2020 m. liepos 2 d. 09:54 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Filmai

Filmai

Visi į kiną – finansinio švietimo projektas vaikams

2020-02-27, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Visi į kiną – finansinio švietimo projektas vaikams nuotrauka, foto

© Asociacijos "Mano miestas Klaipėda" inf.

Reklama

2020 m. vasario 12 d. įvyko jau antrasis asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ vykdomo projekto „Visi į Kiną“ renginys, sukviečiantis tiek mažus, tiek didelius. Kviečiami visi Klaipėdos miesto vaikai ir svečiai ne tik žiūrėti populiarių animacinių filmų, tačiau ir dalyvauti finansinio raštingumo ugdymo procese.

Šiai metais žinias apie finansinį švietimą ugdo vaikai net iš keturių mokyklų: Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos, Klaipėdos Pajūrio progimnazijos, Klaipėdos Gedminų progimnazijos bei Klaipėdos Vyturio progimnazijos.

Šių progimnazijų auklėtiniai ruošia gausias vaišes kino teatro lankytojams, išmoksta nustatyti paruoštų gėrybių kainą, vykdo prekybą maisto produktais ir gėrimais, prekiauja kino teatro bilietais, deda uždirbtus „pinigus“ į asociacijos į asociacijos „MMK“ banką, kaupia palūkanas ir kt. Projekto organizatoriai įsitikinę, kad prisilietimas prie gyvenime kasdien mus supančių finansinių operacijų ugdo finansinį vaikų raštingumą. Progimnazijų auklėtinių komandos varžosi tarpusavyje. Kino seanso tikslas – surinkti kuo daugiau finansų kiekvieno renginio metu, parduodant savo pagamintą produkciją arba prekiaujant bilietais. Už komandos vizualinį išskirtinumą, už vaišių gausą bei už bendravimą su klientais galima sulaukti papildomo piniginio paskatinimo. 2019 02 12 papildomą 100 „MMK“ Eurų už bendrą komandos įvaizdį gavo Klaipėdos Gedminų progimnazija, o už vaišių gausą 150 Eur buvo paskatinta Klaipėdos Vyturio progimnazijos komanda. Mokyklas vertino kompetentinga komisija sudaryta iš kiekvienos komandos vadovo ir 3-jų „Mano miestas Klaipėda“ asocijuotų narių. Per vakarą uždirbtus „pinigus“ vaikai padeda į asociacijos „MMK“ banką. Šiame banke, visiškai kaip tikrame, prieš įnešdami pinigus dalyviai privalo pateikti asmens tapatybę įrodantį dokumentą – tai yra mokinio pažymėjimą. Per mėnesį pinigai banke priaugina 10 % palūkanų.

Kiekvienas apsilankęs vaikų kino teatre prie įėjimo į prekybinę salę gauna 15 MMK eurų, už kuriuos turi nusipirkti kino seanso bilietą bei patikusias vaišes. Taigi, kino teatro lankymas visiškai nemokamas, o įspūdį palieka ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Prieš kino seansą vaikai ir susirinkę svečiai yra supažindinami su įvairiomis profesijomis. Vasario 12 d. buvo pristatyta jau antroji profesija. Ją pristatė BC Neptūnas komandos kapitonas Simas Galdikas. Krepšininkas išsamiai atsakinėjo į smalsautojų klausimus apie šią profesiją. Vakaro svečiams, teisingai atsakiusiems į Simo klausimus buvo padovanoti 4 kvietimai apsilankyti Neptūno rungtynėse.

Pirmojo kino seanso metu buvo pristatyta scenos atlikėjo profesija. Šiltai su publika pabendravo dainininkas, muzikantas Juozas Butnorius.

Abiejuose vaikų kino seansuose apsilanko ir garsūs klaipėdiečiai. Pirmo seanso metu dalyvavo verslininkas ir baikeris Aurimas Mockus, atlikėjai Juozas Butnorius ir Andrius Rimiškis su šeimomis. Į antrąjį renginį atvyko asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ socialinio partnerio UAB „Optikos centras“ direktorė Ramūnė Juodienė su šeima. Ji taip pat pateikė puikų pasiūlymą, kaip įtraukti į šį projektą įmones – taigi jau netrukus vaikai gali sulaukti staigmenų. Optimizmu tryško ir trys šaunios senjoros mielai pirkusios vaikų pagamintus kepinius bei smagiai žiūrėjusios animacinį filmą. Į pirmąjį seansą buvo atvykusi Laura Skučienė iš „Socialinių mokslų kolegijos“, MMK socialiniai partneriai.

Projekto pabaiga numatyta gegužės mėn. Paskutinio renginio metu bus paskelbtas laimėtojas. Visu seansų metu dalyvių kaupti pinigai konvertuosis į realius pinigus ir vaikai gaus būtiniausių daiktų. O ko jiems labiausiai reikia – prieš projektą jau yra susakę savo norus ir svajones organizatoriams.

Dar kartą primename, dalyvavimas vaikų kino seansuose nemokamas ir tikrai labai naudingas. Tapsite vaikų finansinio švietimo projekto dalimi. Sekantis susitikimas Klaipėdos kultūros fabriko erdvėse vyks kovo 18 d. 17.00 val.

Rėmėjai: UAB „Seafishtrade“ ir Klaipėdos miesto savivaldybė

Daugiau informacijos telefonu: 8 698 20030 arba el. paštu info@mmk.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Filmai

Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ duris atveria tris mėnesius dėl karantino neveikę...

"Forum Cinemas" vėl veikia: žiūrovų laukia svarbus pokytis nuotrauka, foto

Išsiilgęs savo draugų ir bičiulių, kartu su partneriais – kavine Pauze ir...

Po ilgo išsiskyrimo - kino klubas  kviečia į „Balių“... nuotrauka, foto

Statistika rodo, kad Lietuvoje per metus moksleiviai vidutiniškai praleidžia 28 milijonus pamokų....

Naujame filme klouną mokyklos direktorių suvaidinęs E. Brazys: „Mūsų vaikai nenori eiti į tokią mokyklą“ nuotrauka, foto

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai kovo 10-ąją KU kviečia švęsti laisvę. Nuo...

KU bendruomenę ir miestiečius kviečia į filmo „Vanago portretas“ peržiūrą nuotrauka, foto

Iš aukštai nukritęs vyras žuvo vietoje nuotrauka, foto

Kriminalai, Ketvirtadienio rytą Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą apie Klaipėdoje Taikos pr. prie...

FNTT įkliuvo būrėjas iš Klaipėdos nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnams įkliuvo nelegalus būrėjas, kuris...

LGBT bendruomenė žada drąsinti prezidentą įsisegti vaivorykštinį ženkliuką nuotrauka, foto

Lietuva, Penktadienį lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų (LGBT) bendruomenė prie Prezidentūros žada...

Gauta virš 400 skundų apie taršą Klaipėdos mieste nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš dvi savaites pristatyta pirmoji Lietuvoje blogų kvapų registravimo platforma –  www.klaipedoskvapas.lt...

Kriminalai, Paskelbta prieš 16 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 32 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...