2019 m. gegužės 19 d. 19:59 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Paaiškėjo 2017 metų Klaipėdos kultūros magistrai

(5)

2017-07-05, 17:22

Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Paaiškėjo 2017 metų Klaipėdos kultūros magistrai nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Aktorius, pedagogas Darius Meškauskas, kompozitorius, pedagogas Remigijus Šileika ir dailininkas-keramikas Isroildžon Baroti – šie trys kultūrai nusipelnę menininkai papildys garbingą Klaipėdos kultūros magistrų sąrašą. Taip nusprendė Valstybės dienos išvakarėse, liepos 5-ąją, posėdžiavusi Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisija.

„Įvertinus tai, kad šiemet Klaipėda yra Lietuvos kultūros sostinė, komisija nusprendė suteikti maksimalų kultūros magistrų vardų skaičių. Nors visi keturi pretendentai nekėlė nė menkiausios abejonės, kultūros magistro vardą galime suteikti tik trims. Komisija susirinko reikiama sudėtimi, kvorumas buvo užtikrintas, visos balsavimo procedūros buvo skaidrios ir nekeliančios abejonių. Manau, kad naujieji kultūros magistrai deramai ir garbingai papildys jau pakankamai solidžią Klaipėdos kultūros magistrų ložę”, – sako komisijai pirmininkavęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos kultūros magistrai bus pagerbti rugpjūčio 1 d., per Klaipėdos miesto gimtadienį, jiems bus įteikti auksiniai žiedai, pagaminti pagal renesansinio žiedo, saugomo Pilies muziejuje, pavyzdį.

Pretendentus Klaipėdos kultūros magistro vardui gauti buvo kviečiamos siūlyti Klaipėdos kūrybinės sąjungos, kultūros institucijos, nevyriausybinės organizacijos bei fiziniai asmenys. Iš viso buvo pasiūlytos keturios kandidatūros: aktoriaus, pedagogo Dariaus Meškausko, kompozitoriaus, pedagogo Remigijaus Šileikos, dailininko- keramiko Isroildžon Baroti ir chorvedžio, pedagogo, dainų švenčių režisieriaus Vytauto Blūšiaus.

Klaipėdos kultūros magistro vardas suteikiamas Klaipėdos miesto menininkams ar kitiems kultūros darbuotojams už išskirtinius nuopelnus miesto kultūrai. Kiekvienais metais gali būti suteikiami ne daugiau kaip 3 vardai. Tam pačiam asmeniui Klaipėdos kultūros magistro titulas antrą kartą nesuteikiamas.

Kultūros magistrai Klaipėdoje renkami nuo 2003 metų. Pernai šis garbingas titulas buvo suteiktas Prano Domšaičio galerijos vedėjai Kristinai Jokubavičienei ir rašytojui, eseistui, poetui Rolandui Rastauskui. Iš viso per 2003 – 2016 metus kultūros magistro vardas yra suteiktas 30 asmenų.

Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisiją sudaro meras, savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas bei Kultūros ir meno tarybos nariai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Morta ponui Nyku

2017-07-06   12:43

IP: 85.76.2.214

Pone Nyku, kas jums neleidžia iškelti pono grafiko Burbos kandidatūros? Surinkite jo nuopelnus į bylą, parašykite teikimo protokolą ir jūsų kandidatas bus svarstomas. Juk niekas iš niekur neatsiranda. Gal yra kokia nors grafikų ar dailinininkų organizacija, jie galėtų pateikti kandidatūrą kitiems metams. Nieko nelaukite, neverkite, neburnokite prieš kitus, o veikite.Beja, jūs blogai susipažinęs su muzikų darbais. Kompozitorius R.Šileika yra išties labiausiai miestui nusipelnęs kompozitorius. Vien ko vertas Requiem, 9 dalių kūrinys, skirtas mišriam chorui, solistei sopranui ir kameriniam orkestrui. Arba kitas stambus kūrinys Oratorija Tavo žodis - šviesa mano takui, skaitovui (evangelistui), solistams sopranui ir baritonui, mišriam chorui ir kameriniam orkestrui, kurios sukūrimui prireikė ilgų studijų. Pasiskaitykit prieš ką nors maišydamas su purvais.

nyku

2017-07-05   22:43

IP: 79.234.248.218

Viliuosi, kad įteika kada nors Gražinai Juodytei. Labai vertas apdovanojimo ir grafikas Burba, o Baročiui ir Šileikai iki jo -šviesmečiai... Pati komisija tikrai labai labai jau keista. Tikrų kultūros grandų, intelektualų joje - nė su žiburiu nerasi.

Sigizmundas

2017-07-05   21:34

IP: 86.100.27.49

Siūlau komisijai kitiems metams dailininko-pedagogo Augustino Virgilijaus Burbos kandidatūrą svarstyti. Laimėjęs daugelio tarptautinių ekslibrių konkurssų laurus ir premijas,mokykloje virš 35 metus ugdęs jaunąją kartą.Pastaruoju metu dėsto aukštojoje mokykloje. Sūkūręs eilę ciklų Mažosios Lietuvos veikėjams,Donelaičiui ir kt.Bet žmogus inteligentiškas ir kuklus.Pats savęs juk nesiūlys.Atitaisykite istorinę klaidą

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje, minint I. Kanto (1724–1804) 295-ąsias...

Imanueliui Kantui skirta mokslinė konferencija nuotrauka, foto

Taip sako laivadirbys Simas Knapkis apie paskutinę "Nacionalinę ekspediciją". "Šis projektas -...

"Tai tikrai nebus lengvas finišas" nuotrauka, foto

Prestižiškiausiame šiuolaikinio meno renginyje 58-ojoje Venecijos bienalėje pagrindinis prizas skirtas Lietuvai. Venecijos...

Triumfas: pirmą kartą Lietuva įvertinta „Auksiniu liūtu“ nuotrauka, foto

Šiandien Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, kuri kasmet primena...

Kartų kaita: ar vis dar mylime kalbą ir knygas? nuotrauka, foto

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Psichologija, Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

"Vilties bėgime" svarbiausi ne kilometrai nuotrauka, foto

Klaipėda, Vieno pagrindinių "Vilties bėgimo" iniciatorių ir Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vienuolio...

„Neptūnas“ – „Betsafe–LKL“ pusfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ namuose 77:71 (21:14, 16:22, 22:18, 18:17) pranoko Prienų „Skycop“ ekipą ir ketvirtfinalio...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...