2018 m. rugsėjo 26 d. 11:50 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Zuikių medžioklė priveda iki teismų

(11)

Zuikių medžioklė priveda iki teismų nuotrauka, foto

TROKŠTA. Nepaisant visų peripetijų, pati zuikių medžioklė, ko gero, yra toks gardus kąsnis, kad dėl jo saugos tarnybos net keletą metų bylinėjosi teismuose.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Nors per septynerius metus dėl pradėtų taikyti poveikio priemonių be bilietų Klaipėdos autobusuose važiavusių ir pagautų zuikių sumažėjo daugiau nei keturis kartus, įvairiausių konfliktinių situacijų čia netrūksta ir toliau. Šiuo metu Klaipėdos teisme nepagrįstai zuikiu išvadintas vyras teisiasi dėl patirtos žalos atlyginimo. O kai kuriems moksleivių tėvams kliūva neva per griežta tvarka, kai baudžiami bilietus turintys, bet mokinio pažymėjimus užmiršę pasiimti vaikai.

Negana to, teismai vyko ir dėl teisės gaudyti zuikius - konkurse dalyvavusios bendrovės buvo padavusios net kelis ieškinius.

Apsirinka nedažnai

Šiuo metu Klaipėdos apylinkės teisme nagrinėjama byla, kurioje pilietis Remigijus Kasmauskas iš VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) bando prisiteisti beveik pusantro tūkstančio litų, kad būtų atlyginta jo esą patirta turtinė ir neturtinė žala.

Pasak KKT vadovo Gintaro Neniškio, ieškovas teisme bylinėjasi dėl to, kad kažkas, įkliuvęs važiuodamas be bilieto, pasinaudojo jo asmens dokumentais.

"Aptikus be bilieto važiavusį keleivį jis sulaikomas, kad būtų nustatyta asmens tapatybė. Jei jis pateikia savo dokumentus, nutarimas dėl baudos surašomas iškart, o jei jų neturi, pažeidėjas asmens tapatybei nustatyti nuvežamas į policijos komisariatą. Minėtuoju atveju vėliau paaiškėjo, kad buvo pateikti dokumentai asmens, kuris tuo metu buvo užsienyje ir tai įrodė. Jo dokumentai buvo arba pamesti, arba pavogti - dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Matyt, juos kontrolierei pateikęs asmuo buvo vizualiai panašus ir nesukėlė įtarimų, o tikrasis dokumentų savininkas vėliau patyrė įvairių nemalonumų - antstoliai buvo užblokavę jo sąskaitas, jam teko grįžti į Lietuvą ir įrodinėti savo nekaltumą", - pasakojo G. Neniškis.

Anot jo, kol kas tai yra tik antras atvejis, kai įrodyta, jog buvo nustatyta ne ta zuikio asmenybė. Jei šiuo atveju teismas priteis žmogui atlyginti žalą, ji, pokalbininko teigimu, vėliau bus išieškota iš klaidą padariusio asmens.

Pažanga tik su studentais

"Vakarų ekspresas" vakar sulaukė ir vienos klaipėdietės moksleivės, kuriai šį savaitgalį teko susidurti su kontrolierėmis, tėvo skundo.

"Jeigu tave sustabdys kelių policininkas ir tu netyčia būsi nepasiėmęs iš namų vairuotojo pažymėjimo, policininkas patikrinęs duomenų bazėje, kad tu tą dokumentą turi, palinkėjęs nebūti užuomarša, paleis nenubaudęs. Nors galėtų išrašyti 20-40 litų baudą. Tas pats ir su civilinės atsakomybės draudimu. Jeigu mašina apdrausta, tačiau kažkaip netyčia palikai dokumentus namie, tai patikrinus duomenų bazėje policininko būsi pabartas už išsiblaškymą, bet tavęs vėl niekas nebaus. Tačiau pabandyk "Klaipėdos keleivinio transporto" kontrolierėms, turėdamas nuolatinį bilietą, paaiškinti, kad netyčia namie palikai moksleivio pažymėjimą, tau vis tiek bus surašytas protokolas. O jeigu nebus sumokėta bauda, moksleivė buvo pagąsdinta antstolių vizitu", - piktinasi klaipėdietis Gintaras (pavardė redakcijai žinoma).

NESKRIAUDŽIA? Anot transportininkų, jei jaunuolis neturi moksleivio ar studento pažymėjimo, surašomas protokolas ir situacija yra nagrinėjama toliau - pasiaiškinti kviečiamas arba pats jaunuolis, jei turi 16 metų, arba jo tėvai. Teigiama, jog jei tai būna pirmas atvejis, kai keleivis užmiršo jam lengvatas garantuojantį pažymėjimą, apsiribojama tik įspėjimu - tai leidžia Administracinių teisės pažeidimų kodeksas.

 

KKT vadovas G. Neniškis aiškina, kad aptikus zuikį kontrolierės surašo arba protokolą, arba nutarimą skirti baudą.

"Konkrečią situaciją komentuoti sunku, tačiau jei kalba pakrypsta apie antstolius, tikriausiai viskas jau nevyko gražiuoju, o buvo įsiliepsnojęs konfliktas. Protokolas surašomas tuo atveju, kai kontrolierius įtaria pažeidimą - pavyzdžiui, jaunuolis neturi moksleivio ar studento pažymėjimo. Tada situacija yra nagrinėjama toliau ir pasiaiškinti kviečiamas arba pats jaunuolis, jei turi daugiau nei 16 metų, arba jo tėvai. Tikrai, jei tai būna pirmas atvejis, kai keleivis užmiršo jam lengvatas garantuojantį pažymėjimą, apsiribojama tik įspėjimu - tai leidžia Administracinių teisės pažeidimų kodeksas. Jei tai būna ne pirmas atvejis, bauda siekia 20-40 litų", - aiškino pokalbininkas.

Anot jo, nutarimas paskirti baudą rašomas tada, kai pažeidimas yra akivaizdus - pavyzdžiui, keleivis važiavo be bilieto.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

To Mia:

2012-04-27   22:22

IP: 85.232.147.75

miela Mia ne tik 9 ir 5 autobusai taip važiuoja yra visokiu vairuotojų kurie taip vairuoja. O aš galiu paprieštarauti aš pati 5 važinėju ir galiu pasakyti kad 5 autobuso vairuotojai važiuoja dar pakankamai normaliai, bet kaip sakiau yra ne tik 9 ir 5 kurie žmonės veža kaip malkas. Jų yra visur

keleivyte

2012-04-27   19:09

IP: 78.61.155.99

gaudo drasko zmogu uz 1Lt ar 2Lt , pilna spauda TV grobstymai uz tukstantines milijonines sumas normalu nei vieno nenubaude, sedi toliau prie lovio. GEDA !

gamta

2012-04-26   20:40

IP: 86.100.121.84

baisu kartais žiūrėt , kai kontrolieriai dėl pažymėjimo užmiršimo drasko mažametį arba akivaizdų pensininką

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Upstamiestyje į avariją pateko policijos automobilis nuotrauka, foto

Rugsėjo 25 d. apie 15 val. 40 min. Klaipėdoje, Taikos pr. ir...

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kontrabanda ir neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių...

Klaipėdietis gabeno 79 kg hašišo nuotrauka, foto

Uostamiesčio policija informuoja apie aršų plėšiką, įvykdžiusį nusikaltimą klaipėdietės bute.

Paskambino į duris ir pradėjo smaugti nuotrauka, foto

Kauno apylinkės teismas pirmadienį leido trims mėnesiams suimti 23–ejų kaunietį, jis...

Suimtas vyras, kuris spardė ir mušė savo kūdikį nuotrauka, foto

Medikai kviečia į širdies žygį dviračiu nuotrauka, foto

Sveikata, Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai tryliktą kartą sės ant dviračių ir savo pavyzdžiu...

Kandidatuos Klaipėdos mero rinkimuose nuotrauka, foto

Klaipėda, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė priėmė sprendimą dalyvauti...

„Neptūnas“ surengė šventę Darbėnų gimnazijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis bei asistentas Jurica Žuža apsilankė...

Žada daugiau pinigų socialiniams darbuotojams nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pavedė Savivaldybės administracijai nedelsiant atlikti skaičiavimus dėl...

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...