2019 m. vasario 20 d. 15:34 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Romas Zamolskis Rusijoje gyveno apsimetęs šventiku

(3)

2014-08-20, 16:32

Respublika.lt

Romas Zamolskis Rusijoje gyveno apsimetęs šventiku nuotrauka, foto

Romas Zamolskis 2013 metais.

© Policijos departamento nuotr.

Labiausiai ieškomo Lietuvos nusikaltėlio Romo Zamolskio pėdsakus pareigūnams pavyko užčiuopti pernai vasarą, kartą jam buvo pavykę pasprukti nuo Rusijos pareigūnų. Galiausiai jį išdavė per ginkluotą plėšimą Rusijoje palikti piršto atspaudai.

Sulaikymo operacija

Tuomet jis gyveno Rusijos Federacijos Sverdlovsko srityje, Novouralsko mieste kito asmens duomenimis, naudojosi Rusijos Federacijos piliečio dokumentais. R. Zamolskis buvo sukūręs šeimą, augino du vaikus.

Pareigūnams pradėjus juo domėtis, buvo surengta sulaikymo operacija. Jos metu R. Zamolskis aktyviai pasipriešino ir jam pavyko pabėgti. Buvo atliekamos kratos, jo gyvenamojoje vietoje buvo aptiktas ir paimtas šaunamųjų ginklų arsenalas.

R. Zamolskis buvo sulaikytas rugpjūčio 16 dieną. Jo Lietuvos teisėsauga ieškojo nuo 2001 metų. Šiuo metu R. Zamolskis laikomas ir gydomas vienoje iš laisvės atėmimo įstaigų ligoninėje.

"Kommersant.ru" rašo, jog pareigūnai nustatė, kad R. Zamolskis į Jekaterinburgą atvyks tik vienai dienai. Čia lietuvis naudojosi automobiliu, kurį įsigijo iš karto atvykęs. Palikti miestą jis ketino kita transporto priemone. Taip jis jau ne kartą suklaidino tyrėjus.

Kai specialiosios pajėgos blokavo R. Zamolskio automobilį, pasirodė, kad jame yra ir jo žmona su mažamečiu sūnumi. Sulaikomas R. Zamolskis puolė pareigūnus peiliu. Jie panaudojo pistoletą. R. Zamolskis buvo sužeistas, jam prireikė medikų pagalbos.

"Tai yra ilgo ir kruopštaus darbo, Lietuvos kriminalinės policijos biuro bendradarbiavimo su kitomis šalimis, išdava", - konstatavo Policijos generalinio komisaro pavaduotojas, laikinai einantis policijos generalinio komisaro pareigas Algirdas Stončaitis.

Kaip teigė A. Stončaitis, šių metų kovo 19 dieną Interpolo linija gavus paklausimą dėl ginkluoto plėšimo Rusijos Federacijoje, Lietuvos kriminalistinių tyrimų centras nustatė, kad iš maždaug 15 įvykio vietoje rastų pirštų atspaudų keturi priklauso R. Zamolskiui.

„Per paskutinius keletą metų mes turėjome keletą signalų iš užsienio valstybių su tariamais jo pėdsakais, tačiau būdavo paradoksalių situacijų, kai pati Lietuva būdavo išplatinusi biologinius pėdsakus ir automatizuotu būdu užsienio valstybėse būdavo sutapimai.

Tačiau tikrasis faktas buvo užfiksuotas praėjusių metais liepą. Buvo aiškiai pasakyta, kad pirštų pėdsakai netinkami identifikuoti, tačiau pagal tikimybių teoriją pirštų antspaudai yra jo. Tuomet prasidėjo aktyvus jėgų nukreipimas į šitą pusę“, - sakė Laikinai einantis LKPB viršininko pareigas Edvardas Šileris.

"Buvo bendradarbiaujama, ruošiamasi sulaikymui, kadangi asmuo yra labai pavojingas. Tai yra ypač pavojingas sulaikymas. Kas buvo Lietuvoje, kartojosi ir Rusijoje. Mūsų žiniomis, šio sulaikymo metu jis buvo sužeistas, kadangi priešinosi policijos pareigūnams", - sakė A. Stončaitis.


Apsimetinėjo šventiku

A. Stončaitis spaudos konferencijoje pademonstravo R. Zamolskio nuotrauką, kurioje jis užfiksuotas su sutana, kryžiumi ant krūtinės ir ilga barzda. Paklaustas, ar ši nuotrauka reiškia, kad R. Zamolskis Rusijoje apsimetinėjo stačiatikių popu, pareigūnas atsakė netiksliai: "Rusija yra Rusija".

Pasak generalinio komisaro pavaduotojo, buvo nustatyta, kad R. Zamolskis naudojasi suklastotu lietuvišku pasu kita pavarde. Pareigūnai mano, kad jis turėjo ir suklastotą Rusijos piliečio pasą.

Rusijos Federacijoje R. Zamolskis įtariamas dalyvavęs nusikalstamo susivienijimo veikloje, keliolikos nužudymų ir kitų nusikaltimų padarymu.

Lietuvos generalinė prokuratūra laukia informacijos apie tai, kiek ir ar yra atliekama ikiteisminių tyrimų dėl R. Zamolskio galimai Rusijos Federacijoje padarytų nusikalstamų veikų.


Lietuva prašys Rusijos išduoti

Kaip teigė Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Krušna, yra planuojama kreiptis su prašymu dėl R. Zamolskio ekstradicijos.

"Šitas procesas būtų pradėtas ir vykdomas pagal Rusijos Federacijos nacionalinę teisę, tačiau tuo atveju, jeigu paaiškėja, kad yra atliekami ikiteisminiai tyrimai, ekstradicijos vykdymas būtų sustabdytas iki to laiko, kol bus baigti procesai Rusijos Federacijoje. Tai apimtų tiek ikiteisminio tyrimo, tiek teisminio nagrinėjimo stadijas", - sakė T. Krušna.

Nusikaltimų virtinė

Kaip dienraštis „Vakaro žinios“ rašė, Policijos departamento tinklalapyje buvo skelbiama psichiatrijos ligoninėje gydyto Romo Zamolskio, pravarde Zamas (gim. 1970 m.), nuotrauka. Banditas buvo ieškomas dėl serijos 2001-aisiais įvykdytų nusikaltimų. Balandį sostinėje, prie „Maximos“ bazės, peršovęs inkasatorių, jis pagrobė 70 tūkst. litų, birželį Vilniaus centre šūviais sužeidė du policininkus. Paskui Kaune, bendrovėje „Lita-West“, Zamas nušovė du vyrus ir pasikėsino į policijos patrulius.

R.Zamolskis dingo 2001 metų spalį, kai Panevėžyje pasikėsino nužudyti jį bandžiusį sulaikyti policininką. Užsikirtus ginklui, Zamas su ankstesnių nusikaltimų bendrininku Virginijumi Savickiu spruko iš automobilio. R.Zamolskio bendras tąkart įkaitu gatvėje paėmė nepilnametį moksleivį, tačiau bute užsibarikadavusį banditą šturmo metu nušovė „Aro“ pareigūnai. Sužeistas Zamas pabėgo: pirma įsiveržė į J.Miltinio mokyklą, paskui spruko namų kiemais ir nuo to laiko apie jį policija neturėjo tikslių žinių.

Žymos: romas zamolskis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kad

2014-08-22   14:10

IP: 188.69.211.132

turbūt nelabai. jį rusai suėmė už rusijoje padarytus nusikaltimus: plėšimai, grobimai, nužudymai...

o gal

2014-08-20   20:24

IP: 78.61.32.239

zmogus suprato savo klaidas ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Klaipėdoje bare išdaužtas langas nuotrauka, foto

2019-02-12 gautas UAB pareiškimas, jog 2019-02-11, apie 23:14 val. išdaužtas baro, esančio...

2019-02-17 į Klaipėdos m. PK kreipėsi prekybos centro Taikos pr., Klaipėdoje atstovas,...

Iš parduotuvės bandė išeiti nesusimokėjęs 362 eurų nuotrauka, foto

2019-02-17, apie 03:43 val.,Klaipėdoje, Šilutės pl., sustabdytas automobilis Audi 80, kurį vairavo neblaivus (1.81...

Klaipėdos apskrityje girtų vairuotojų netrūko nuotrauka, foto

2019-02-16, apie 05:57 val. Klaipėdoje, Danės g., greta naktinio baro, 1992 m. gimęs, neblaivus...

Įsismarkavęs jaunas vyras trenkė pareigūnui nuotrauka, foto

Prievartautojas po teismo sprendimo ėmė keiktis nuotrauka, foto

Kriminalai, 32 metų Tauragės gyventojas, visaip palauždamas aukų valią, savo lytinę aistrą tenkino...

Išrinkti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai....

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kada Lietuva taps svajonių šalimi? nuotrauka, foto

Euras, Nesibaigianti emigracija, maži atlyginimai, didelės kainos. Ir tai tik dalis problemų, su...

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 3 val.

Euras, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...