2018 m. liepos 23 d. 01:31 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Ragina nepamiršti saugios kaimynystės

Ragina nepamiršti saugios kaimynystės nuotrauka, foto

© Policijos nuotr.

Vasarą, kai atostogaujant ir išvykstant iš namų, deja, apvagiamas ne vienas butas, policijos pareigūnai ragina nepamirši Saugios kaimynystės idėjos ir galimybės kurti daugiabučiuose namuose Saugios kaimynystės grupes.

Klaipėdos mieste per du dešimtmečius, kai, sekant gerąja Vakarų šalių praktika, buvo įkurta pirmoji tokia grupė Rumpiškės g., jau atsirado ir veikia net 86 Saugios kaimynystės grupės. Visos jos yra aktyvios, mat policijos pareigūnai nuolat atlieka šių grupių aktyvumo analizę ir pasyviąsias pašalina iš kuruojamųjų sąrašo. Klaipėdos apskrityje, įskaitant ir minėtas, veikia 215 Saugios kaimynystės grupių.

Saugi kaimynystė teikia gyventojams tokią naudą, kad jų namus, asmeninį bei bendrąjį turtą prižiūri dar ir rūpestingi kaimynai. Pavyzdžiui, šiemet Klaipėdoje, Minijos gatvės 131-ajame name, Saugios kaimynystės grupės pirmininkas Virginijus Stalnionis, esantis ir policijos rėmėju, pastebėję prie remontuojamo namo plytas vogusį vyrą, jį sulaikė ir pakvietė pareigūnus. Maža to, tas pats pirmininkas prieš keletą dienų sulaikė ir neblaivų automobilio vairuotoją.

Nuo Saugios kaimynystės iniciatorių, dažniausiai tampančių ir šių policijoje įregistruotų grupių pirmininkais, apskritai labai daug priklauso. DNSB „Bandužiai“ pirmininkė Ligita Girskienė įkūrė jau 12 Saugios kaimynystės grupių. Šioje bendrijoje organizuojamos įvairios šventės, vyksta „Darom“ bei vertingų daiktų žymėjimo akcijos. Kiekvienais metais organizuojami ataskaitiniai susirinkimai gyventojams. Bendrija yra nustačiusi darbo ir gyventojų priėmimo laiką, įrengė informacinius stendus, įkūrė interneto svetainę. L. Girskienė dalinasi gerąja praktika su bendruomenėmis konferencijų, susirinkimų metu.

Nuo 2016 m. kiekvienais metais Klaipėdos apskrities policijoje organizuojamas konkursas „Aktyviausia Saugios kaimynystės grupė Klaipėdos mieste“. Konkursu siekiama išrinkti tokią Klaipėdos miesto saugios kaimynystės grupę, kurios patirtis kuriant saugią aplinką ir bendradarbiaujant su policija taptų pavyzdžiu kitiems miesto gyventojams. Visuomenės nariai paskatinami, apdovanojami Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato įsteigtais prizais.

Jei dar nesate Saugios kaimynystės narys, pasekite ir seniūnaitės Rasos Senkienės pavyzdžiu, kuri policijoje pasiėmė apie Saugią kaimynystę informuojančią lentą, kabėsiančią ant Minijos g. 136 namo. Tapkite saugios kaimynystės propaguotoju ir savo gyvenamojoje vietoje taip pat įkurkite Saugios kaimynystės grupę.

Išsamią informaciją apie grupių steigimą ir veiklą teikia Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnai tel. (8-700) 62094, (8-700) 62099, Prevencijos sk. pareigūnai tel. (8-700) 61951.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Už grotų pasiuntė tik vieną nuotrauka, foto

Iš bankų daugiau nei 200 tūkst. Eur pasisavinti siekęs ketvertukas - Simonas...

2018 m. birželio 17 d., apie 19 val. 45 min., Klaipėdos m.,...

Pareigūnai prašo pagalbos nuotrauka, foto

Pareigūnų profesinėms sąjungoms su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi priešakyje niekaip nepavyksta priversti...

Pareigūnai grasina piketais nuotrauka, foto

Tiesiog tragiškai šiuos metus pradėję už eismo dalyvių saugumą šalies keliuose atsakingi...

Nesisaugančiųjų perėjos neapsaugo nuotrauka, foto

Iš Labguvos istorijos nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Sembos ir Skalvos paribyje, šalia Kuršių marių, Deimės kairiajame krante, paupio kalvelėje,...

Senuosius laikraščius išsaugojusi knyga nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Kuris Klaipėdoje vokiečių kalba leistas laikraštis pirmasis pavadino miestą Klaipėda, kuris laikraštis...

Prūsų genčių ir žemių pavadinimai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Teutonų ordino kronikininkas Petras Dusburgietis apie 1326 m. įvardijo 11 "prūsų" genčių...

Patarimai kaip netapti supertėvais nuotrauka, foto

Patarimai, Kai šeimoje atsiranda naujagimis, tuo pačiu gali atsirasti ir tėvų noras ...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...