2019 m. vasario 19 d. 18:39 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Teisybės ieškotojai kitus palieka be teisybės

(16)

Kasdien bent keli žmonės iš Klaipėdos apskrities prašo suteikti jiems valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, tačiau yra ir tokių, kurie jos reikalauja kelis kartus kasdien. Įkyruoliai sukelia nemažai problemų teisininkams siekiant padėti tiems, kuriems pagalbos iš tikrųjų reikia.

Valstybės garantuojama nemokama antrinė teisinė pagalba - procesinių dokumentų rengimas, atstovavimas ir gynyba bylose - suteikiama žmonėms, kurių mėnesinės pajamos neviršija 530 litų, uždirbantieji minimalią algą privalo padengti pusę išlaidų.

Klaipėdos valstybės garantuojamos pagalbos tarnyba (VGPT) per tris šių metų ketvirčius gavo per 1,6 tūkst. prašymų suteikti pagalbą, 85 proc. prašymų patenkinti. Atstovaudami nemokamai paslaugas gavusiems žmonėms tarnybos advokatai dalyvavo beveik 3 tūkst. baudžiamųjų bylų.

Tarnyboje nuolat dirba 12 advokatų, 50 - pagal sutartis ir įstaigos klientams atstovauja tik prireikus.

Teisininkų darbo krūviai - milžiniški, Klaipėdoje juos dar labiau apsunkina grupelė teisę nemokamą pagalbą gauti turinčių žmonių, kuriems teisybės ieškojimas jau tapo gyvenimo būdu. Jie vadinami piktnaudžiautojais, trukdančiais dirbti tiesioginį darbą, bet teisinių pagrindų atsisakyti jiems padėti nėra.

Teisiausi pasaulyje

Klaipėdoje yra saujelė žmonių, kuriems paduoti ką nors į teismą - lengviau nei nueiti į tualetą. Jų gyvenimo filosofija - jie yra teisūs, visi kiti - ne. Jie būtų laimingi tik tuo atveju, jeigu visa šalies teisė būtų sukurta ir kuriama remiantis ne teorija ir praktika, o jų pažiūromis.

Nors šių asmenų pavardės redakcijai puikiausiai žinomos, jų neminėsime, kitaip, užuot dirbus, tektų gaišti laiką varstant vienos ar kitos instancijos teismo pastato duris. Nes jie teisiasi su visais.

Dešimtys įvairaus pobūdžio bylų, šimtai ieškinių, krūvos skundų - tokios jų veiklos pasekmės nuo VGPT Klaipėdos tarnybos veiklos pradžios 2005 metais.

"Pamenu pirmąją savo darbo dieną. Vienas iš tų žmonių man pasakė: "Dabar tai turėsite darbo". Ir jis buvo teisus. Dabar jie pas mus ir į teismus vaikšto kaip į darbą", - sakė tarnybos direktorius Rimvidas Valančius.

Jis išskyrė tris klaipėdiečius, kurie jau tapo tarnybos "auditu ir kontrole", o, be šių, retkarčiais užklysta ir sekėjų. Jų kaltinimai - abstraktūs ir subjektyvūs, jais neretai siekiama prisiteisti tūkstantines sumas tariamai neturtinei žalai atlyginti.

Beje, pasak R. Valančiaus, panašių klientų sulaukiama ir kitose apskrityse, tačiau pagal jų skaičių Klaipėda yra lyderė.

Užverčia skundais

Įkyruolių trijulė puikiai pažįstama tarnybos Teisės skyriaus vedėjai Kristinai Gureckienei ir specialistėms Vitalijai Mardasaitei bei Monikai Vaitilavičiūtei.

"Beveik kiekvieną dieną tenka įprastus darbus mesti į šoną ir aiškintis dėl jų skundų. Skundžia mus dėl neveiklumo arba dėl kiekvieno veiksmo, pavyzdžiui, paskirto netinkamo advokato. Skundžia ir jį, skundžia teisėjus, prašo juos nušalinti. Dėl to sugaištama daug laiko, užsitęsia procesas, bet, atrodo, kad jie to ir siekia, tik neaišku kodėl", - pasakojo darbuotojos.

Pasak skyriaus vedėjos, per praėjusius metus tarnyba dėl įvairių priežasčių Klaipėdos apygardos administraciniam teismui buvo skųsta 57 kartus, 54 skundus sukurpė trys tie patys asmenys. Tik vienas skundas patenkintas iš dalies.

Nepalankų sprendimą priėmę teisėjai taip pat skundžiami prezidentei ar Teisingumo ministerijai, raštuose jie sulyginami su mėšlu, o tie, kurie suteikia bent šiek tiek vilties, tampa etalonu kitiems Temidės tarnams.

Įklampina kitus

Teisininkai pastebi, kad teisybės ieškotojai teisme gina ne tik savo, bet ir kitų interesus - tai leidžia Civilinio proceso kodekso dalis, numatanti, kad atstovai teisme pagal pavedimą gali būti ne tik teisininkai, bet ir "kiti asmenys".

Tačiau dažnai, užuot padėję, jie tik pridaro daugiau problemų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Mindaugas

2011-09-26   12:30

IP: 78.61.69.200

LIETUVI, NEVERGAUK - DRĄSIAI GINK SAVO IR KITŲ PILIEČIŲ TEISES !
2011 m. rugsėjo 28 d. (trečiadienį) 11 - 14 val. prie LR Prezidentūros vyks piketas.
Reikalausime iš valdžioje dirbančių valdininkų, teisėjų, prokurorų personalinės atsakomybės dėl
priimtų neteisėtų, aiškiai korumpuotų sprendimų, teisingumo ir piliečių pažeistų teisių atkūrimo.
Kviečiame visus dalyvauti.
Visuomeninės organizacijos.

Tai išspausdinta Lietuvos dienraščiuose: "Lietuvos ryto" ir "Vakaro žiniose" 2011m. rugsėjo 24 d. (šeštadienį)


...

2011-09-26   00:28

IP: 110.86.185.70

Teismas yra išlaikomas iš mokesčių mokėtojų pinigų ... kodėl žmogus dar turi samdyti advokatą ? ir apskritai kas per padaras tas advokatas ?

2011-09-21   21:51

IP: 193.219.60.1

Visame pasaulyje pilna ikiteisminių ginčų institucijų, plius taikos teisėjai, tik LT unikali tuo, kad dėl bet kokio menkniekio reikia eiti į teismą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Klaipėdoje bare išdaužtas langas nuotrauka, foto

2019-02-12 gautas UAB pareiškimas, jog 2019-02-11, apie 23:14 val. išdaužtas baro, esančio...

2019-02-17 į Klaipėdos m. PK kreipėsi prekybos centro Taikos pr., Klaipėdoje atstovas,...

Iš parduotuvės bandė išeiti nesusimokėjęs 362 eurų nuotrauka, foto

2019-02-17, apie 03:43 val.,Klaipėdoje, Šilutės pl., sustabdytas automobilis Audi 80, kurį vairavo neblaivus (1.81...

Klaipėdos apskrityje girtų vairuotojų netrūko nuotrauka, foto

2019-02-16, apie 05:57 val. Klaipėdoje, Danės g., greta naktinio baro, 1992 m. gimęs, neblaivus...

Įsismarkavęs jaunas vyras trenkė pareigūnui nuotrauka, foto

Naujas asfaltas - trims Klaipėdos gatvėms nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiais metais ištisinė asfalto danga bus paklota Gedminų, Šermukšnių bei Jurginų gatvėse,...

Kuo M.Ivaškevičius skiriasi nuo V.Titovo? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Buvusių politinių kalinių ir tremtinių organizacijos Vilniaus apylinkės teismui apskundė Vilniaus apygardos...

Klaipėdos šviesų festivalis - kvepiantis ar prisvilęs blynas? nuotrauka, foto

Klaipėda, Savaitgalį Klaipėdą penktą kartą nušvietęs Šviesų festivalis šiemet sulaukė daugiausiai lankytojų per...

Gavo 40 pranešimų apie sudaužytus termometrus nuotrauka, foto

Sveikata, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas informuoja 2018...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...