2019 m. kovo 25 d. 20:36 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

"Jaunimo yra, tačiau jį reikia atrasti"

(2)

"Jaunimo yra, tačiau jį reikia atrasti" nuotrauka, foto

KADA? Lapkričio 21 dieną Serbijoje išaiškės, ar Klaipėda 2021 metais taps Europos jaunimo sostine. Nors klaipėdiečiai tiki savo paraiškos sėkme, tačiau, pasak Aistės Andriuškevičiūtės (antra iš dešinės), net ir nesėkmės atveju planuojama įgyvendinti sumanymus.

© Asmeninio albumo nuotr.

Ketvirtadienį viešam teismui pristatytas projektas "Choose Klaipėda", kuriuo siekiama Europos jaunimo miesto titulo. Nors kol kas gyventojų uostamiestyje mažėja, o visuomenė sensta, klaipėdiečiai mano, šis titulas padėtų ne tik čia išlaikyti jaunimą, bet ir pritraukti jaunų iniciatyvių žmonių iš visos Lietuvos.

Pasak uostamiesčio Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Aistės Andriuškevičiūtės, jei nebus imtasi priemonių, iš 42,4 tūkst. Klaipėdoje gyvenančių jaunuolių nuo 14 iki 35 metų 2030 metais mieste gali likti trečdalis.

Dėl jaunimo sostinės titulo kovosite su Kišiniovu (Moldova), Nikosija (Kipras), Jaroslavliu (Rusija), Varaždinu (Kroatija). Kas, jūsų nuomone, yra pagrindinis jūsų varžovas?

Manome, kad stipriausias konkurentas yra Kipras, kuris skelbia stiprią politinę žinutę. Kaip žinia, šalis pasidalinusi į turkiškąją ir kiprietiškąją dalis, tačiau norima suvienyti valstybę. Mes, klaipėdiečiai, tuo nelabai tikime, tačiau dar neaišku, kaip į tai sureaguos Europos jaunimo forumas.

Klaipėdoje mažėja žmonių, jaunimas išvyksta. Kodėl uostamiestis apskritai turėtų tapti Europos jaunimo miestu?

Mūsų paraiškoje numatyta programa, kuri turėtų slaikyti arba grąžinti jaunimą.

Šiame konkurse dėl Jaunimo sostinės titulo Klaipėda dalyvavo praėjusiais metais ir pateko į finalą. Tai, kad ir šiemet patekome į finalą, tik parodo, kad esame pasiruošę.

Kokios permainos laukia Klaipėdos, jei miestas laimės konkursą?

Kol kas neturime susidėlioję viso veiksmų plano. Tačiau mes norime sukurti geresnes sąlygas jaunimui kurti verslą, skatinti verslumą ir kūrybiškumą. Taip pat planuojame įtraukti jaunimą į miesto pilietinę veiklą, skatinti jų dalyvavimą priimant sprendimus. Mes norime sukurti tokį modelį, kuris padėtų įtraukti ne tik tam tikroms organizacijoms priklausantį jaunimą.

Norime padaryti miestą atviresnį ir patrauklesnį. Norime rengti daugiau tarptautinių renginių, susikviesti žmonių iš užsienio, kad visi galėtų laisvai reikšti nuomonę ir projektas įtrauktų įvairias socialines grupes - ir neįgaliuosius, ir LGBT narius.

Iš esmės visą programą turės įgyvendinti jaunimas. Finansavimas bus skiriamas įvairiems projektams konkurso būdu ir jaunimas galės teikti paraiškas, sugalvoti įvairių iniciatyvų.

Tikiu, kad Klaipėdai pavyks įgyvendinti ir ekonominio proveržio strategiją, kurioje numatoma įkurti naujų darbo vietų. Aš žinau tiek Kaune, tiek Vilniuje gyvenančių buvusių klaipėdiečių, kurie norėtų čia grįžti, tačiau negali, nes neranda darbo.

Ar turite duomenų, kiek iš Klaipėdos kasmet išvyksta mokyklą arba studijas baigusių jaunų žmonių?

Žinau, kad pusė emigruojančių iš Lietuvos žmonių yra jaunimas.

Manome, kad jeigu nesiimsime iniciatyvos, iš šiuo metu Klaipėdoje gyvenančių 42,4 tūkst. jaunuolių nuo 14 iki 35 metų 2030 metais mieste gali likti vos 18,4 tūkst.

Beje, Klaipėdos universitetas kartu su partneriais atliko tyrimą, kuriuo išsiaiškino, kad 71 proc. moksleivių planuoja išvykti iš Klaipėdos. Žodžiu, situacija prasta.

Šios problemos egzistuoja jau ne vienerius metus... Kodėl tik dabar ieškoma būdų sulaikyti jaunimą?

Manau, kad ir pats jaunimas nejautė motyvacijos, galbūt buvo nusivylęs. Savivaldybė jau prieš keletą metų dalyvavo panašiame projekte, ir tuomet gimė idėja dalyvauti konkurse dėl Europos jaunimo sostinės titulo. Tada ir atsirado žmonių branduolys, kurie panoro situaciją keisti.

Tu ir pati - jaunuolė. Gyveni Kretingoje, dirbi Klaipėdoje. Kodėl pati vis dar esi čia ir kodėl taip stengiesi dėl jaunimo?

Esu palangiškė, studijavau Klaipėdoje. Man čia labai patinka - negaliu gyventi be jūros. Visada tikėjau, kad Klaipėda turi neatrasto potencialo. Čia galima daug ką padaryti, tačiau tam reikia sąlygų, komandos. Jaunimo yra, tačiau jį reikia atrasti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Petras

2018-09-06   12:51

IP: 90.131.47.45

Kol Grubliauskas bus - niekas nepasikeis, tik blogės situacija.

Marius

2018-09-02   20:38

IP: 78.61.176.122

Savivaldybė privalo kažką daryti, kad pritrauktų ir išlaikytų jaunimą mūsų mieste, nes kolkas prognozės labai liūdnos. Žiūrint pagal statistiką, jaunimo yra, bet jo sparčiai mažėja, o ir esamam jaunimui nesukuriamos sąlygos. Vis tik tikiu, kad Klaipėda turi neatrasto potencialo, miestas tikrai turi ir gali augti, net neabejoju, tik reikia, kad visi žmonės sėdintys savivaldybėje dirbtų miestiečių tuo tarpu ir jaunimo gerovei, o ne žiūrėtų kaip čia sau kuo daugiau į kišenę pinigų nusisavinti. Aišku pliuso neprideda paskutinio mėnesio aktualijos, kad miestas yra dusinamas ir teršiamas iš visų pusių, plius dar norima krematoriumą pastatyti.. Žiūrėkit į žmonės, ko jiems reikia, kokia yra jų nuomonė, nes tie žmonės ir kuria ateitį Klaipėdos, tokią kuriame jie nori gyventi, o kai viskas yra daroma prieš žmonių valią, tai dingsta ir pasitikėjimas miesto ateitimi ir joje sėdinčiais valdininkais.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

2019-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimuose Lietuvos nacionalinį prizą pelnė klaipėdiškis fotografas Ruslanas...

Tarp „Sony“ apdovanojimų – klaipėdiečio darbas nuotrauka, foto

Neprireikė nė valandos, ir buvo surinkta visa suma, reikalinga baltarusių poetės eilėraščių...

Per valandą suaukojo pinigus  knygai nuotrauka, foto

Aktoriai ir dainų atlikėjai Evelina ir Gytis Šimelioniai pokalbio pasikviečia į antruosius...

„Mūsų profesijoje negali sėdėti ir laukti“ nuotrauka, foto

"Mano Klaipėda yra tokia, kokia ji yra mano fotografijose. Tai rytinė arba...

Kad nufotografuotų senamiestį, Robertas Gabrys jame apsigyveno nuotrauka, foto

"Maisto banko" akcijoje dosniausi - klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Klaipėda, "Klaipėdiečių širdis yra didelė. Tai tarsi gerumo šventė", - pasibaigus pavasarinei "Maisto...

Laiptinės gyventojus gąsdina šuo nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vienos Kretingos daugiabučio Savanorių g. Nr. 3A laiptinės gyventoja Zofija piktinosi, kad...

Sveikina ministro principingumą dėl A. Vaitkaus nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas susisiekimo...

„Arvydo Vaitkaus atleidimas - kerštas už rinkimus“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimas yra kerštas už  dalyvavimą...

Klaipėda, Paskelbta prieš 36 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...