Vaikų telefonų grobikui - teismo nuosprendis

Vaikų telefonų grobikui - teismo nuosprendis

Iš keturių mažamečių pavogęs telefonus vyras Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį.

Byloje nustatyta, kad V. Š. šių metų gegužės mėnesį, vakare trims paaugliams leidžiant laiką prie mokyklos Debreceno gatvėje, Klaipėdoje, priėjo prie jų ir prisistatė mokyklos apsaugos darbuotoju. Vyras paklausė, ar ne jie išdaužė mokyklos langus bei paėmęs vieno berniuko telefoną, neva paskambinti draugui, liepęs laukti prie mokyklos, išėjo. Nesulaukę minėto vyro, berniukai suprato, kad tai apgaulė.

Kitą dieną, autobusų stotelėje priėjęs prie aštuonmečio, vyras paprašė parodyti kuprinėje esančius daiktus, o pastarajam parodžius, jis iš kuprinės išėmė mobilųjį telefoną, piniginėje buvusius kelis eurus ir pasišalino.

Tos pačios dienos vakarą, V. Š. priėjo prie dviejų devynmečių mergaičių tuo metu buvusių prie supynių namo, esančio Taikos prospekte, kieme ir prisistatęs policijos pareigūnu, paprašė parodyti mobiliuosius telefonus. Mergaitėms įvykdžius tariamo pareigūno prašymus, vyras juos paėmė ir liepęs jo laukti, išėjo.

V. Š. dėl padarytų nusikalstamų veikų prisipažino visiškai ir parodė, kad pavogtus telefonus priduodavo į lombardą, o pinigus išleisdavo savo reikmėms. Vyras teigė, kad labai gailisi padaręs nusikalstamas veikas.

Surinktų įrodymų visuma teismui leido konstatuoti, kad vyro kaltė yra visiškai įrodyta. Teismas atsižvelgė į padarytų veikų pavojingumo laipsnį, į tai, kad veikos padarytos tiesiogine tyčia, į tai, kad vyras jau anksčiau teistas už tyčinę nusikalstamą veiką, baustas už administracinius nusižengimus, taip pat į tai, kad jis prisipažino įvykdęs nusikaltimus ir dėl to gailisi.

Teismas, subendrinęs bausmę su anksčiau teismo paskirta ir neatlikta bausme, vyrui skyrė vienerių metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant pusantrų metų, įpareigojant vyrą per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, šešis mėnesius po nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nuo 20.00 val. vakaro iki 06.00 val. ryto neišeiti iš namų, jeigu tai nesusiję su darbu arba mokymusi.

Teismo nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder