2019 m. gegužės 20 d. 11:47 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Sukčiams sumokėjo daugiau kaip 7000 eurų

(5)

Sukčiams sumokėjo daugiau kaip 7000 eurų nuotrauka, foto

APGAVYSTĖ. Sukčiai iš kapitono išviliojo daugiau nei 7 tūkst. Eur.

© "Fotolia" nuotr.

Sukčių apgautas kapitonas, kurio pavardės neskelbiame, kreipėsi Klaipėdoje į policiją, tačiau mažai vilties, kad jam pavyks atgauti pinigus iš juos išviliojusių sukčių užsienyje.

Po to, kai birželio 21 d. parašėme, kaip tolimojo plaukiojimo kapitonas Juozas Liepuonius vos neužkibo ant sukčių kabliuko, atsiliepė kitas kapitonas, nenorėjęs skelbti savo pavardės. Jam mažiau pasisekė, jis vis dėlto užkibo ant jauko ir sumokėjo sukčiams 7,5 tūkst. eurų.

"Noriu pasakyti, kad užkibau ant to paties kabliuko - pasiūlymas identiškas kaip J. Liepuoniui. Ir dėl algos, ir visa kita - vienas prie vieno, tik kompanija, žinoma, kita - "Vroonshippingcompany". Jos centrinė būstinė Olandijoje, bet turi daugiau filialų. Man pasiūlymas atėjo iš Škotijos, iš Aberdyno. Stipriai nudegiau. Kreipiausi į teisines institucijas.Per Interpolą jos išsiaiškino, kad skambinta lyg iš Nigerijos", - pasakojo kapitonas ir ironizavo, kad rusų kalbos žodis "vrun" reiškia melagis.

Pasirodo, sukčiai gana plačiai meta tinklus, veikia tam tikras jų voratinklis. Prisistato įvairių pasaulyje žinomų kompanijų vardu. J. Liepuoniaus atveju buvo "K Line". Pažada puikų darbą ir paprašo sumokėti už tam tikrus patarnavimus.

Nukentėjusiojo kapitono duomenys buvo skelbti internete, tarptautinėje jūrininkų gildijoje, nes jis pernai gruodį ieškojo darbo. Šiemet sausio pradžioje jam buvo pasiūlytas kontraktas dvejiems metams. Atlyginimas - 15 tūkst. svarų sterlingų per mėnesį. Nurodyta, už ką bus išskaičiuoti mokesčiai. Reali alga, kapitono apskaičiavimu, turėjo būti 7-8 tūkst. svarų.

"Kai pasirašiau sutartį, jie laišku pranešė, kad viskas gerai, per dvi tris savaites dokumentai bus sutvarkyti. Tik liepė kreiptis į migracijos tarnybą, kuri tvarko darbo vizas, draudimą. Iš pradžių reikėjo sumokėti 750 svarų. Norint, kad būtų greičiau, kadangi norinčiųjų buvo labai daug ir iš Vietnamo, ir iš Rusijos, dar reikia sumokėti 1 200 svarų. Išleidau apie 2,5 tūkst. eurų.

Paskui man pasakė, kad reikalingas depozitas, kaip įrodymas, kad atvažiavęs į Angliją nesėdėsiu kažkam ant sprando, nesišlaistysiu po gatves. Atvažiavęs tuos pinigus pasiimsiu. Patarė pinigus siųsti ne per banką, o per "Western Union", nes taip bus greičiau. Ir vis reikėjo daryti viską greičiau ir greičiau. Telefonu skambina, bet labai trumpai šneka. Daro psichologinį spaudimą ir neduoda laiko atsipeikėti. O paskui palyginti laisvai jie tuos pervestus pinigus išsiėmė", - pasakojo kapitonas, praradęs iš viso 7,5 tūkst. eurų.

Ir vėliau, kai kapitonas jau suprato, kad jokio darbo jis negaus, dar gavo atsiprašymą, esą nepavyko jo laiku išsiųsti į laivą, nes buvo atostogos. Ir paprašė už visų dokumentų sutvarkymą atsiųsti dar 1 000 svarų. Žinoma, jis jau nebesiuntė pinigų. "Jie už mano pinigus atostogavo", - ironizavo pokalbininkas.

Po kurio laiko jau iš kito tos pačios kompanijos atstovo gavo prašymą patvirtinti duomenis ir vėl siųsti savo CV.

Kapitonas Klaipėdoje kreipėsi į policiją. Finansinių nusikaltimų tarnybos atstovai jam pasakė, kad jo suma dar nedidelė, žmonės nusiperka mašinas už šimtus tūkstančių, ir nei mašinos, nei pinigų.

"Dabar laukiu, ką išsiaiškins policija. Bijau, kad nieko nebus. Tie veikėjai, matyt, atkreipė dėmesį, kad mano amžius ties riba. Dirbu nuo 1973 metų. Maniau, toks atlyginimas darbo pabaigoje tikrai pravers, prisidėsiu prie pensijos. Jie taip įtikinamai rašo, elektroniniai laiškai būna po kelis puslapius. Matyt, nusimano apie žmonių psichologiją", - sakė pokalbininkas.

Žymos: sukčiavimas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vakarietis

2018-07-12   13:36

IP: 85.232.128.54

Jūreiviai,apie tokius kapitonus sovietmečiu sakydavo:-kaklas,mica,iŗ vietoj smegenų,didesnis už galvą ,,krabas''.

Vien tik auksas valdo

2018-07-12   12:08

IP: 86.100.156.102

mus.Viskas per goduma.Ir tai kartojasi ir kartosis.Cia zmogaus prigimtis ranku pirstai i save.Dar kitas dalykas ,kad tie kas perka uz tokias kainas masinas aisku ne is darbo tuos pinegelius pasidare,tai ir bendroje sumoje gaunasi ,daznai ,kad vienas kita apstume ,laimejo ,kabutese ,apukresnis.Bet liaudis tikrai tokiu atveju nesupras .Cia tas pat kaip verslininkai LIetuvos nesuprato prisipirke is Snoro sertifikatu ir pan.,skundziasi ,kad bankas visko nepaiskino ,viskas buvo aisku ir bankui ir tiems musu verslinikams -spekuliantams,juk jeigu ne krize ir vieni ir kiti is debesu butu uzvirine doleriu ar euru ir butu galeje puikuotis kokie tie verslininkai verslingi....juokingi...

Vakarietis

2018-07-12   11:22

IP: 85.232.128.54

Nors ir pats esu kapitonas,bet neįsivaizduoju,kaip galima būti šios specialybės žmogui tokiu naiviu.Ar jūs verti būti kapitonais,jeigu visiškai neišmanote tikros jūreiviškos psichologijos ir užkimbate ant tokių naivių sukčių kabliukų?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Daugiau nei 10 kartų mišką padegęs vyras privalės susimokėti beveik pusę milijono eurų nuotrauka, foto

Tauragės apylinkės teisme šią savaitę buvo paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis pusamžiam...

Gegužės 14 d. apie 7 val. 10 min. Klaipėdoje, H. Manto gatvėje...

Tarnybos metu iš medžio iškrito pareigūnas nuotrauka, foto

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo 2019...

Henrikui Daktarui laisvės atėmimo bausmė palikta nepakeista nuotrauka, foto

Muitinės kriminalinė tarnyba informuoja, kad Medininkų kelio posto muitininkai penktadienį sulaikė sunkvežimį...

Septynis lengvuosius automobilius vežusį vairuotoją įklampino šešios dėžės kontrabandos nuotrauka, foto

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Skraidyti scenoje širdimi nuotrauka, foto

Įvairybės, Į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą iškilmingai paminėti Nerijaus Juškos baleto...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras L. S. Razma nuotrauka, foto

In Memoriam, Eidamas 82-uosius metus sekmadienį mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Liudvikas Saulius Razma.Liudvikas...

Patarimai, Paskelbta prieš 18 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 24 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 32 min.

In Memoriam, Paskelbta prieš 38 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...