2018 m. gruodžio 10 d. 14:45 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

"Žvaigždžių operoje" - sužvaigždėjusios pelės

(1)

"PELĖS tampa prekės ženklu. Nežinia, ar jos žmones, ar žmonės jas mėgdžioja", - teigė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvas "Žvaigždžių operos" spaudos konferencijoje.

Gruodžio 9 ir 11 dienomis kultūros centre Žvejų rūmuose Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys Antano Kučinsko operos vaikams "Žvaigždžių opera" premjerą, kuri yra dviejų sėkmingų ankstesnių operų - "Bulvinės pasakos" ir "Makaronų operos" tęsinys.

Pasak Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovės Laimos Vilimienės, operų trilogija vaikams yra unikalus atvejis ne tik Lietuvos, bet ir Europos teatro istorijoje. "Mums tai dviguba šventė todėl, kad tai nacionalinis veikalas, ir todėl, kad jis skirtas vaikams", - pažymėjo vadovė.

Trilogijos kompozitoriaus Antano Kučinsko teigimu, trečioji dalis buvo neišvengiama. "Na, negali juk pelės, pagrindinės "neigiamos" šių operų veikėjos, dar kartą likti alkanos ir nepasitaisyti. Juk net pikčiausia žiurkė retkarčiais pakelia akis į žvaigždėtą dangų", - teigė kompozitorius.

"Žvaigždžių operoje" pelės pagaliau sočiai prisikerta sūrio, tačiau tuomet jas ima kankinti šlovės ir garbės troškulys. Numalšinus pastarąjį, pradeda graužti pasalūniškas laimės ir draugystės alkis...

"Draugystės tema "Žvaigždžių operoje" yra svarbiausia. Spektaklio istorija atliks svarbią misiją: pabandys išgelbėti pasaulį patarimu "Žiūrėk širdimi!" Tai labai žaismingas kūrinys su filosofine potekste, kviečiantis smalsiai stebėtis mus supančiu pasauliu, skatinantis vaizdingai mąstyti ir įkvepiantis savojo gyvenimo šviesulio paieškoms", - sakė visą trilogiją režisavęs Ramūnas Kaubrys.

"Šiuolaikiniai vaikai, panašiai kaip operų pelės, "gyvena" išmaniųjų ekranuose, kasdien gaudami didžiulį kintančios informacijos srautą. Jie pripratę vartoti greitai, dažnas nebemoka gyventi tyloje. Tačiau jie patiria tuos pačius jausmus, kaip ir bet kurios ankstesnės kartos vaikai - meilę, draugystę, vienišumą, pripažinimo ir supratimo poreikį. Nesistengėme jiems pataikauti, bandydami žūtbūt viską perkelti į šiuolaikines technologijas, o kalbėjome apie amžinus dalykus", - tikino operų libretų autorė Daiva Čepauskaitė.

TĘSINYS. "Žvaigždžių opera" - tai operų "Bulvinė pasaka" ir "Makaronų opera" tęsinys. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre sukurta Antano Kučinsko operų trilogija vaikams - pirmoji Lietuvos muzikos ir teatro istorijoje.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Spektaklio dirigentas Tomas Ambrozaitis intrigavo, kad ši opera neeilinė ir tuo, jog ją diriguoti paskirti net trys dirigentai. "Didžiausius operos veikalus diriguoja tik du dirigentai. O čia tik dviejų dalių spektaklis vaikams, o darbo turi net trys dirigentai. Ši vaikiška opera iš tiesų nėra labai vaikiška", - samprotavo T. Ambrozaitis.

Spektaklio choreografas Aurelijus Liškauskas pažadėjo, kad "Žvaigždžių operoje" bus karšta ir scenoje, ir salėje. "Manau, kad ši trilogijos dalis bus pati stipriausia ir efektingiausia. Operoje dalyvaus tokios žvaigždės kaip Michael Jackson, Lady Gaga ir Lady Kvaka... Šis spektaklis pasipildė naujais aktoriais", - informavo choreografas.

Scenografas Artūras Šimonis teigė, jog "Žvaigždžių operoje" siekė išlaikyti minimalizmo stilistiką, kurioje dominuoja herojų kostiumai. Tai būdinga visai trilogijai. "Tik "Makaronų operoje" buvo galima jausti itališką dvasią, o šįsyk yra spektaklyje orientalistinių momentų, išmaniųjų, robotikos efektų", - kalbėjo spektaklio scenografas.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Stase

2018-12-07   08:36

IP: 86.100.24.154

video neveikia..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Gruodžio 9 ir 11 dienomis kultūros centre Žvejų rūmuose Klaipėdos valstybinis muzikinis...

"Žvaigždžių operoje" - sužvaigždėjusios pelės nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Kultūros ministerijoje Vilniuje paskelbti šeši šių metų Nacionalinės kultūros ir meno...

Darius Meškauskas įvertintas Nacionaline premija nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kuria naują tradiciją: artėjančių švenčių proga skatina dovanoti...

Muzikinis teatras kviečia dovanoti sielos pokylį nuotrauka, foto

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė pavardes kūrėjų, pretenduojančių...

Klaipėdiečiai - tarp kandidatų į Nacionalines premijas nuotrauka, foto

Kaip apsisaugoti nuo gripo? nuotrauka, foto

Sveikata, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir...

Gyvūnų prieglauda skambina pavojaus varpais: situacija pasieks kritinę ribą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje nebeliko valkataujančių šunų – tuo pasirūpino benamių gyvūnų globos įstaigos....

Šviesomis ir garsais atgijo Anikės legenda nuotrauka, foto

Renginiai, „Susipažinkime, aš poetas, Simonas, o aš Anikė – Anna, pastoriaus iš Taravos...

Į rinkimus veda Artūras Žalys nuotrauka, foto

Klaipėda, 2018 m. gruodžio 8 d. Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo...

Sveikata, Paskelbta prieš 45 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...