusį ginčą dėl didžiausio vienu metu leidžiamo laikyti atliekų kiekio laimėjo Klaipėdos...

Jaunajai kartai - sunkiaatlečių treniruotės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sunkiosios atletikos centre verda gyvenimas - čia nuolat stovyklauja įvairių Lietuvos...

"Gintaro" plaukikams - per 30 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtiniai skynė pergales Rygoje (Latvija), Alytuje ir Klaipėdoje...

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...