2019 m. kovo 23 d. 10:30 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Laukiame stipraus kultūros vėjo gūsių

(1)

2018-11-20, 07:01

Liana Ruokytė-JONSSON, Kultūros ministrė

Laukiame stipraus kultūros vėjo gūsių nuotrauka, foto

Nuo šio rudens Klaipėdos regionosavivaldybės, kaip ir kitų Lietuvos regiono savivaldybės, į savo rankas perima kultūrinio gyvenimo kūrimąir papildomą biudžetą.

Kultūros ministerija įgyvendino vieną iš savo planų - decentralizuoti kultūros finansavimą ir atiduoti savivaldybėms teisę pačioms spręsti, kokie kultūros ir meno projektai jų regione svarbiausi, kokie menininkai laukiamiausi.

Parengtas Tolygios kultūrinės raidos programa yra skirta tam, kad įveiktume kultūrinę atskirtį tarp regionų ir didmiesčių.

Žodžius ar veiksmus, susijusiussu reformomis, pokyčiais neretai lydi diskusijos ir abejonės.

Liana Ruokytė-JONSSON, Kultūros ministrė

Noriu pasidžiaugti, kadšiuo atveju kultūros finansavimo pertvarka pavyko gana sklandžiai ir greitai. Iš Kretingos, Neringos, Palangos, Klaipėdos miesto ir rajono, Skuodo ir Šilutėssavivaldybių atstovų bei kultūros ir meno bendruomenių išrinktų narių suformuota regioninė kultūros taryba vertins savo apskrities projektų paraiškas ir atrinks tuos, kurie jūsų kraštui reikalingiausi ir įdomiausi.

O kitais metais taryba parengs trejų metų programą, kaip įgyvendinti nenutrūkstamą, tolygų, regiono identitetą stiprinantį kultūros procesą.

Regionų kultūros projektams bus skiriamos dvigubai didesnis finansavimas negu iki šiol - iš viso 3 mln. eurų. Be to, kaip ir anksčiau, savivaldybės galės dalyvauti ir kituose kultūros ir meno programų konkursuose, pavyzdžiui, etninės kultūros ar kultūros paveldo, atminties institucijų.

Projektų vykdytojai iš regionų taip pat galės teikti paraiškas atskirų kultūros ir meno sričių - šokio, muzikos, dizaino, architektūros bei kituose konkursuose.

Noriu paraginti savivaldybes peržengti savo ribas ir kartu su kaimynais rengti bendrus projektus, kad jie būtų stiprūs ir įtraukūs, plėstųsi kultūrinis turizmas, būtų puoselėjamas regionų tautinis paveldas - liaudies kūryba, tradiciniai amatai, šventės ir kuriama modernios Lietuvos kultūra.

Tolygios kultūrinės raidos programa - tai dar viena papildoma priemonė pritraukti į regioną profesionalųjį meną: žinomus muzikos kolektyvus, atlikėjus, dailininkus.

Todėl bus skatinamas bendradarbiavimas su didžiojo miesto ar užsienio partneriais. Ši partnerystė labai svarbi, nes regionams reikia ir šiuolaikinės kultūros vadybos, edukacijos patirties, ugdant profesionalaus meno poreikį.

Pasitikime profesionalumu ir atsakingumu regioninės kultūros tarybos narių, kurie lems regiono kultūrinę pilnatvę.

Manau, kad suteiktos papildomos finansinės sąlygos patiems plėtoti kultūros raidą skatins žmones ir bendruomenes dar labiau įsitraukti į įvairias veiklas, pakurstys norą kurti, veikti, o laisvalaikiuvis daugiau vietos atrasti prasmingiems renginiams.

Rašytojas Erichas Marija Remarkas yra labai taikliai pasakęs, kad "kultūra yra plonytis sluoksnis, kurį gali ir lietus nuplauti".

Bet šis plonytis sluoksnis - tarsi mūsų oda, sauganti nuo įvairių poveikių. Ir šį sluoksnįmes turime stiprinti iš vidaus.

Tikiu, kad kartu įgyvendinsime bendrus tikslus - kultūros paslaugų prieinamumo, galimybės dalyvauti įvairiose veiklose, nesvarbu, kokioje regiono vietovėje gyventų šeima.

Visiems prieinama ir visus įtraukianti kultūra yra vienas iš Vyriausybės programos prioritetų, nes kūrybingi žmonės, tvirtos tapatybės visuomenė geba kurti stiprią ir atsparią valstybę.

Nuoširdžiai sveikinu Klaipėdos regiono kultūros tarybos narius:Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojąEriką Kazlauskienę, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiąją specialistęJolitąLatakienę, Klaipėdos miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorę Nijolę Laužikienę, Neringos savivaldybės mero pavaduotoją Narūną Lendraitį, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresniąją darbuotoją Silvą Pocytę, Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorę Indrę Skablauskaitę, VšĮ "Lietuvos spaudos fotografų klubas" projektų vadovą Joną Staselį, viešosios įstaigos Antano Mončio namai-muziejus direktorę Loretą Birutę Turauskaitę, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėją Gintą Andriekų, Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėją Dalią Činkienę, Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėją Vilmą Griškevičienę, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėją Robertą Trautmaną, Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narę AgnęNarušytę.

Linkiu sulaukti gerų projektų ir juos atsakingai vertinti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

klaidos

2018-11-21   16:33

IP: 78.60.175.197

būtų geriau jeigu nebūtų klaidų. taip pat tarpai tarp žodžių. kur skubate?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Neprireikė nė valandos, ir buvo surinkta visa suma, reikalinga baltarusių poetės eilėraščių...

Per valandą suaukojo pinigus  knygai nuotrauka, foto

Aktoriai ir dainų atlikėjai Evelina ir Gytis Šimelioniai pokalbio pasikviečia į antruosius...

„Mūsų profesijoje negali sėdėti ir laukti“ nuotrauka, foto

"Mano Klaipėda yra tokia, kokia ji yra mano fotografijose. Tai rytinė arba...

Kad nufotografuotų senamiestį, Robertas Gabrys jame apsigyveno nuotrauka, foto

Šiandien šviesaus atminimo Ivonos Žiemytės, ilgametės "Vakarų ekspreso" žurnalistės, gimtadienis. Jį paminėti...

Ivonos gimtadienis nuotrauka, foto

Klaipėdoje prasidėjo didžiausia kino šventė šalyje nuotrauka, foto

Filmai, Žinomo rusų režisieriaus Kirilo Serebrenikovo romantine istorija „Vasara“ uostamiestyje prasidėjo „Kino pavasaris“....

Apdegęs ukrainietis gydomas ligoninėje nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informuoja apie darbo metu nukentėjusį ukrainietį.

Nidos centre nugriauta „Agila“ nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Į didžiausią Kuršių nerijoje Nidos kurortą atvykę svečiai šiuo metu gali gerokai...

Istorinio pastato vieta perleista viešbučiui nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pačiame Palangos centre, šalia Nepriklausomybės aikštės, kurioje yra muzikos ir šviesų fontanas,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 45 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 51 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...