2018 m. lapkričio 18 d. 21:23 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Kunigo Ričardo Mikutavičiaus žudikui nepavyko iš kalėjimo persikelti į pataisos namus

(3)

Kunigo Ričardo Mikutavičiaus žudikui nepavyko iš kalėjimo persikelti į pataisos namus nuotrauka, foto

"Respublikos" nuotr.

Teismas nepatenkino kunigo Ričardo Mikutavičiaus žudiko Vlado Belecko prašymo perkelti jį iš kalėjimo į pataisos namus.

Kaip informuoja Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas, pirmadienį teismo posėdyje buvo išnagrinėtas Lukiškių tardymo izoliatoriaus - kalėjimo teikimas dėl nuteistojo V. Belecko perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus.

Teisme Lukiškių tardymo izoliatoriaus - kalėjimo atstovas prašė teikimą tenkinti ir nuteistąjį V. Belecką perkelti iš kalėjimo į pataisos namus. Toks prašymas buvo pagrįstas tuo, kad V. Beleckas kalėjime atliko jau daugiau kaip dešimt metų paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės, su kitais nuteistaisiais nekonfliktuoja, nuolat palaiko santykius su artimaisiais.

Spręsdamas klausimą dėl nuteistojo perkėlimo į pataisos namus, teismas atsižvelgė į tai, kad V. Belecko elgesys, atliekant laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę Lukiškių tardymo izoliatoriuje - kalėjime, yra vertinamas patenkinamai, jis linkęs smulkiai pažeidinėti vidaus tvarkos taisyklių reikalavimus. V. Beleckas bausmės atlikimo metu du kartus buvo baustas drausmine tvarka. Taip pat yra gauta duomenų, kad V. Beleckas naudojosi neteisėtai kalėjime laikomu mobiliuoju telefonu, planuodamas galimus kalėjimo režimo pažeidimus. Be to, nuteistasis V. Beleckas yra įrašytas į linkusių pabėgti asmenų įskaitą.

Teismas nutartyje konstatavo, kad V. Beleckas yra linkęs pažeidinėti bausmės atlikimo kalėjime režimą, ir ši jo savybė turėtų galimybę dar labiau pasireikšti švelnesnio režimo pataisos namuose bei turėtų neigiamą įtaką kitiems nuteistiesiems pataisos namuose. Teismas atsižvelgė ir į tai, kad V. Beleckas už padarytus nusikaltimus buvo nubaustas pačia griežčiausia bausme - laisvės atėmimu iki gyvos galvos, savo kaltę dėl padarytų nusikaltimų nuteistasis pripažino, tik prieš prašydamas kalėjimo administracijos teikti teikimą dėl jo perkėlimo į pataisos namus, todėl tai teismui kelia rimtų abejonių dėl jo prisipažinimo ir gailėjimosi nuoširdumo.

"Šios aplinkybės leidžia teigti, kad V. Beleckui bausmės - laisvės atėmimo iki gyvos galvos, atliekamos kalėjime, tikslai dar nėra pasiekti. Esant išdėstytoms aplinkybėms, teismas daro išvadą, kad nėra pagrindo sušvelninti V. Beleckui laisvės atėmimo bausmės režimo, tai yra perkelti iš kalėjimo į pataisos namus, todėl teikimas netenkintas", - teigiama teismo nutartyje.

Toks teismo sprendimas per 5 dienas gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

2000-aisiais V. Beleckas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už kunigo ir kolekcininko R. Mikutavičiaus nužudymo organizavimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

esmė2

2011-11-04   21:53

IP: 87.247.123.119

Vlado Belecko pavardė yra Stupakovas.Bet tuo viskas ir baigiasi.Jis mokėsi Kauno 6 vidurinėje mokykloje.Lietuviškoje mokykloje.Gerai tai žinau nes jis mano buvęs klasiokas,tik išėjo tebaigęs 8 klases.Gimtoji kalba jo buvo lietuvių o rusiškai kalbėjo su siaubyngu akcentu (pakanka prisiminti rusų kalbos pamokas mokykloje).Sunku patikėti kad su rusų mafiją kažkas jį siejo.Ne tas varijantas.O senienom jis domėjosi visada,kiek jį prisimenu

2011-06-03   11:09

IP: 79.132.180.3

Kunigą Mikutavičių nužudė rusai dėl jo dvasinės įtakos lietuviams.Paveikslai yra priedanga.Neabejotinai,kaip ir nunuodytas Vilties prezidentas S.Lozoraitis,Ukrainos prezidentas Juščenka,disidentas Litvinenka ir kt. yra Kremliaus valstybinio terorizmo nusikaltimai.

2011-06-03   10:46

IP: 79.132.180.3

Kunigą Mikutavičių nužudė rusų mafiozai,rusas žudikas.Vietiniai sekliai Morkos bijo ten kišti nosį,todėl didžioji pagrobtų kunigo paveikslų dalis lieka Rusijoje.Kunigo žudikų bendrininko" Belecko" tikroji pavardė yra rusiška.Kodėl viešai naudojamas išgamos lietuviškas variantas?KODĖL?Bijomasi rusų mafijos..Lietuvoje nėra sisteminių pareigūnų,tik bailios marionetės,valdomos iš Kremliaus..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Vagišiai liko be grobio nuotrauka, foto

Naktį iš antradienio į trečiadienį Klaipėdos miesto policijos komisariatas gavo moters pareiškimą.

Policija informuoja, kad  2018 m. lapkričio – gruodžio mėnesiais bus vykdomos policinės...

Baudė traukinių nesisaugančius pėsčiuosius nuotrauka, foto

Sukčių skambučių, skambinusių numeriais iš Mozambiko, sulaukę ir jiems perskambinę Lietuvos gyventojai...

Nuo sukčių skambučių galėjo nukentėti keli tūkstančiai „Bitės“ klientų nuotrauka, foto

Pirmadienio vakarą, apie 17 val., Priestočio gatvėje netoli pėsčiųjų tilto įvyko avarija.

Prie pėsčiųjų tilto rėžėsi į stulpą nuotrauka, foto

Nutrūko septynių „Neptūno“ pergalių serija nuotrauka, foto

Sportas, Septynių Klaipėdos „Neptūno“ (9-2) laimėtų rungtynių serija sekmadienį nutrūko namuose. Beveik...

Akcija “Neužgesk” priminė apie žuvusiuosius kelyje nuotrauka, foto

Klaipėda, Lapkričio 18-ąją, minint Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti, trijuose didžiausiuose Lietuvos...

Atvyko vaiko teisių specialistai: kaip elgtis? nuotrauka, foto

Švietimas, Vaiko teisių apsaugos specialistai, pradėję nagrinėti gautą pranešimą dėl galimo...

Šeimos gina savo vaikus nuotrauka, foto

Klaipėda, Apie tūkstantį žmonių  sekmadienį 11 val. susirinko į mitingą prieš vaikų atiminėjimą...

Sportas, Paskelbta prieš 39 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...