2019 m. kovo 27 d. 00:15 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Korupcija teismuose: tarp sulaikytųjų ir klaipėdiečiai

(15)

Korupcija teismuose: tarp sulaikytųjų ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

SULAIKYMAS. Advokatas Aivaras Surblys praėjusiais metais buvo suimtas ir atvestas į Klaipėdos apylinkės teismą. Tąkart jis su kitu įtariamuoju buvo kaltinami galimu pasikėsinimu į policijos pareigūną ir prokurorą. Visgi neradus aiškių įrodymų byla buvo nutraukta ir advokatas grįžo į darbą.

© Mindaugo DRĄSUČIO nuotr.

Trečiadienį ryte Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir policijos pareigūnais sulaikė 26 asmenis, įtariamus stambaus masto kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu teismų sistemoje.

Vakar prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretais buvo sustabdyti įgaliojimai ir leista patraukti baudžiamojon atsakomybėn 8 teisėjus: Egidijų Laužiką, Viktorą Kažį, Valdimarą Bavėjaną, Konstantiną Guriną, Henrichą Jaglinskį, Robertą Rainį, Arūną Kaminską ir Gintarą Čekanauską. Teisėjų darbo patirtis - didžiulė: nuo 24 iki 37 metų.

Trečiadienį anksti ryte taip pat buvo sulaikyti asmenys, suinteresuoti atitinkamais teismų sprendimais, bei asmenys, įtariami papirkimu, tarpininkavimu paperkant ir kitomis nusikalstamomis veikomis. Tarp jų - 5 praktikuojantys advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas. Pastarieji du dirba Klaipėdoje.

Surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sakė, kad veikė tam tikra sistema, kurioje bylos - įvairios.

"Matome, kad advokatų kontoroje vyko prekyba teisingumu. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja sudaryta penkių prokurorų darbo grupė. Kalbant apie žalą valstybei, galima įsivaizduoti, kad tai būtų milžiniška žala. Ir ne vien tik suskaičiuoti, supliusuoti galimi kyšiai, bet ir visuomenės, kolegų, teisėsaugos institucijų darbuotojų pakirtimas teisingumo pasitikėjimu", - sakė E. Pašilis.

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus pridėjo, kad atliekama operacija - kone didžiausia per visą tarnybos istoriją. Joje dalyvauja daugiau nei 100 pareigūnų.

"Atliekama daugiau nei 100 kratų. Jau sulaikyti 26 asmenys. Tai ir teisėjai, ir advokatai, ir didelė dalis asmenų, kurie buvo vienaip ar kitaip suinteresuoti bylų, sprendžiamų teismuose, baigtimi. Kyšių sumos fiksuotos įvairios - nuo 1 000 iki 100 000 eurų. Bylos labai įvairios: administracinės, civilinės, baudžiamosios", - teigė Ž. Bartkus.

Jis atskleidė, kad yra ir bylų, kuriose figūruoja rimtų žiaurių organizuoto nusikalstamumo grupių padaryti nusikaltimai, taip pat bylos dėl kardomųjų priemonių skyrimo, paleidimo iš įkalinimo įstaigų.

Beje, tarp bylų yra ir Vijūnėlės dvaro istorija. Nors buvo priimtas sprendimas dvarą nugriauti, jis stovi iki šiol. Kaip teigė Ž. Bartkus, "nematomoje pusėje vyksta korupciniai susitarimai, kad sprendimas būtų pakeistas ir suinteresuoti asmenys pasiektų savo tikslą".

Jis taip pat patvirtino, kad bus prašoma Druskininkų mero Ričardo Malinausko neliečiamybės panaikinimo. Jis turi neliečiamybę, nes kandidatuoja į merus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Elfas

2019-02-23   13:49

IP: 90.140.178.208

Gerai,kad mūsų struktūros parodė,kad Lietuvoje egzistuoja ir kitas,tikrąsis teisingumas.Tai parodo,kiek tikrai mes esame pažengę nuo buvusių savo "draugiškų"rytinių respublikų

Arvydas

2019-02-22   14:34

IP: 88.119.95.39

Teisininkas, advokatas, Asociacija kompleksinė ergonteisinė parama pirmininkas Arvydas Balčius, -


Noriu Lietuvos prezidentūrai ir LR generalinei prokuratūrai priminti, kad apie nusikalstamą gaują veikiančią teismuose, prokuratūroje, policijoje aš rašiau nuo 2008 metų pabaigos, kai gavau tikslios filmuotos ir rašytinės informacijos apie nusikaltėlių gaują, kurios dalis paviešinta prisidedant mano vadovaujamai asociacijai 2019-02-21 dieną.
Nusikalstama veika teismuose, prokuratūroje ir policijoje ypač suaktyvėjo 2005 metų rudenį, suklestėjo 2008 metų pabaigoje o akivaizdžiai veikti pradėjo 2009 metų pirmojoje pusėje. Būtent aš ir kiti tam nepakantūs teisininkai Lietuvos prezidentūrai ir LR generalinės prokuratūros institutui pateikėme apie 1000 skundų, pareiškimų apie konkrečius nusikaltimus, kuriuos daro teisėjai, policininkai, prokurorai, advokatai ir kiti valstybės tarnybų atstovai ( kopijos su spaudu ,,gauta‘‘ išsaugotos), kurių padarymu šiuo metu kaltinami 2019-02-21 sulaikytieji/suimtieji. Kyla klausimas, dėl ko anksčiau jiems leido tyčiotis iš Lietuvos valstybės, teismų, prokuratūrų, policijos ???
Aišku, už nusikaltimų išaiškinimą, man reikėjo brangiai „sumokėti“, ir labai kentėjau todėl, kad 2019-02-21 sulaikytiesiems nedaviau kyšių, kurių jie reikalavo ( kalbu apie du tautos didvyrius, dėl kurių vėliau pateiksiu medžiagą Feisbuke).
Labai dėkingas už nuopelnus Lietuvai ir jos žmonėms esu dėkingas tikrajam Lietuvos vadovui Ramūnui Karbauskiui, su kuriuo galima rasti bendrą sutarimą dėl šiukšlių valymo iš teismų, prokuratūrų, policijos. Jeigu liksiu gyvas, artimiausiu metu pradėsiu teikti konkrečius įrodymus, apie nusikaltimus, dėl kurių teikiau asmeniškai Algimantui Valantinui, Daliai Grybauskaitei, Vytautui Lansbirgiui ir kt.

NUSIKALTIMŲ KLESTĖJIMO METAI


To Marijai

2019-02-21   22:05

IP: 185.11.26.161

Jei neklystu, A. Surblys gyvena 2 ar 3 kambarių chruščiovkėje.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

„Swedbank“ apie galimą pinigų plovimą žinojo jau seniai nuotrauka, foto

Švedijos ir Estijos žiniasklaidos turima nutekinta „Swedbank“ vidaus informacija rodo, kad bankas...

Klaipėdos miesto policijos komisariate atliekamas ikiteisminis...

Pareigūnai ieško vandalų ir prašo pagalbos nuotrauka, foto

Šiaulių apskrities policijos pareigūnams įkliuvo du klaipėdiečiai, atvykę į Šiaulius pasipelnyti nusikalstamu...

Apsimetėliams policininkams pasipelnyti nepavyko nuotrauka, foto

2019-03-24 Klaipėdos m. PK užregistruotas ...

Išdaužę stiklus vogė multimedijas ir oro pagalves nuotrauka, foto

Parengta Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupės 2016-2022 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimo už 2018 m. ataskaita nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupė (toliau - Klaipėdos...

Klaipėdos šokėjų pergalės Latvijoje ir Lietuvoje nuotrauka, foto

Sportas, Šiuolaikinių šokių ir sporto bendruomenės Klaipėdoje Saidos šokio namai nariai skynė pergales...

Klaipėdos BTC tenisininkai - geriausi nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos teniso arenoje vyko "Kredito garanto" taurės Vakarų Lietuvos ir Kaliningrado klubų...

Iš Baltijos šalių čempionato - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Estijos mieste Tartu vyko Baltijos šalių plaukimo čempionatas, kuriame savo jėgas su...

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...