„Man labai pasisekė. Esu palaimintas“, – sako aktorius Arnas Fedaravičius. 27-erių lietuvis...
Filmai
Bręsta idėja, kaip į provinciją sugrąžinti kiną
Kino profesionalai subrandino idėją, kaip į šalies regionus sugrąžinti kiną - 25 šalies kultūros centruose, įtraukus verslą, siūloma įrengti kino sales. Tokiems planams pritarianti Kultūros ministerija žada artimiausiu metu imtis konkrečių veiksmų.
Antradienį regioninio kino sklaidos tinklo idėją Lietuvos pramonininkų konfederacijoje pristatęs jos iniciatorius Kęstutis Drazdauskas konstatavo, kad didžiojoje Lietuvos dalyje praktiškai nėra kino rodymo vietų.
"Prieigos prie kino šiuo metu neturi daugiau nei pusė šalies gyventojų. Ją išties turi vos 1,3 mln. lietuvių - iš esmės tai didžiųjų miestų gyventojai. 2014 m. birželį atlikome tyrimą, kurio duomenimis, regionuose kiną rodo vos 19 iš 50 regioninių kultūros centrų, ir tik 8 filmus rodo reguliariai", - teigė K. Drazdauskas.
Savo ruožtu regionų gyventojai "alkani" kokybiško laisvalaikio: Ateities visuomenės institutas, atlikęs apklausą, apskaičiavo, kad jie į kiną eitų 1,8 karto per mėnesį, kai šalyje tai daroma vidutiniškai 1,1 karto per mėnesį.
Kino profesionalai siūlo atsižvelgti į jau atliktas europines investicijas ir kino sklaidai panaudoti jau renovuotus ar renovuojamus kino teatrus ar kultūros centrus, taip pat turinčiuosius atnaujintas kino rodymo sales. Tokių objektų visoje Lietuvoje, skaičiuojama, būtų 25, juose reikėtų įdarbinti po du papildomus darbuotojus. Įjungti svarstoma ir mobiliąją infrastruktūrą - kino sales ant ratų.
Į regionus turėtų ateiti aukštos kultūrinės vertės europiniai ir lietuviški filmai, turintys ir edukacinę funkciją. Tam pritaria ir europinės kino paramos ir sklaidos struktūros, pavyzdžiui, "Europa Cinemas" ir "Eurimages" fondas, kurie ketina teikti turinį planuojamiems kino centrams.
Projektui visapusiškai išplėtoti ir kino juostoms pirkti per trejus metus prireiktų 10,7 mln. eurų, skaičiuoja K. Drazdauskas. Jis pripažino, kad projektą įgyvendinant tik valstybei, rentabilumo tikėtis sunku, todėl siūlo viešosios ir privačios partnerystės (VPP) principą, kuris Lietuvoje kultūros srityje dar niekada nebuvo taikytas.
Idėją palaikantis kultūros ministras Šarūnas Birutis žada, kad ministerija jau netrukus inicijuos susitikimą su savivaldybėmis ir aptars galimybes, kaip kino rodymą integruoti į kultūros centrus, kalbėtis žadama ir su kino industrijos atstovais ir socialiniais partneriais.
"Artimiausiu metu su VPP koordinatorės Finansų ministerijos pagalba pradėsime kino tinklo investicinio plano parengimą, o pirmuosius rezultatus tikimės išvysti jau 2017 m.", - sako Š. Birutis.
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Filmai
Uostamiečio gyventojams dėl savo išskirtinių renginių gerai pazistama kūrybinė erdvė „Kultūros fabrikas“...
Gruodžio 3–5 d. Lietuvos kino centras trečiąjį kartą šiais metais kviečia nemokamai...
Spalio 11 – 13 dienomis, Klaipėdoje viešės 11- asis Tarptautinis Kauno kino...
Lietuva, Paskelbta prieš 14 min.
Sportas, Paskelbta prieš 55 min.
Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.
Sportas, Paskelbta prieš 12 val.
Naujienos

Astrologinė prognozė šiai savaitei

„Fortūna“ šventė dramatišką pergalę Estijoje

Tobulos sovietinės šeimos įvaizdis slėpė šiurpią tiesą (10)

KMT bronza atiteko „Lietkabeliui“ (6)
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Prie Klaipėdos mero vairo – būrys norinčių (23)
- Šviesų festivalis užburs Klaipėdą (programa) (22)
- Ligita Girskienė: girdėti daugiabučių gyventojus būtina (22)
- Teismas: E. Masiulis neatgaus 242 410 eurų (15)
- Pritarė referendumui dėl seimūnų mažinimo iki 121 (15)
- Pralaimėjęs „Neptūnas“ kausis dėl KMT bronzos (13)