2019 m. vasario 16 d. 00:50 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Po mirties prabilta apie išprievartavimo narkotiką

(23)

2018-02-12, 10:22

Asta Martišiūtė, „24/7“

Po mirties prabilta apie išprievartavimo narkotiką nuotrauka, foto

© Asmeninio albumo nuotr.

Po jaunos, garsios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės žūties Klaipėdoje ekspertams paskelbus, kad merginos kraujyje rastos net keturios narkotinės medžiagos, merginos artimieji negali susitaikyti su mintimi, kad mergina narkotikus vartojo pati. Jie įtaria, o ekspertai pritaria, kad mergina svaiginančiu kokteiliu galėjo būti pavaišinta slapčia.

Vieną iš jos organizme rastų narkotikų net patys pareigūnai vadina išprievartavimo narkotiku. Tai cheminė medžiaga, kuri oficialiai parduodama kaip buitinis valiklis, bet buityje ši medžiaga beveik nenaudojama, kur kas plačiau ją naudoja aukai apsvaiginti, o po to išprievartauti.

Artimieji negali atsigauti

Pareigūnai pripažįsta, kad Lietuva tapo pagrindine šios cheminės medžiagos tiekėja visam pasauliui, nes kitos Europos šalys šį preparatą pardavinėti uždraudė. O Lietuvoje šią medžiagą internetinėje parduotuvėje gali įsigyti net paaugliai, viena preke prekiaujančios internetinės parduotuvės dygsta kaip grybai po lietaus. Kiek dar reikės aukų, kad ši cheminė medžiaga būtų uždrausta kaip ir kitose Europos šalyse?

Su jaunos merginos, Milane dirbusios manekenės žūtimi artimieji iki šiol negali susitaikyti. O labiausiai negali susitaikyti su tuo, kad merginą kvaišalais galėję vaišinti kaltininkai vaikšto laisvėje. Jie sako, kad Dovilės vietoje gali atsidurti bet kuri kita graži mergina, o gal tokiuose spąstuose jau buvo ne viena. Tik niekas apie tai nežino.

„Nė viena mergina iš esmės nėra apsaugota nuo tokių žmonių. Nė vienas nepagalvoja, kad bet kuri mergina, nuėjusi į klubą, gali visiškai nežinodama išgerti gėrimo su įlašintu narkotiku, o tada ją gali pasiimti kas nori, nusivežti kur nori ir su ja daryti ką nori“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7” teigė žuvusios manekenės dėdė Arūnas Pakulevičius.

O kad artimųjų nuogąstavimai gali būti ne iš piršto laužti, liudija daugybė detalių. Merginos kraujyje rasta keturių rūšių narkotinių medžiagų. Vienas jų – „oksikas“, kuris turi ir kitą, liaudišką, bet labai iškalbingą pavadinimą.

„Šitas narkotikas dažniausiai vadinamas išprievartavimo narkotiku. Supylus jo kitam asmeniui, sukyla pojūčiai. Žmogus nieko neatsimins, dėl to tu gali su žmogumi daryti, ką nori – prabus ir nežinos, kas buvo daroma. Toks jo poveikis“, – pasakojo cheminėmis medžiagomis prekiavęs verslininkas Tomas Ambrazas.

Vaišino narkotikų kokteiliais

22-jų Dovilė lapkritį iškrito iš Klaipėdos viešbučio balkono 14-tame aukšte. Ją iš Vilniaus po Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo ten nusivežė klaipėdietis Ričardas Pinikas, kurio vardu buvo užsakytas viešbučio numeris.

Žuvusios merginos artimieji mano, kad mergina buvo nuolat vaišinama narkotikų kokteiliais.

Anot giminaičio, viešbučio kameros užfiksavo, kad į kambarį nuolat ateidavo vis kiti jauni vyrai.

„Mes įtariame, kad Dovilė buvo panaudojama savais tikslais ir ne tik vieno ar kito žmogaus. Galbūt ji buvo tiesiog blondinė, kuria galima pasidalinti su draugais. Mes įtariame, kad ne vieno R.Piniko ar Aivaro Miltenio būta su ja, buvo ir kitų žmonių“, – teigė merginos dėdė A.Pakulevičius.

O užuominų, kad mergina galėjo būti prievartauta, vėlgi duoda detalės. Pačios Dovilės agentui išsiųstoje nuotraukoje jos kojos nusėtos mėlynėmis.

Klaipėdoje žuvusios manekenės įvykio tyrime – naujos detalės

„Iš nuotraukos, kurią mačiau, šitose vietose, kai laikomos kojos, kad ir kiek žmogus pavartojęs, yra stiprūs savisaugos instinktai. Jeigu buvo kažkas daroma per prievartą, vis tiek kojų raumenys dirbo, jie blokuoja tą vietą, jeigu kažkas laiko ir atsiranda mėlynės. Vienintelis būdas prabudus žinoti, kad tu buvai prievartautas, yra mėlynės būtent tose vietose“, – teigė T.Ambrazas.

O atpažinti šį narkotiką nėra paprasta. „Jis neišsiskiria ypatingu kvapu ar skoniu. Jei jo įpilta kažkam į gėrimą, jis gali būti nepajaustas“, – teigė Apsinuodijimų informacijos biuro vedėja Laima Gruzdytė.

Paslaptingas mediko vaidmuo

Teigiama, kad paskutinėmis Dovilės gyvenimo dienomis ir valandomis su ja pakaitomis buvo ne tik uostamiestyje gerai žinomas prodiuseris R.Pinikas, bet ir gydytojas rezidentas A.Miltenis. Atvykus pareigūnams medikas buvo dingęs. Tačiau komentuoti situaciją jis atsisakė.

„Be komentarų, jūs ir taip man daug gyvenimo pagadinot“, – sakė A.Miltenis.

Žuvusios merginos artimieji taip pat įtariai žvelgia į A.Miltenį. „Mes iš chronologijos, kas vyko paskutinėmis dienomis, kai Dovilė siuntė fotografijas, sprendžiame, kad buvo laikas, kai ji truputėlį atsipeikėjo ir pradėjo realiai vertinti situaciją su R.Piniku. Ji skambinosi į Italiją savo agentui ir sakė, kad nežino, kas su ja atsitiko, kodėl kojos, blauzdos mėlynos. Tada atvažiavo daktaras Aivaras ir sutvarkė reikalą taip, kad ji vėl nieko nebesuprastų“, – teigė merginos dėdė A.Pakulevičius.

Vaizdelių, kaip elgiasi prievartavimo narkotiku pavaišinta mergina, pilnas internetas.

Dovilės kraujyje rasta narkotinė medžiaga ypač tinkama ieškantiems pasitenkinimo, nes mergina, skirtingai nei apsvaigusi nuo alkoholio, tampa ne vangi, o aistringa, ypač, jeigu sumaniai sumaišomos kelios narkotinės medžiagos. O tam praverčia mediko žinios.

Atrodo, kad nuo narkotinių medžiagų apsvaigusi mergina medicininės pagalbos nesulaukė, nors jos kambaryje lankėsi gydytojas rezidentas, būsimasis chirurgas. O medikui atpažinti, kad žmogus vartojo „oksiko“, nėra sunku. Pirmasis požymis – išsiplėtę vyzdžiai.

„Principe naudojama daug medžiagų – vienos stimuliuoja, kitos sodina. Naudojant tokį mišinį ilgą laiką galima žmogų kontroliuoti. Kai jis tampa mieguistas, duodi kokaino ir jis vėl aktyvus 4-5 valandas, arba gali duoti alkoholio – nemiegos. Žmonės, kurie supranta, kaip maišyti medžiagas, žmogų kontroliuoja ilgą laiką. Gali sukti visą mėnesį ir žmogus kažkuriuo metu gali palūžti“, – teigė cheminėmis medžiagomis prekiavęs verslininkas T.Ambrazas.

Narkotiką sunku aptikti

Dovilės pažįstama esą paliudijo, kad viešbučio kambarį išpirkęs ir su manekene ten buvęs prodiuseris turėjo būtent „oksiką“ – prievartavimo narkotiku vadinamos medžiagos. Jos jis turėjo dar Vilniuje, iš kur manekenę išsivežė į uostamiestį.

„Oksikas“ turi vieną privalumą – jo pėdsakai kraujyje ilgai neužsilaiko, o eilinis tyrimas jo nerodo.

„Jeigu netikslingai ieškai, tai ir nerasi. Ligoninės kraujo tyrimai jo nerodo, šlapimo testai nerodo. Reiktų teismo medicinos laboratorijoje tikslingai tos medžiagos ieškoti“, – teigė L.Gruzdytė.

Ir nors tai labai pavojinga medžiaga, ji, pasirodo, parduodama legaliai. „Jos pirmoji paskirtis – tirpiklis. Medžiaga neturi svaiginimosi pagrindų. Kai žmogus pavartoja – išgeria gryną arba sumaišytą su kitomis medžiagomis, jis skyla mūsų organizme ir virsta kontroliuojama medžiaga gama butiratu“, – teigė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovė Rima Mačiūnienė.

Pardavinėjamas tonomis

„Iš principo ši psichotropinė medžiaga yra nekontroliuojama ir jos nėra uždraustuose sąrašuose. Šita medžiaga formaliai yra naudojama pramonėje, kaip plovikliai“, – pritarė Kriminalinės policijos biuro Valdybos viršininkas Audrius Valeika.

Taip jau sutapo, kad dėl draudimo platinti prievartavimo narkotiku vadinamą cheminę medžiagą įstatymo pataisa atsirado po manekenės žūties, kai pareigūnams užkulisiuose jau galėjo būti žinoma apie merginos kraujyje rastą preparatą. O kol kas šiuo tirpalu prekiaujama dideliais mastais.

„Yra tonomis pardavinėjama. Mes turime informaciją iš užsienio kolegų: mes esame tranzito šalis ir yra įkurtų įmonių, kurios tą medžiagą atgabena. Daugelis Europos šalių jau ėmėsi kontroliuoti šią medžiagą kaip pavojingą. Esant spragoms ją naudoja paprasčiausiai verslas, nors sunku net pasakyti, kad tai verslas“, – aiškino A.Valeika.

Po manekenės žūties tą patį viešbutį sukrėtė dar viena tragedija

Lietuvoje cheminiu valikliu prekiaujančios įmonės dygsta kaip grybai po lietaus, nors visi žino, kad prekė skirta apsvaiginti.

„Ji labai lengvai prieinama ir nebrangi. Ji yra cheminė medžiaga, parduodama tokiuose nedidelio tūrio buteliukuose, kaip nagų lako. Ją gali panaudoti kaip spiritą, niekada nesuges“, – teigė T.Ambrazas.

„Girdėjau, mergaitei pila maždaug pusantro mililitro ir du mililitrus pila vaikinui. Pagal mokslinius tyrimus ta legali medžiaga yra 6 kartus stipresnė už tą, kuri yra įtraukta į kontroliuojamų medžiagų sąrašus. Jo reiktų daug mažiau, kad žmogus pajaustų euforiją. Yra labai mažas slenkstis tarp euforijos ir komos“, – aiškino R.Mačiūnienė.

Dovilės artimieji sako, kad merginos jau neprikelsi, tačiau būtina užkirsti kelią kitoms nelaimėms, o šiuo narkotiku merginas vaišinančius vyrus patupdyti už grotų. Tačiau nuogąstaujama, kad tyrėjai, tyčia ar netyčia, šiame tyrime padarė nemažai klaidų. Laimė, pasitaikė įžvalgus teismo medicinos ekspertas.

„Viskas prasidėjo nuo to, kai Dovilė iškrito, R.Pinikas iškvietė policiją ir atvažiavo ekipažas – ne kriminalistai. Apžiūrėjo žmogų vietoje, kraujo klane, nesvarbu, kad kojos mėlynos – kojų nežiūrėjo, nes kirvis, peilis nugaroje nestyrojo, nepasmaugta. Tuo viskas iš esmės ir baigėsi. Policija ir prokuratūra laikėsi versijos, kad čia nelaimingas atsitikimas“, – sakė merginos dėdė A.Pakulevičius.

Advokatas įžvelgia klaidų

Advokatas Gintaras Černiauskas taip pat įžvelgia pridarytas klaidas. „Ta mergaitė ten gyveno savaitę ir ne vienas asmuo ten lankėsi. Ką jie ten veikė, ką naudojo – niekam neįdomu, kol žiniasklaida nepradėjo kelti į viešumą. Kitaip klausimas būtų užbaigtas, istorija pamiršta, nurašyta kaip nelaimingas atsitikimas ir lauktume sekančio nelaimingo atsitikimo“, – teigė G.Černiauskas.

O įtartinų nelaimių uostamiestyje būta ir daugiau. Po manekenės žūties nuo to paties stogo nukritęs užsimušė viešbučio durininkas. Prieš tai netikėtai mirė R.Piniko draugas. Klaipėdą sudrebino ir dar vienos jaunos manekenės netikėta mirtis.

Teigiama, kad prodiuseris R.Pinikas šioje byloje yra specialusis liudytojas, kitaip tariant, viena koja įtariamasis. Gydytojas rezidentas A.Miltenis, byloje apklaustas kaip liudininkas, iš Klaipėdos jau pasipustė padus ir nuo šios savaitės dirba rezidentu į Vilniaus greitosios pagalbos ligoninėje. Nors jis tik liudininkas, jis pasisamdė žinomą advokatę.

Po abejotinos moralės gydytojo skalpeliu gali atsidurti pacientas, kuriam prireiks chirurgo pagalbos. A.Miltenis yra chirurgijos skyriaus rezidentas.

Jeigu Seimas priims parengtą įstatymo pataisą dėl draudimo laisvai prekiauti cheminiu valikliu, įstatymo pataisa įsigalios tik gegužės mėnesį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-10-14   13:31

IP: 88.130.55.4

Ištraukos iš straipsnių pasaulyje, kol Lietuvos teisėsauga sau leidžia metų metus tempti dėl įstatymo pataisos. „Ich konnte problemlos über einen litauischen Onlineshop 1 Liter GBL aus deutscher Herstellung käuflich erwerben. Das hat mich 110 Euro gekostet und die Lieferung war innerhalb von 48 Stunden da.“ „GBL Drops are still being smuggled from Lithuania” Gėda, skausmas, neviltis, pyktis.

Rolandas

2018-10-09   20:48

IP: 81.25.223.13

Dar 2007 metais buvo straipsnis, Lietuvos ryte, apie tai...

2018-06-10   15:45

IP: 90.131.35.124

Jis dar laisveje?
Lenkiu galva pries a.a. Doviles artimuju kantrybe.
Kiti seniai pasirupintu, kad po velena jau guletu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Sulaikytas prabangus BMW su kanapių ir kokaino kontrabanda nuotrauka, foto

Pirmadienį muitininkų patrulis Juragiuose (Kauno raj.) sulaikė automobilį BMW X6. Mašiną vairavęs...

Klaipėdos pareigūnai skelbia sučiupę girtą vairuotoją.

„Volkswagen Golf“ vairavo girtas nuotrauka, foto

Socialdemokratai politinių oponentų prašo neperžengti politinės konkurencijos ribų po to, kai Pagėgiuose...

Pagėgiuose suniokota kandidatės į merus reklama nuotrauka, foto

2019-02-10 į Klaipėdos m. PK kreipėsi 1988 m. gimusi moteris. Ji nurodė,...

Dažais apipaišė svetimą automobilį nuotrauka, foto

D. Gailius: „Turime neblogus šansus įveikti „Rytą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ šiandien išvyko į Vilnių, kur šį savaitgalį sieks iškovoti pirmąjį...

Senamiesčio ROTARACT klubas švenčia gimtadienį nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio vakarą Klaipėdos senamiesčio ROTARACT klubas mini 20-ąjį gimtadienį. Nepelno siekiančios jaunimo...

Šviečiantys keturkojai užtvindė senamiestį nuotrauka, foto

Klaipėda, Beglobių gyvūnų organizacijos "Linksmosios pėdutės" inicijuotas renginys, kurio metu šalia Dangės krantinės...

Festivalyje ne visi verslininkai trina rankomis nuotrauka, foto

Klaipėda, „Baikit, nekalbėsim, žmonių labai daug, dabar pats darbymetis", - uostamiestyje vykstant šviesų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...