2018 m. spalio 20 d. 06:00 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Elingo siena virs šokio spektaklio scena

Elingo siena virs šokio spektaklio scena nuotrauka, foto

JAUDULIUKAS. Nors šokėjams ne pirmąsyk tenka šokti ant pastato sienos, tačiau jauduliukas vis tiek jaučiamas.

© Asmeninio albumo nuotr.

Spalio 6 d. Vakarų Baltijos laivų statyklos elinge įvyks neeilinis meninis pasirodymas. Pasipriešinę gravitacijai šokėjai Inga Briazkalovaitė ir Aurelijus Liškauskas, kartu su šokių mokykla "Coda", klaipėdiečiams pristatys vertikalų šokio spektaklį "Giedanti Vydūno upė", kurį atliks ant elingo sienos.

"Tai - labai graži industrinė vieta, kuri kai kuriems bus tarsi muziejus. Juk ne kasdien ten gali patekti ir iš arti pamatyti per pusę perpjautą laivą ar jo detales", - prieš repeticiją kalbėjo I. Briazkalovaitė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad žvarbaus rudeniško oro bijoti nereikėtų, kadangi šįsyk pasirodymas vyks elingo viduje, o ne pastato išorėje.

Turbūt daugelis prisimena, kai praėjusiais metais šokėjai kartu su olandų trupe "Bencha Theatre" ant Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro fasado pristatė unikalų vertikalaus šokio spektaklį "Kalbantis bokštas", kurį stebėjo per 2 tūkst. žmonių.

Tąkart I. Briazkalovaitė ir A. Liškauskas taip susidomėjo vertikalaus šokio technika, kad nusprendė tęsti tai, ką išmoko. Po pasirodymo ant Muzikinio teatro fasado, kartu su minėta olandų trupe klaipėdiečiai pristatė vertikalaus šokio spektaklį Indijoje.

"Tokie spektakliai yra beprotiškai brangūs, taigi, norint vėl sukurti ką nors panašaus Klaipėdoje, teko rašyti projektą finansavimui gauti. Ieškojome temų, idėjų kūrybai. Kadangi šie metai skirti Vydūnui atminti, nusprendėme remtis jo kūryba, filosofiniais pamąstymais. Nors daugeliui atrodo, kad vertikalus šokis yra šou, mes norime tai paneigti ir parodyti, kad tai gali būti labai simboliška ir lietuviška", - aiškino šokėja.

Pasak spektaklio kūrėjų, šiuo metu Europoje šoka vos penkios vertikalaus šokio trupės. Klaipėdiečiai šokėjai I. Briazkalovaitė ir A. Liškauskas esą pirmieji ir vieninteliai lietuviai, profesionaliai įvaldę vertikalaus šokio techniką su virvėmis ir apraišais bei ją praktiškai pritaikę.

Nors šokėjams ant pastato sienos teks pasirodyti ne pirmą kartą, tačiau, pasak I. Briazkalovaitės, jauduliukas vis tiek jaučiamas. Beje, ant Muzikinio teatro fasado šokėjai pasiekė 17 metrų aukštį, na, o dabar virš žemės teks pakilti net 27 metrus.

Vertikalaus šokio projektas "Giedanti Vydūno upė" skirtas 150-osioms Vydūno gimimo metinėms ir Lietuvos šimtmečiui. Simboliškai pasirinkę upės motyvą, pasirodymo kūrėjai Vydūno asmenybę, jo kūrybą ir filosofiją perkels į kitą, laikui nepavaldžią dimensiją, tarsi vaikščiotų kūrybos laiko vertikalėje.

27 METRAI. Būta minčių spektaklį kurti ant devynaukščio gyvenamojo pastato viename Klaipėdos miegamųjų rajonų, tačiau galiausiai pasirinkta industrinė vieta - Vakarų Baltijos laivų statyklos elingas. Šokėjams tenka apsiprasti, repetuojant 27 metrų aukštyje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Spalio 25 dieną 18 val. Apeirono teatre drabužių dizainerė Sonata Žižienė klaipėdiečius...

Sonata Žižienė - apie naują kolekciją ir šimtmečio vakarėlį nuotrauka, foto

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui skirti valstybines pensijas Lietuvos nacionalinės kultūros ir...

Rolandui Rastauskui - valstybinė pensija nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia teikti paraiškas kultūros ir meno projektų daliniam finansavimui...

Dalins pinigus kultūriniams projektams nuotrauka, foto

Kasmet kultūrai iš valstybės biudžeto skiriama dešimtys milijonų eurų. Kultūrines įstaigas ir...

Kaip pamatuoti kultūros efektyvumą ir kokybę? nuotrauka, foto

Nagrinėta Aurimo Didžbalio byla dėl dopingo nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos sunkios atletikos federacija skelbia, kad ketvirtadienį Budapešte įvyko Aurimo Didžbalio bylos...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (552) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Ventės rage – paukščių rekordas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2018-ieji įeis į paukščių žiedavimo stoties Ventės rage istoriją – per ...

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 11 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...