2019 m. balandžio 21 d. 05:08 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Prokurorai apskundė Kęstučio Pūko išteisinimą

(2)

Prokurorai apskundė Kęstučio Pūko išteisinimą nuotrauka, foto

Kęstutis Pūkas.

© Stasio Žumbio nuotr.

Vilniaus apylinkės prokuratūra pirmadienį apskundė buvusio Seimo nario Kęstučio Pūko išteisinimą seksualinio priekabiavimo byloje.

„Paduotas apeliacinis skundas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą dėl Kęstučio Pūko išteisinimo. Apeliaciniu skundu prašome panaikinti išteisinamąjį nuosprendį ir pripažinti jį kaltu pagal visas jam inkriminuotas nusikalstamas veikas – tai yra keturi seksualinio priekabiavimo atvejai bei šaunamojo ginklo bei šaudmenų taisyklių pažeidimo “, – BNS sakė kaltinimą K. Pūko byloje palaikanti Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Agnė Stankevičiūtė.

Kovo 1 dieną K. Pūkas buvo visiškai išteisintas dėl seksualinio priekabiavimo. 

Jis išteisintas dėl visų jam inkriminuotų baudžiamųjų nusižengimų, kaip nepadaręs veikų, turinčių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, per posėdį tada sakė teisėjas Arūnas Budrys. 

Prokuratūra pirmą kartą teisiamam politikui prašė buvusiam politikui skirti 1800 eurų baudą. Tokios pat baudos prokuratūra prašo ir dabar.

Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad Konstitucinis Teismas 2017 metų gruodį detaliai ir nuodugniai nustatė bei įvertino K. Pūko elgesį, pripažino politiko veiksmus seksualiniu priekabiavimu kaip tai numatyta Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatyme.

Tačiau teismas nurodė nenustatęs K. Pūko veiksmuose nusikalstamos veikos požymių, kurie užtrauktų baudžiamąją atsakomybę pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius. Jis nenustatė būtinojo veikos požymio – tikslo – seksualinio bendravimo ir pasitenkinimo siekimo. 

„Teismas sprendė, kad susiklostęs faktinis nukentėjusiųjų santykis su į darbą priimti turinčiu teisę asmeniu nelaikytinas juridinio priklausomumo santykiu. Taigi, šioje byloje neįrodytas Baudžiamojo kodekso 152 straipsnyje įtvirtinto baudžiamojo nusižengimo sudėties elementas – priklausomumas pagal tarnybą“, – skelbė teismas.

Tačiau prokuratūra mano kitaip – tikslas yra nustatytas per bylos aplinkybes, kurias konstatavo ir teismas. Jis pripažino visas inkriminuotas faktines aplinkybes kaip įvykusias – vulgarius, gašlius pasisakymus apie nukentėjusias, kandidačių į darbo vietą ir dirbančios moters kūno intymių vietų aptarinėjimą, kalbas apie lytinių santykių pavyzdžius, vedimą į gyvenamąsias patalpas, nors tam nebuvo jokio pagrindo.

„Net ir teismas pripažino, kad tai sudaro tam tikro elgesio modelį ir, kaltinimo manymu, šis modelis net tik pažeidė, pažemino nukentėjusiųjų garbę ir orumą, tačiau sprendžiant iš visų veiksmų pobūdžio, pažeista  yra seksualinio apsisprendimo laisvė. Kadangi tokiais veiksmais akivaizdžiai buvo siekiamas seksualinio bendravimo ir pasitenkinimo. Seksualinio bendravimo ir pasitenkinimo siekimas buvo dominuojantis tikslas, mano nuomonė yra tokia“, – BNS sakė A. Stankevičiūtė.

K. Pūko veiksmuose teismas nurodo nenustatęs būtinų nusikalstamos veikos požymių – seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo siekimo ir nukentėjusiųjų kitokio priklausomumo.

Tačiau prokuratūra mano, kad priklausomumas nustatytas iš įsidarbinimo santykių, kuris kyla iš teisės aktų.

„Šiuo atveju šalys yra akivaizdžiai nelygios. Atėjo kandidatės į darbo pokalbį su Seimo nariu, užimančiu aukštas pareigas. Jos pačios buvo be patirties darbinės, ką tik baigusios mokslus. Akivaizdu, kad jų padėtis nebuvo lygiavertė. Įdarbinimo santykis yra labai svarbus ir teismas turėtų dėl to pasisakyti. Įsidarbinimo santykis sudaro kitokio priklausomumo santykį, kadangi nuo įdarbinančio asmens tiesiogiai priklauso besidarbinančiojo padėtis  – ar jis įdarbintas ar ne“, – BNS teigė prokurorė.  

K. Pūkas davė parodymus teismui, tačiau kaltės nepripažino. Jam mestus kaltinimus jis vadino pasakomis.

Nuo pernai vasaros vykusiuose posėdžiuose teismas apklausė nukentėjusiąsias, liudytojus. 

Po išteisinamojo nuosprendžio visų nukentėjusiųjų ieškiniai palikti nenagrinėti.

Byla nagrinėta neviešai.

Ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio priekabiavimo pradėtas 2017 metų kovo mėnesį. Jį atliekant nustatyta, kad būdamas Seimo nariu K. Pūkas kelis mėnesius galėjo priekabiauti prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomų asmenų. 

K. Pūkas iš Seimo atsistatydino 2018 metų sausį prieš pat balsavimą dėl jo mandato panaikinimo. Konstitucinis Teismas paskelbė, kad jis pažeidė Konstituciją priekabiaudamas prie padėjėjų ir jomis pretendavusių tapti merginų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ieva

2019-03-19   10:55

IP: 77.240.252.28

Baisu... teismų logika ir požiūris... jei teisėja būtų moteris, tai būtų kitaip. Vyrams matyt norma kai darbo pokalbyje apie seksą kalbama...

vsio zakonoooo

2019-03-19   10:47

IP: 5.20.104.247

VALIOOOOOOOOOOO VAROM DULKIN TOLIAU MERGAS IR NEŠIOTIS PO SEIMĄ ŠAUTUVUS JUK PONUI POMIDORUI VISKAS GALIMA

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Klaipėdiečiai pričiupo kieme siautėjančius nusikaltėlius nuotrauka, foto

Pavasarį bunda ne tik gamta, bet ir ilgapirščiai. Paprastai jie renkasi ištuštėjusius,...

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Klaipėdos apygardos...

Nedarbingumo nustatymas - už kyšius nuotrauka, foto

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad viešai aptarinėjama girto gimusio ...

Gimus girtam kūdikiui – diskusija apie negimusių vaikų apsaugą nuotrauka, foto

Organizuotas nusikalstamumas, Europolo duomenimis, yra didžiausia grėsmė saugumui Europoje. Žemyne smarkiai išaugo...

Didžiausia grėsmė saugumui - organizuotas nusikalstamumas nuotrauka, foto

Kaip nustatoma Velykų data ir kodėl ji kasmet keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, Velykos – viena labiausiai „slankiojančių“ metų šventė. Šiemet Velykas minėsime balandžio 21...

Švėkšnoje Velykų medyje - 32 tūkstančiai margučių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švėkšnos (Šilutės r.) gyventojai nesirengia užleisti savo pozicijų Lietuvos rekordų knygoje – miestelio centre...

Velykinis margutis – ir stalo puošmena, ir žinutė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Paukštės pavidalu atskrido deivė Laima ir padėjo ypač gražų margą kiaušinį –...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...