2019 m. balandžio 20 d. 00:11 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

„Vasaros romansai“ parke prie koncertų salės

2018-06-19, 11:18

KKS informacija

„Vasaros romansai“ parke prie koncertų salės nuotrauka, foto

© KKS

Tuoj pat prasidės dar vienas vasariškų koncertų gryname ore ciklas! Šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estrada taps pagrindine muzikos erdve jau nuo birželio 27-osios, kai „Vasaros romansus“ klausytojams dovanos Dovilė Kazonaitė (sopranas), Srđan Bulat (gitara, Kroatija) ir Rūta Mikelaitytė-Kašubienė (fortepijonas). Lietuviškos vasaros vakaras prisipildys įvairių tautų vokaline ir instrumentine muzika, kuri nukels į Ispaniją, Meksiką, Prancūziją, neaplenks ir gitaristo gimtinės Kroatijos. Renginio pradžia – 20 valandą.

Žavioji solistė Dovilė Kazonaitė daugiau nei 10 metų gyvena Vilniuje, tačiau save laiko tikra klaipėdiete. Profesinį kelią ji pradėjo kaip choro dirigentė – šią specialybę baigė Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vėliau D. Kazonaitė pasuko dainininkės keliu ir baigė studijas Astos Krikščiūnaitės klasėje. Dažnai solistę galima matyti ir girdėti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje atliekančią vaidmenis operose ir operetėse. Praeiti metai jai buvo labai sėkmingi – teatre Dovilė įvertinta kaip Metų operos viltis. Perspektyvią solistę galima išvysti ne tik operos scenoje, bet ir kamerinės muzikos programose.

Srđan Bulat – klasikinės gitaros meno atstovas iš Kroatijos. Muzikiniu keliu jis ėjo Splito, Zagrebo universitetuose, o prieš keletą metų su pagyrimu baigė studijas Londono karališkojoje muzikos akademijoje. S. Bulat yra laimėjęs bene visus garsiausius gitaros konkursus, tarp jų – „Francisco Tarrega“ konkursą Ispanijoje.

Rūta Mikelaitytė-Kašubienė – pirmoji LMTA Koncertmeisterio katedros aspirantė, įgijusi meno licenciato laipsnį. Dar nebaigusi akademijos ji tapo respublikinio pianistų – koncertmeisterių konkurso laureate. Ji akompanuoja daugeliui geriausių Lietuvos ir užsienio solistų, su kamerinės muzikos projektais nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose šalyje ir užsienyje.

Koncerto programoje puikiai dėrės trys skirtingi instrumentai – balsas, gitara ir fortepijonas. Dovilės Kazonaitės vokalo galimybėmis gėrėsimės klausydami Francisco Asenjo Barbieri, Fernando J. Obradorso, Georges Bizet, Leo Delibes ir kitų autorių kūrinių. Gitaros tembras labiausiai atsiskleis kroatų kompozitorių Adalberto Markovićiaus ir Stjepano Šuleko opusuose. Daug gražių melodijų skambės ir visiems trims atlikėjams muzikuojant kartu Manuelio de Falla‘os dainose.

Vasaros koncertų ciklą pradėkime jaukiame koncerte „Vasaros romansai“!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Leidykla „Briedis“ pristato Mindaugo Milinio knygą „Afganistano mėsmalė 1979–1989“. Prieš 40 metų,...

M. Milinis. Afganistano mėsmalė 1979–1989 nuotrauka, foto

Klaipėdos centre, „Rūtų“ galerijoje, atidaryta skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo paroda „Reminiscensijos“ netikėtu kampu...

Skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo koliažai nuotrauka, foto

Minint Kultūros dieną jau tradiciškai kultūra į visus „rūmus ir lūšnas“ pirmadienio...

Priekulėje įteikta 9-oji E. Vicherto vardo premija nuotrauka, foto

Kultūros ministerijos konkursą eiti Žemaičių muziejaus „Alka“ direktoriaus pareigas laimėjo Eva Stonkevičienė, Telšių...

Žemaičių muziejui „Alka“ vadovaus Eva Stonkevičienė nuotrauka, foto

Mūsų plaukikams - per tuziną medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtiniai skynė laurus Alytuje vykusiame Lietuvos jaunučių ir...

Velykinis savaitgalis pajūryje primins vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švęsti Velykų į Palangą atvyksiantys poilsiautojai privertė sukrusti verslininkus – pirmojo didesnio...

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėda, Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...