2018 m. lapkričio 17 d. 19:23 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Seimas įvertino NSGK tyrimą: „už“ buvo 88 parlamentarai

(1)

Seimas įvertino NSGK tyrimą: „už“ buvo 88 parlamentarai nuotrauka, foto

© Stasio Žumbio nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atliktas parlamentinis tyrimas sulaukė viso Seimo pritarimo. 

Antradienį už Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Vytauto Bako pateiktą nutarimo projektą, kuriame siūloma pritarti parlamentinio tyrimo išvadoms, balsavo 88 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, 18 parlamentarų susilaikė. 

NSGK savo tyrime nurodo, kokios interesų grupės siekė daryti poveikį politiniams procesams, taip pat yra pateikti pasiūlymai Seimui, Vyriausybei, Generalinei prokuratūrai, Viešųjų pirkimų tarnybai, Valstybinei mokesčių inspekcijai, Seime atstovaujamoms politinėms partijoms. 

Beje, tyrimą baigusiam NSGK pavesta atlikti ir parlamentinio tyrimo išvados pasiūlymų įgyvendinimo kontrolę. 

NSGK pirmininkas V. Bakas sako, kad „MG Baltic“ ir kitos verslo arba interesų grupės, taip pat „VP Market“ atsirado parlamentinio tyrimo dėmesio centre tiktai dėl to, kad „kišimasis į politinius, visuomeninius procesus, įtaka sprendimų priėmėjams yra ne atsitiktinė, ji yra sisteminė ir trunka daugelį metų“.

„Ir su tuo mes negalime taikstytis“, - sakė V. Bakas, Seimui pristatydamas komiteto atliktas parlamentinio tyrimo išvadas.

Pasak jo, valstybės įmonės negali tapti atskirų interesų grupių tarnaitėmis.

„Valstybės įmonės buvo, galima sakyti, uzurpuotos interesų grupių, iš jų buvo pelnomasi“, - sakė V. Bakas. 

Kalbėdamas apie krizės laikotarpį, 2008-2012 metus, NSGK vadovas pažymėjo, kad „tai buvo aukso amžius MG Baltic“ grupei. Kada visi veržėsi diržus, žmonėms buvo mažinami atlyginimai, daugelis įmonių ir verslų bankrutavo, pasak V. Bako, „MG Baltic“ gavo užsakymus, kurių vertė siekė apie 500 milijonų eurų.

„Iš tikrųjų tai yra makabriška veikla“, - sakė V. Bakas, pažymėjęs, kad sėkmė lydėjo ne tuos, kurie dirbo viešajam interesui, o tuos, kurie turėjo priėjimą prie sprendimų priėmėjų. 

V. Bakas paragino būti tos situacijos laimėtojais. „Būkime visi laimėtojais tos situacijos, kurią pavyko atskleisti, parodyti. Kai sudėjome tuos „pasipinigavimo“ atvejus į vieną paveikslą, mes turbūt ir patys išsigandome, kad mastai yra per dideli. (...) Mes turime tos problemos sprendimo raktą“, - sakė V. Bakas. 

Jis akcentavo, kad komitetas nedubliavo ikiteisminio tyrimo ir teismų veiklos.

„Teisminis procesas nereiškia, kad Seimas negali dirbti savo darbo ir atlikti konstitucinės priedermės analizuoti situaciją, kuri kelia iššūkį mūsų valstybės saugumui, kuri kelia problemų mūsų politinei sistemai, kuri neatitinka visuomenės interesų“, - sakė V. Bakas. 

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis mano, kad, patvirtinus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadas, tyrimas bus tęsiamas.

Jo teigimu, tyrimas yra reikalingas, nes atsirado naujų temų.

„Labai daug yra temų, kurios nebuvo nagrinėjamos, jų vis daugėja po pasisakymų ir Aleksandro Sacharuko, ir Tomo Dapkaus, ir kitų. Manau, kad bus tęsiamas darbas, ir visuomenė vis daugiau ir daugiau sužinos“, - sakė R. Karbauskis.

Jis linkęs manyti, kad tyrimą galėtų tęsti specialioji tyrimo komisija, nes NSGK savo darbą jau atliko. 

„Tikriausiai parlamentinė komisija, aš taip galvoju, būtų tiesiog statusas tinkamas. Komitetas baigė darbą, labai mes dėkingi komitetui. Tas darbas padarytas, bet tame procese išryškėjo, kad temų, kurios nebuvo liečiamos, yra labai daug“, - sakė R. Karbauskis. 

Pasak jo, pirmiausia reikėtų įsigilinti į energetikos klausimus ir politikų atsakomybę. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

KAIP ŽEMA ....Kodėl konservatoriai nesijaudina , kad Steponavičius iki šiol seime ? Bendros 'zadanijos ' ?

2018-06-06   10:06

IP: 83.176.181.199

iki šiol iš Seimo nepasitraukęs Gintaras Steponavičius prokurorams prisipažino, kad visi frakcijos parlamente nariai buvo kontroliuojami, o frakcijos referentė kiekvienam jų raštu pateikdavo informaciją, kaip reikia Seime balsuoti priimant įstatymus.--Ikiteisminio tyrimo metu prokurorai nustatė, kad liberalai prieš kiekvieną balsavimą iš frakcijos referentės Ievos Davydenko elektroniniu paštu gaudavo laiškus, kuriuose buvo nurodoma konkretaus Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkė su sprendžiamais klausimais ir jų aprašymu.„Šiame aprašyme spalvomis buvo pažymėta, kaip kokiu Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės klausimu liberalų frakcijos posėdyje būdavo nuspręsta, kaip partija balsuos – taip darėme, nes norėjome, kad Seimo nariai nesuklystų balsuodami“, – per apklausą prokuratūroje prisipažino G. Steponavičius.---Seimo narys atviravo, kad būtent jis dar 2015 m. sugalvojo vadinamąją šviesoforo „spalvų sistemą“: raudona spalva reiškė, kad liberalai balsuoja „prieš“, geltona – „susilaikyta“, o žalia – „už“.----Būtent ši G. Steponavičiaus sugalvota „spalvų sistema“ pareigūnams padėjo atsakyti į klausimą, kodėl už įstatymus, kuriais domėjosi koncerno „MG Baltic“ vadovai, liberalai Seimei balsavo vieningai. Tai – ne tik baudžiamojon atsakomybėn patraukto liberalo Šarūno Gustainio pateiktos pataisos dėl vartojimo kreditų, bet ir įstatymas, kuriame buvo svarstomi kelio Vilnius-Utena remonto darbai už 169 mln. Eur.

Iš DELFIO --- .lt/multimedija/mgbaltic/mg-baltic-byla-slaptoji-liberalu-spalvu-sistema-ir-pinigai-nuo-kuriu-net-akyse-pasviesejo.d?id=78208533

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Vagišiai liko be grobio nuotrauka, foto

Naktį iš antradienio į trečiadienį Klaipėdos miesto policijos komisariatas gavo moters pareiškimą.

Policija informuoja, kad  2018 m. lapkričio – gruodžio mėnesiais bus vykdomos policinės...

Baudė traukinių nesisaugančius pėsčiuosius nuotrauka, foto

Sukčių skambučių, skambinusių numeriais iš Mozambiko, sulaukę ir jiems perskambinę Lietuvos gyventojai...

Nuo sukčių skambučių galėjo nukentėti keli tūkstančiai „Bitės“ klientų nuotrauka, foto

Pirmadienio vakarą, apie 17 val., Priestočio gatvėje netoli pėsčiųjų tilto įvyko avarija.

Prie pėsčiųjų tilto rėžėsi į stulpą nuotrauka, foto

Ramūnas Karbauskis: PVM lengvata malkoms bus nuotrauka, foto

Lietuva, „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada Seime palaikyti prie valdančiųjų prisišliejusių „tvarkiečių“ siūlymą...

Grįžusieji: "Gerai gyventi galima ir Lietuvoje" nuotrauka, foto

Žmonės, Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

Nuomonės, Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Visuomenė vienijasi ir kyla į aktyvią kovą prieš taršą nuotrauka, foto

Klaipėda, Keli šimtai aktyvių piliečių šeštadienį nuo 11 val. susirinko į mitingą Atgimimo...

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...