2018 m. vasario 20 d. 21:15 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Nusikaltimų daugėjo dėl išgėrusių vairuotojų

Nusikaltimų daugėjo dėl išgėrusių vairuotojų nuotrauka, foto

PASITIKĖJIMAS. Klaipėdoje gyventojai vis labiau pasitiki policijos pareigūnais.

© Virginijos Samulionytės nuotr.

Vakar svečiuose generalinio komisaro Lino Pernavo sulaukusi Klaipėdos apskrities policija apžvelgė savo praėjusių metų rezultatus. Pasidžiaugta, kad gyventojų pasitikėjimas pareigūnais vis didėja. Tačiau buvo pabrėžta sričių, kur reikėtų pasitempti.

"Apklausos rodo, kad gyventojai nori matyti daugiau policijos pareigūnų, operatyvesnio reagavimo. Pats pagrindinis tikslas buvo suvienodinti darbo krūvius, padidinti reaguojančių pajėgų skaičių, sumažinti reagavimo į įvykius laiką, sutrumpinti pareiškimų ir skundų nagrinėjimo laiką", - sakė Klaipėdos AVPK viršininkas Alfonsas Motuzas.

Iš tiesų policijai praėję metai buvo įtempti ir intensyvūs. Buvo užbaigtos vykdyti policijos reformos. Rajonuose liko tik du skyriai - veiklos ir reagavimo.

2015 m. kabinete dirbo beveik 40 proc. pareigūnų. O štai praėjusiais metais šis skaičius sumažėjo beveik perpus. Ekipažų skaičius išaugo 20 proc., o reaguojančių pareigūnų - 31 proc. Policijai pavyko stipriai sutrumpinti vidutinį reagavimo laiką į B ir C tipo įvykius.

Praėjusiais metais buvo užregistruota 6 664 nusikalstamų veikų. Tai 5 proc. daugiau nei 2016 m. Tačiau Klaipėdos AVPK viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius pabrėžė, kad dalį nusikalstamų veikų sudarė nauja kriminalizuota veika - vairavimas išgėrus.

"Norėjosi geresnių rezultatų eismo saugumo srityje. Praėjusiais metais didėjo įskaitinių eismo įvykių, daugėjo žuvusiųjų keliuose", - sakė R. Vaitkevičius.

Klaipėdos policijos vadovybė taip pat pasidžiaugė, kad sparčiai kyla pareigūnų atlyginimai. Policijos sistemoje numatyta įgyvendinti programą "1000". Pirmos grandies pareigūnas 2020 metais uždirbs tūkstantį eurų. Įgyvendinti šiai programai reikia 2 mln. 702 tūkst. eurų. Beveik visa suma bus išmokėta iš vidinių rezervų.

Praėjusiais metais Klaipėdos AVPK gavo 9 naujus automobilius, 28 buvo atsisakyta. Atsisakyta tų, kuriuos brangu išlaikyti ir yra nusidėvėję. Šiemet tikimasi gauti apie 20 naujų transporto priemonių. Šiuo metu Klaipėdos AVPK turi 165 transporto priemones. Per ketverius metus buvo atsisakyta 59 automobilių.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pridėjo, jog ir toliau bus skiriamas dėmesys biurokratijos mažinimui. Jis džiaugėsi, kad Lietuvos policija sulaukia ir tarptautinio pripažinimo.

"Europolas" mus pripažino kaip vieną iš stipriausių, geriausių ir patikimiausių partnerių. Mes esame pakankamai maža valstybė, tad pripažinimas yra labai svarbus. Yra konkrečios bylos, kurios įtrauktos į "Europolo" pavyzdinių bylų sąrašą. Klaidų pasitaiko. Norisi, kad jos nebūtų šaukštas deguto užsitarnautame pasitikėjime. Per ketverius metus visos policijos įstaigos atitiks europinius reikalavimus", - teigė L. Pernavas, kuris pridėjo, kad šalies policija per 10 metų atsisakė 171 pastato.

Šiuo metu Klaipėdos apskrityje policija pasitiki 79 proc. gyventojų, o visos šalies rodiklis - 71 proc.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Kretingos gatvėje siautėjo vandalai nuotrauka, foto

Ketvirtadienio vakarą, apie 17.50 val. Klaipėdoje, Kretingos gatvėje penki neblaivūs vyrai vandališkai...

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad prieššventinė savaitė, deja, tapo ypatingai paženklinta...

Per savaitę – trys žuvusieji darbe nuotrauka, foto

Klaipėdos rajone neblaivus vairuotojas nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo nuo kelio.Apie nuo kelio...

Klaipėdos rajone neblaivus vairuotojas nesuvaldė automobilio nuotrauka, foto

Vasario 13 d. į policiją kreipėsi 1995 m. gimusi klaipėdietė.

Neįgaliųjų paplūdimio aikštelėje iš automobilio pavogta kuprinė nuotrauka, foto

Sukčiui kelią atvėrė patikimo verslininko įvaizdis nuotrauka, foto

Kriminalai, Mažąją bendriją įkūręs ir išsimokėtinai iš privačių bei juridinių asmenų automobilius supirkinėjęs,...

Palanga turistus vilios medijų inovacijomis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vasario 23 d. Londono parodų rūmuose startuos kelionių ir turizmo paroda „The...

Sulaikytas klaipėdietis dėl suklastoto vairuotojo pažymėjimo nuotrauka, foto

Kriminalai, Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė klaipėdietį, kuris dokumentų patikrinimo metu pateikė suklastotą anglišką...

Klaipėdietį pribloškė pareigūnų elgesys nuotrauka, foto

Kriminalai, Netoli Klaipėdos esančioje Antrojoje Melnragėje – garsus akibrokštas. Sekmadienio vakarą...

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...