2018 m. lapkričio 20 d. 13:13 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Ugniagesiai perspėja apie gaisrų pavojus per šventes

2015-12-21, 15:28

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informacija

Ugniagesiai perspėja apie gaisrų pavojus per šventes nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams – Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai, linkėdami saugių švenčių, primena gyventojams apie šventiniu laikotarpiu tykančius pavojus.

Pernai, šventiniu laikotarpiu Klaipėdos apskrityje kilo 26 gaisrai. Aukų pareikalavo Klaipėdos mieste, daugiabučio gyvenamojo namo buto virtuvėje kilęs gaisras – jame žuvo garbingo amžiaus senolis. Skaudi nelaimė įvyko dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Kituose incidentuose dar du žmonės buvo traumuoti, jiems prireikė medikų pagalbos.

Šventiniu periodu daugiausiai gaisrų kilo gyvenamajame sektoriuje, jų priežastys – neatsargus elgesys su ugnimi, krosnių, židinių bei dūmtraukių, elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai.

Norint išvengti skaudžių nelaimių, būtina pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu: susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, atsargiai elgtis su ugnimi – nerūkyti lovose, nepalikti neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais, naudotis tik techniškai tvarkingais elektriniais buitiniais, šildymo prietaisais, nepalikti be priežiūros gaminamo maisto ant viryklių ar krosnelių. Įsitikinti, kad daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose įvairiomis medžiagomis ir įrenginiais nebūtų užkrauti balkonai, lodžijos, liukai, angos ir išėjimai, skirti žmonėms evakuoti. Pavojinga bendro naudojimo patalpose kaupti nenaudojamus namų apyvokos daiktus, šiukšles, greitai užsidegančias ir degias medžiagas.

Kita aktuali problema – švenčių metu masiškai naudojamos pirotechnikos priemonės. Įsigyti jas reikėtų tik parduotuvėse, o prieš naudojant atidžiai perskaityti instrukcijas. Uždegti jas saugiu atstumu nuo žmonių, pastatų ir automobilių.

Naudojant fejerverkus gyventojų susibūrimo vietose, nenukreipti jų į žmones. Pirotechnikos priemones būtina statyti tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Prieš uždegant, nukreipti jas į viršų ir atsitraukti saugiu atstumu. Pavojų gali kelti ir nesuveikusios pirotechnikos priemonės. Tad jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, prie jo reikėtų nesiartinti mažiausiai 15 minučių arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Negalima jo ardyti arba uždegti iš naujo.

Kad neatsargiai paleistos pirotechnikos priemonės nesukeltų gaisrų, gyventojams patariama iš balkonų išnešti degias, greitai užsiliepsnojančias medžiagas.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba taip pat prašo gyventojų nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, prieš išvykstant iš namų, išjungti iš elektros tinklo elektrinius šildymo prietaisus ir nepalikti besikūrenančios krosnies, patikrinti, ar išjungtos dujos. Pastebėjus gaisrą, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Bado akciją dėl sugriežtintos tvarkos pataisos namuose paskelbė beveik 700 nuteistųjų nuotrauka, foto

Bado akciją dėl sugriežtintų vidaus tvarkos taisyklių šalies laisvės atėmimo įstaigose paskelbė jau...

Naktį iš antradienio į trečiadienį Klaipėdos miesto policijos komisariatas gavo moters pareiškimą.

Vagišiai liko be grobio nuotrauka, foto

Policija informuoja, kad  2018 m. lapkričio – gruodžio mėnesiais bus vykdomos policinės...

Baudė traukinių nesisaugančius pėsčiuosius nuotrauka, foto

Sukčių skambučių, skambinusių numeriais iš Mozambiko, sulaukę ir jiems perskambinę Lietuvos gyventojai...

Nuo sukčių skambučių galėjo nukentėti keli tūkstančiai „Bitės“ klientų nuotrauka, foto

Virsmas į naująją  e.bilieto sistemą įvyko nuotrauka, foto

Klaipėda, Naktį į pirmadienį, lapkričio 19-ąją, išjungėme senąją Klaipėdos viešojo transporto e.bilieto sistemą...

Tomas Delininkaitis: „Man sirgaliaus marškinėlius atstodavo pižama“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ gynėjas Tomas Delininkaitis netrukus matuosis stilisto batus – rinks, kaip...

Jūrų kadetų mokykla: įveiktas dar vienas laiptelis nuotrauka, foto

Klaipėda, Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino Jūrų kadetų ugdymo sampratą. Tai dokumentas, apibrėžiantis...

"Neptūnas" šįvakar kausis Vokietijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams po sekmadienio vakarą "Švyturio" arenoje 78:93 patirto pralaimėjimo Vilniaus...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...