2019 m. balandžio 26 d. 11:11 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Galutinis verdiktas: aktorė vėl pailsės nuo vairavimo

(11)

Galutinis verdiktas: aktorė vėl pailsės nuo vairavimo nuotrauka, foto

CHARAKTERISTIKA. Neskundžiamą sprendimą priimantis teismas konstatavo, jog nėra pagrindo teigti, kad Eglė Jackaitė Kelių eismo taisykles pažeidžia spontaniškai.

© Irmanto SIDAREVIČIAUS ("Respublika") nuotr.

Klaipėdos apygardos teismas vakar priimtu neskundžiamu sprendimu patvirtino, jog tiek žemesnės instancijos teisme dirbantis teisėjas, tiek ir kelių policininkai paskyrė teisingą bausmę aktorei Eglei Giletai Jackaitei, savo manevrais Palangoje pažeidusiai net tris Kelių eismo taisyklių (KET) punktus.

Keliuose periodiškai pažeidimus daranti moteris nubausta 120 eurų bauda ir trims mėnesiams neteko teisės vairuoti automobilį.

Kreipėsi į du teismus

E. Jackaitei su kelių policija teko susidurti, kai liepos 17 d. 14 val. Palangoje, Klaipėdos plente, automobiliu "Nissan Pulsar" važiuodama kelkraščiu iš dešinės apvažiavo prieš raudonai degusį šviesoforą sustojusius automobilius. Pareigūnai konstatavo, kad taip aktorė pažeidė tris KET punktus - 117, 124 125. Tačiau priimant nutarimą pažeidėjos atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis buvo pripažinta tai, jog ji "nuoširdžiai gailėjosi dėl pažeidimo". Jai Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras skyrė minėtąją baudą, nors maksimali siekia 231 eurą ir teisės vairuoti atėmimą iki šešių mėnesių. Visgi aktorei nepatiko ir tokia, švelnesnė, bausmė, tad ji kreipėsi į advokatą Romualdą Drakšą. Jis pateikė skundą Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Advokatas akcentavo, kad jo klientė dėl pažeidimo nuoširdžiai gailisi, o paskirtą baudą jau sumokėjo. Jis prašė švelnesnės bausmės - palikti teisę vairuoti. Esą tai reikia padaryti vien dėl to, kad "pažeidimas padarytas neįprastomis aplinkybėmis - vyko Palangos 1000 km lenktynių "Racing Ladies" orientacinis ralis", kuriame dalyvavo ir E. Jackaitė.

"Vienai lenktynių dalyvių aplenkus pareiškėją iš dešinės, pastaroji spontaniškai padarė tą patį ir, įsijungusi avarinį signalą, įsitikinusi, jog nekelia pavojaus kitiems eismo dalyviams, važiavo paskui kitos ralio dalyvės automobilį bei sustojo, nes degė raudonas šviesoforo signalas. Be to, pareiškėjai yra būtina turėti teisę vairuoti transporto priemones, kad galėtų nuvežti ir paimti vaiką iš darželio, esančio toli nuo namų, bei 1-2 dienas per savaitę nuvykti į Vilnių, kur filmuojasi seriale. Teisės vairuoti transporto priemones atėmimas sukelia daug nepatogumų, kurie nėra proporcingi padarytam pažeidimui", - bandė įtikinti teismą advokatas.

Su tokiu jo prašymu Kelių policijos biuras nesutiko ir prašė nuobaudos nešvelninti.

Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjo Eugenijaus Antanausko tokie E. Jackaitės ir jos advokato argumentai neįtikino. Anot jo, būtinybė nuvežti ir paimti vaiką iš darželio, esantį toli nuo namų bei 1-2 dienas per savaitę nuvykti į Vilnių, kur filmuojasi seriale, nėra tokios aplinkybės, kurios teismų suformuotoje praktikoje būtų laikomos išskirtinėmis, ypatingomis, pateisinančiomis sankcijos švelninimą.

"Dalyvavimas automobilių lenktynėse, kurios vyksta ne tam pritaikytoje trasoje, o įprastoje važiuojamojo kelio dalyje, kur eisme dalyvauja ir civiliai asmenys, vairuojantys transporto priemones, įpareigoja net ir lenktynių dalyvius laikytis bendrųjų eismo dalyvių pareigų bei nepažeisti KET", - akcentuota pirmosios instancijos nutartyje.

Kartu joje buvo rašoma, kad aplinkybę, jog teisės vairuoti transporto priemones praradimas gali sukelti nepatogumų, apsunkinti tam tikras gyvenimo sritis, potencialus pažeidėjas turėtų įvertinti prieš nusižengdamas. Tad E. Jackaitė irgi privalėjo elgtis ypač atidžiai ir rūpestingai, bet visgi padarė šiurkštų KET pažeidimą.

Teismas pažymėjo, jog važiavimas kelkraščiu, apvažiuojant iš dešinės ta pačia kryptimi važiuojančias transporto priemones, kurios buvo sustojusios prie šviesoforo, kai degė draudžiamas signalas, parodo išskirtinumą prieš kitus asmenis bei yra netoleruotinas visuomenės atžvilgiu.

Pro teisėjo akis neprasprūdo ir tai, kad E. Jackaitė KET pažeidžia ne pirmą kartą ir net turi galiojančių nuobaudų už KET pažeidimus - 2014 m. lapkričio 20 d. jai buvo surašytas protokolas už greičio viršijimą 20-30 km/h, o šiemet birželio 23 d. buvo bausta už greičio viršijimą net 40-50 km/h.

"Šie faktiniai duomenys laikytini atsakomybę sunkinančia aplinkybe", - akcentavo teisėjas E. Antanauskas.

Visgi E. Jackaitė nusprendė nepasiduoti ir jos advokatas surašė skundą dėl tokio sprendimo Klaipėdos apygardos teismui.

Spontaniškumo neįžvelgė

Klaipėdos apygardos teisme nagrinėti aktorės skundą ėmėsi pats jo pirmininkas Arvydas Daugėla. Tačiau ir jis nebuvo gailestingas.

Į advokato priminimą, jog pažeidimas buvo padarytas lenktynių orientacinio ralio metu "atkartojant prieš ją važiuojančios varžybų dalyvės veiksmus" ir ypatingomis sąlygomis - "spontaniškai, dalyvaujant varžybose, įsitikinus, kad nebus sukeltas joks pavojus kitiems eismo dalyviams", A. Daugėla atsakė, jog pritaria apylinkės teismo pozicijai, kad dalyvavimas tokiose specifinėse automobilių lenktynėse įpareigoja net ir jų dalyvius laikytis bendrųjų eismo dalyvių pareigų bei nepažeisti KET. Be to, akcentuota, kad kitos lenktynių dalyvės nepasekė E. Jackaitės ir kitos pažeidėjos pavyzdžiu ir toliau tęsė varžybas.

Advokatas bandė apeliuoti ir į tai, kad žemesnės instancijos teismas esą neatsižvelgė į atsakomybę lengvinančias aplinkybes: jog pažeidėja gailisi dėl padaryto pažeidimo, padėjo jį nustatyti, sumokėjo paskirtą baudą, o dalyvaudama lenktynėse stengėsi nepažeisti KET. Tačiau apygardos teismas atkreipė dėmesį, kad Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, jog skiriant nuobaudą turi būti atsižvelgta ne tik į atsakomybę lengvinančias, tačiau ir ją sunkinančias aplinkybes. Teismas priminė tas pačias dvi E. Jackaitei skirtas nuobaudas už KET pažeidimus ir konstatavo, kad šios aplinkybės paneigia skundo argumentus, "kad pažeidimas padarytas spontaniškai, tik dėl dalyvavimo lenktynėse ir toks elgesys nėra būdingas pažeidėjai".

Istorija

Eglė Jackaitė jau turėjo progos pailsėti nuo vairavimo po to, kai 2012 m. gegužės 19-osios naktį iš pasisėdėjimo pas draugę važiavo į namus ir bandydama įsukti į savo namų kiemą Melnragėje nepastebėjo iš paskos parvažiuojančio automobilio "Opel Astra" bei savo visureigiui kliudė šį automobilį. Aktorė buvo nubausta už tai, kad nebaigusi pildyti eismo įvykio deklaracijos nuvažiavo į netoliese esančius namus ir atgal negrįžo. Už šį nusižengimą E. Jackaitei 2012 m. teismas buvo skyręs 3 tūkst. litų baudą ir 3 metams atėmė vairuotojo pažymėjimą. Tiesa, 2014 m. kovą tas pats teismas jį grąžino anksčiau laiko.

Dar kartą šis teismas E. Jackaitei buvo maloningas šiemet, kai patenkino jos prašymą ir panaikino teistumą, užsidirbtą 2011-aisiais už tai, kad sukčiavo bandydama pasididinti motinystės pašalpą. Moteris fiktyviai buvo įsidarbinusi nekilnojamojo turto agentūroje "4Real" rinkodaros projekto vadove. Per kelias dienas aktorei mokamas atlyginimas pakilo 12 kartų - nuo tūkstančio iki 12 tūkst. litų, kad E. Jackaitė gautų maksimalaus dydžio motinystės pašalpą. Teismo sprendimu jai buvo paskirta 20,8 tūkst. litų bauda, taip pat aktorė buvo įpareigota kartu su ją fiktyviai įdarbinusia nekilnojamo turto agentūros direktore Erika Kabečiūte sumokėti "Sodrai" 22 334 litus. E. Jackaitės skundus dėl tokio nuosprendžio buvo atmetęs ir Klaipėdos apygardos, ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Žymos: eglė jackaitė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Teisutis

2015-12-21   16:24

IP: 77.240.248.177

Teisingai teismas nusprende..Nagla ir chame truputi atves pasivaikciodama pesciomis...Nereikia daug vaidinti...ji tikrai ne saldainis..

Dana

2015-12-19   19:11

IP: 78.61.136.131

Egle yra nuostabi moteris.Tik,kad kartais aplanko nesekmes zmogu nebutinai reiketu iskoneveikti.Daug kam iki jos labai toli.O,tie kurie nekencia vieno zmogaus,jie neapkencia ir visu isskyrus save.O...tai labai blogas zenklas to zmogaus gyenime.Bukite prasau tolerantiskesni.

Dviratukas

2015-12-19   08:24

IP: 82.135.197.142

Dar syki irode kad pries istatymus visi lygus ,paprasciausia reikia jausti zeme kas tu bebutum ar eiline melzeja ar aktore ,sekmes eglute pisciomis ir sveikatai gerai bei figurai ,yra autobusai dviratis ,O teismas teisingai parode kad masina yrane lego zaisliukas ....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Girtas karys įsilaužė į sveikatingumo centrą nuotrauka, foto

2019-04-21, apie 19 val. 06 min. Klaipėdos apskr. VPK gautas pranešimas, kad...

2019-04-21, apie 02:16 val., Plungėje A. Jucio g., bare, neblaivus (2.25 prom.) 1975 m. gimęs...

Muštynės bare Plungėje baigėsi išmuštais dantimis nuotrauka, foto

Brėkštant, Klaipėdos rajone, Dituvoje, nuo kelio lengvai nuvažiavo automobilis „Nissan”.

Girtas Nissan vairuotojas nuvažiavo nuo kelio nuotrauka, foto

2019-04-19 į Klaipėdos policiją kreipėsi 1963 m. gimęs vyras, nurodydamas, kad 2019-04-19, Vytauto g.,...

Požeminiame garaže apvogė nuomotą BMW nuotrauka, foto

Kai negali matyti akimis, gali pajusti širdimi... nuotrauka, foto

Sociumas, Aš matau. Aš galiu. Aš dalyvauju. Aš jaučiuosi dalimi šio pasaulio.

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: I. Kanto g. 44 Rezervacijų tel.: +370 698 39960

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos (9) nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Liubovės Stanišauskienės atsiminimai apie kapines labiausiai susiję su 1962-1966 metais, kai ji...

"Dragūnas" šiandien gali žengti į finalą nuotrauka, foto

Sportas, Daugkartiniai Lietuvos čempionai Klaipėdos "Dragūno" rankininkai Lietuvos rankinio lygos (LRL) atkrintamosiose kol...

Sociumas, Paskelbta prieš 11 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 26 min.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...