2019 m. vasario 24 d. 06:13 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Kunigo Ričardo Mikutavičiaus žudikui nepavyko iš kalėjimo persikelti į pataisos namus

(3)

Kunigo Ričardo Mikutavičiaus žudikui nepavyko iš kalėjimo persikelti į pataisos namus nuotrauka, foto

"Respublikos" nuotr.

Teismas nepatenkino kunigo Ričardo Mikutavičiaus žudiko Vlado Belecko prašymo perkelti jį iš kalėjimo į pataisos namus.

Kaip informuoja Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas, pirmadienį teismo posėdyje buvo išnagrinėtas Lukiškių tardymo izoliatoriaus - kalėjimo teikimas dėl nuteistojo V. Belecko perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus.

Teisme Lukiškių tardymo izoliatoriaus - kalėjimo atstovas prašė teikimą tenkinti ir nuteistąjį V. Belecką perkelti iš kalėjimo į pataisos namus. Toks prašymas buvo pagrįstas tuo, kad V. Beleckas kalėjime atliko jau daugiau kaip dešimt metų paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės, su kitais nuteistaisiais nekonfliktuoja, nuolat palaiko santykius su artimaisiais.

Spręsdamas klausimą dėl nuteistojo perkėlimo į pataisos namus, teismas atsižvelgė į tai, kad V. Belecko elgesys, atliekant laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę Lukiškių tardymo izoliatoriuje - kalėjime, yra vertinamas patenkinamai, jis linkęs smulkiai pažeidinėti vidaus tvarkos taisyklių reikalavimus. V. Beleckas bausmės atlikimo metu du kartus buvo baustas drausmine tvarka. Taip pat yra gauta duomenų, kad V. Beleckas naudojosi neteisėtai kalėjime laikomu mobiliuoju telefonu, planuodamas galimus kalėjimo režimo pažeidimus. Be to, nuteistasis V. Beleckas yra įrašytas į linkusių pabėgti asmenų įskaitą.

Teismas nutartyje konstatavo, kad V. Beleckas yra linkęs pažeidinėti bausmės atlikimo kalėjime režimą, ir ši jo savybė turėtų galimybę dar labiau pasireikšti švelnesnio režimo pataisos namuose bei turėtų neigiamą įtaką kitiems nuteistiesiems pataisos namuose. Teismas atsižvelgė ir į tai, kad V. Beleckas už padarytus nusikaltimus buvo nubaustas pačia griežčiausia bausme - laisvės atėmimu iki gyvos galvos, savo kaltę dėl padarytų nusikaltimų nuteistasis pripažino, tik prieš prašydamas kalėjimo administracijos teikti teikimą dėl jo perkėlimo į pataisos namus, todėl tai teismui kelia rimtų abejonių dėl jo prisipažinimo ir gailėjimosi nuoširdumo.

"Šios aplinkybės leidžia teigti, kad V. Beleckui bausmės - laisvės atėmimo iki gyvos galvos, atliekamos kalėjime, tikslai dar nėra pasiekti. Esant išdėstytoms aplinkybėms, teismas daro išvadą, kad nėra pagrindo sušvelninti V. Beleckui laisvės atėmimo bausmės režimo, tai yra perkelti iš kalėjimo į pataisos namus, todėl teikimas netenkintas", - teigiama teismo nutartyje.

Toks teismo sprendimas per 5 dienas gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

2000-aisiais V. Beleckas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už kunigo ir kolekcininko R. Mikutavičiaus nužudymo organizavimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

esmė2

2011-11-04   21:53

IP: 87.247.123.119

Vlado Belecko pavardė yra Stupakovas.Bet tuo viskas ir baigiasi.Jis mokėsi Kauno 6 vidurinėje mokykloje.Lietuviškoje mokykloje.Gerai tai žinau nes jis mano buvęs klasiokas,tik išėjo tebaigęs 8 klases.Gimtoji kalba jo buvo lietuvių o rusiškai kalbėjo su siaubyngu akcentu (pakanka prisiminti rusų kalbos pamokas mokykloje).Sunku patikėti kad su rusų mafiją kažkas jį siejo.Ne tas varijantas.O senienom jis domėjosi visada,kiek jį prisimenu

2011-06-03   11:09

IP: 79.132.180.3

Kunigą Mikutavičių nužudė rusai dėl jo dvasinės įtakos lietuviams.Paveikslai yra priedanga.Neabejotinai,kaip ir nunuodytas Vilties prezidentas S.Lozoraitis,Ukrainos prezidentas Juščenka,disidentas Litvinenka ir kt. yra Kremliaus valstybinio terorizmo nusikaltimai.

2011-06-03   10:46

IP: 79.132.180.3

Kunigą Mikutavičių nužudė rusų mafiozai,rusas žudikas.Vietiniai sekliai Morkos bijo ten kišti nosį,todėl didžioji pagrobtų kunigo paveikslų dalis lieka Rusijoje.Kunigo žudikų bendrininko" Belecko" tikroji pavardė yra rusiška.Kodėl viešai naudojamas išgamos lietuviškas variantas?KODĖL?Bijomasi rusų mafijos..Lietuvoje nėra sisteminių pareigūnų,tik bailios marionetės,valdomos iš Kremliaus..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Partrenktos trys per perėją ėjusios merginos nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdoje BMW automobilio vairuotojas partrenkė tris merginas, jos ėjo per...

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienio vakarą dešimčiai parų leido suimti dar...

Suimti dar du teisėjai – H. Jaglinskis ir K. Gurinas nuotrauka, foto

Tęsiant Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl...

Atnaujintas tyrimas dėl ketinimo pasikėsinti į du Klaipėdos pareigūnus nuotrauka, foto

VSAT pareigūnai Vilniaus oro uoste sulaikė iš Stokholmo grįžusį klaipėdietį, kuris Lietuvoje...

Ieškotas klaipėdietis sulaikytas oro uoste nuotrauka, foto

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Elfrida, Elmaras, Elmyra, Gedkanta, Gedkantė, Gedmantas, Gedmantė,...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“.

Į „Euroviziją“ Lietuva siunčia Jurijų nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio vakarą LRT didžiojoje studijoje vyksta lemtingas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos tiesioginis eteris....

"Dragūnas" išvykoje nukovė Baltijos lygos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos rankinio klubui "Dragūnas" iki reguliaraus Baltijos rankinio lygos sezono pabaigos šią...

Įvairybės, Paskelbta prieš 13 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 49 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...