2019 m. vasario 20 d. 05:57 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

El Chapo byloje pažerta baisybių ir įdomybių apie narkotikų barono gyvenimą

El Chapo byloje pažerta baisybių ir įdomybių apie narkotikų barono gyvenimą nuotrauka, foto

© ve.lt

Niujorke prasidėjusiame Joaquino Guzmano-El Chapo teisme netrūksta spalvingų detalių apie narkotikų barono gyvenimą: pulką meilužių, beatodairišką žiaurumą, kalnus narkotikų ir pluoštus pinigų.  

Buvęs galingiausio pasaulyje narkotikų Sinaloa kartelio vadovas 61-erių El Chapo (liet. Neūžauga) yra kaltinamas prekyba narkotikais, pinigų plovimu ir vadovavimu nusikalstamai organizacijai.  

Jam priskiriama atsakomybė ir dėl kone 3 tūkst. žmonių nužudymo, tačiau pagal JAV ir Meksikos susitarimą net ir pripažintam kaltu J.Guzmanui negali būti skiriama mirties bausmė.

Kol vyksta teismas, per posėdžius į viešumą lenda viena įdomi detalė po kitos.

Specialus žudymo kambarys

Patikimas El Chapo žudikas savo viloje JAV pasienyje turėjo žudymo kambarį su įrengtu lataku grindyse, kad po skerdynių būtų lengviau išvalyti kraują.

Buvęs Sinaloa kartelio narys Edgaras Galvanas teisme papasakojo, kad Antonio Marrufo, žinomas Jaguaro pravarde, buvo įsirengęs kambarį, išklijuotą baltomis plytelėmis ir garsui nepralaidžiomis sienomis.

El Chapo bandė papirkti ir prezidentą.

„Iš to namo niekas neišeidavo gyvas“, – prisiekusiųjų komisijos nariams sakė E.Galvanas.

Jo užduotis kartelyje buvo gabenti į JAV kontrabandinius ginklus, kad Jaguaras turėtų „kuo valyti iš regiono konkurentus“.

Tuo metu A.Marrufo gyveno Teksaso mieste El Pase, o E.Galvanas – kitoje Meksikos ir JAV sienos pusėje, Siudad Chuarese.

Dabar abu vyrai savo dienas leidžia už grotų – jiems pateikti kaltinimai dėl šaunamųjų ir kitokių ginklų kontrabandos, neteisėto laikymo.

Meilužės ir verslo partnerės

Taip pat aiškėja, kad El Chapo savo meilužes, kurių turėjo visą būrį, pasitelkdavo ir narkotikų operacijoms – FTB teigimu, tai patvirtina ir jo rašytos žinutės.

J.Guzmanas šnipinėjo savo sutuoktinę Emmą Coronel ir kitas moteris, su kuriomis buvo užmezgęs romanus.

Tam jis naudojo programą „Flexi-spy“ ir dėl jos FTB galėjo teismui pateikti ištisas narkotikų barono žinučių išklotines.

Vyras ir žmona daugelyje susirašinėjimų su meile aptarinėjo savo dvynes dukteris, kaip įprasta tėvams. Bet kai kurios žinutės atskleidė išties išskirtinį El Chapo požiūrį į jų auklėjimą.

El Chapo susirašinėjime su aktore kalbama apie svajones.

Tą dieną, kai dvynukėms sukako šeši mėnesiai, narkotikų baronas savo žmonai parašė: „Mūsų [dukra] yra bebaimė, padovanosiu jai AK-47 (automatinį šaunamąjį ginklą „Kalašnikov“. – Red.), kad galėtų kartu su manimi leisti laiką.“

J.Guzmano-El Chapo silpnybė prabangai ir ekstravagancijai neaplenkė ir įspūdingo jo ginklų arsenalo.

Teismas išgirdo, kad tarp vertingiausių narkotikų barono ginklų buvo deimantais inkrustuotas ir monograma papuoštas pistoletas bei auksu padengtas automatas AK-47.

Kitas susirašinėjimas atskleidė, kaip El Chapo paspruko iš vilos, kurią šturmavo JAV ir Meksikos pareigūnai.

„Trečią valandą popiet turėjau išeiti, – rašė jis žmonai. – Pamačiau juos jau daužančius gretimas duris, bet spėjau iššokti lauk.“

Tada jis paprašė E.Coronel atgabenti jam naujų drabužių, batų ir juodų dažų ūsams.

J.Guzmanas, buvusio jo technologijų eksperto Christiano Rodriguezo teigimu, sekė maždaug 50 žmonių telefonus ir kompiuterius.

C.Rogriguezas teismui liudijo, jog El Chapo, užbaigęs pokalbius su savo meilužėmis, dažnai įjungdavo jų telefono mikrofonus, kad išgirstų, „ką jos apie jį šneka“.

Viena tų meilužių buvo Agustina Cabanillas Acosta, įtariama padėjusi El Chapo vykdyti narkotikų sandėrius.

Tarp saldžių meilikavimų jie aptarinėjo narkotikų siuntas ir „nesustojančią“ prekybą. Be to, į teisiamųjų suolą sėdęs J.Guzmanas sumokėjo už A.Acostos riebalų nusiurbimo operaciją.

A.Acosta puikiai žinojo apie meilužio šniukštinėjimą: „Aš už jį daug gudresnė“, – savo draugams esą rašė ji.

Meksikos narkotikų baronas Joaquinas Guzmanas, dar žinomas kaip „Neūžauga“ („El Chapo“), perduotas Jungtinėms Valstijoms.

Lemtingas paspaudimas

Daug įrodymų prieš Meksikos kartelio vadovą prokurorams pateikė pagrindinis proceso liudytojas Vicente Zambada-El Vicentillo.

Kito Sinaloa kartelio narkobarono, Ismaelio Zambada-El Mayo, sūnus teisme liudijo, jog J.Guzmanas-El Chapo įsakė nužudyti konkuruojančio kartelio vado brolį vien dėl to, kad jis nepaspaudė jam rankos.

Rodolfo Fuentesas susitiko su J.Guzmanu, kad sudarytų taiką abiejų kartelių kare.

„Kai Rodolfo išėjo, El Chapo padavė jam ranką ir pasakė „Iki kito karto, drauge“, bet Rodolfo tiesiog paliko jį ten stovėti ištiesta ranka“, – kalbėjo V.Zambada.

Netrukus R.Fuentesas su žmona buvo nušauti prie kino teatro.

Buvęs Sinaloa kartelio leitenantas Miguelis Angelas Martinezas papasakojo, kaip sykį paklausė El Chapo, kodėl jis žudo žmones. Jis atsakė: arba verks tavo mama, arba jų mamos.

328 milijonai kokaino takelių

JAV prokuroro padėjėjas Adamas Felsas savo įžanginėje kalboje pasakė, kad El Chapo vos keturiomis narkotikų siuntomis į šalį atgabendavo „daugiau negu po juostelę kokaino kiekvienam Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojui“.

Tai daugiau nei 328 mln. kokaino takelių, sakė kaltintojas.

V.Zambada liudijo, kad kartą 1994 metais J.Guzmanas, kad išvengtų susidūrimo su teisėsauga, įsakė nuskandinti laivą, plukdantį 20 tonų kokaino.

Teismas taip pat išgirdo, kaip sykį šaudymo į taikinį pratyboms J.Guzmanas panaudojo bazuką – kad atsipalaiduotų per šeimos atostogas.

V.Zambada pasakojo, kad 2005 m. vykdamas į kelionę su giminaičiais El Chapo su savimi pasiėmė prieštankinių raketų leistuvą.

Kai kompanija baigė varpyti taikinius, jis nutarė išbandyti ir šį ginklą, sakė liudytojas.

Milijonai dolerių kyšiams

Kone daugiausia šurmulio sukėlė liudininkų pasakojimai apie tai, kaip Sinaloa kartelis sėkmingai papirkinėjo netgi aukščiausio rango Meksikos pareigūnus.

V.Zambada atskleidė, kad narkotikų prekeiviai davė 50 mln. dolerių (44 mln. eurų) kyšį buvusiam Meksikos viešojo saugumo sekretoriui Garciai Lunai, kad vadovauti policijos operacijoms būtų skiriami korumpuoti pareigūnai.

O buvęs artimas El Chapo parankinis Alexas Cifuentesas liudijo, kad kyšį iš kartelio paėmė net buvęs Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto. Prieš savo kadencijos pradžią 2012 metais jis esą gavo net 100 mln. dolerių (apie 88 mln. eurų).

J.Guzmanas buvo toks turtingas, kad turėjo ne tik 10 mln. dolerių (88 mln. eurų) vertės pajūrio vilą, savo paties garbei pavadintą jachtą „Chapito“, bet ir privatų zoologijos sodą.

Anot M.A.Martinezo, dešimtojo dešimtmečio pradžioje įrengtame zoologijos sode buvo apgyvendinti liūtai, tigrai, krokodilai, kitokie egzotiški gyvūnai, o svečiai po teritoriją galėjo keliauti nedideliu traukinuku.

 


Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Klaipėdoje bare išdaužtas langas nuotrauka, foto

2019-02-12 gautas UAB pareiškimas, jog 2019-02-11, apie 23:14 val. išdaužtas baro, esančio...

2019-02-17 į Klaipėdos m. PK kreipėsi prekybos centro Taikos pr., Klaipėdoje atstovas,...

Iš parduotuvės bandė išeiti nesusimokėjęs 362 eurų nuotrauka, foto

2019-02-17, apie 03:43 val.,Klaipėdoje, Šilutės pl., sustabdytas automobilis Audi 80, kurį vairavo neblaivus (1.81...

Klaipėdos apskrityje girtų vairuotojų netrūko nuotrauka, foto

2019-02-16, apie 05:57 val. Klaipėdoje, Danės g., greta naktinio baro, 1992 m. gimęs, neblaivus...

Įsismarkavęs jaunas vyras trenkė pareigūnui nuotrauka, foto

Klaipėdos šokėjams - krūva medalių nuotrauka, foto

Sportas, Alytuje vyko Lietuvos šokių čempionatas. Čia susirinko geriausi šalies šokėjai - nuo...

LSKL šventėje - įvertinimas klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) didįjį finalą, kuris vyko Kaune, Klaipėdos...

Netekome Vytauto Blūšiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį mirė iškilus choro dirigentas, pedagogas, kompozitorius Vytautas Blūšius.

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...