2019 m. sausio 18 d. 09:43 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Egzekuciją surengusiems pareigūnams – įtarimai

(7)

2017-10-12, 10:08

Dainius Sinkevičius, www.DELFI.lt

Egzekuciją surengusiems pareigūnams – įtarimai nuotrauka, foto

© Ainiaus Gurevičiaus (DELFI) nuotr.

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai, surengę dar neregėtą egzekuciją policijos sulaikymo kameroje, tapo įtariamaisiais – ikiteisminį tyrimą atliekantys prokurorai nutarė įtarimus pareikšti dviem iš tarnybos dėl pareigūno vardo pažeminimo atleistiems pareigūnams.

Tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir fizinio skausmo sukėlimo atliekanti prokuratūra įtarimus pareiškė anksčiau Operatyvaus valdymo skyriuje dirbusiems Džeraldui Malinauskui ir Rolandui Šimkui. Gali būti, kad įtarimų sulauks ir dar vienas iš policijos atleistas pareigūnas.

Pradėti ikiteisminį tyrimą dėl smurto policijoje Klaipėdos apygardos prokuratūra nutarė po DELFI paviešintos istorijos, nors dar prieš gerą pusmetį prokuratūra neįžvelgė jokio nusikaltimo.

Policijai garbės nedaranti istorija, nutikusi dar praėjusių metų pabaigoje, buvo nutylėta, visuomenei nepaskelbta, nors dėl pareigūno vardo pažeminimo Klaipėdos policijos viršininko pasirašytais įsakymais iš tarnybos buvo atleisti trys ilgamečiai darbuotojai, o jų surengtą egzekuciją toleravęs pamainos vyresnysis nubaustas griežtu papeikimu.

„Tikrai ne kasdien iš darbo atleidžiame pareigūnus, bet šiuo atveju manau, kad tokie pareigūnai negali toliau dirbti – jie patys turi suprasti, jog pasielgė neteisėtai“, – DELFI yra sakęs policijos viršininkas Alfonsas Motuzas.

Atsisveikinti su Klaipėdos apskrities VPK Budėtojų dalyje dirbusiais pareigūnais policijai teko po įvykio laikinojo sulaikymo kameroje – į ją dėl viešosios tvarkos pažeidimo buvo pristatytas vienas klaipėdietis. Jis buvo neblaivus ir agresyvus, nesiliovė triukšmavęs ir uždarytas į laikinojo sulaikymo patalpą – rėkavo, rankomis daužė ir kojomis spardė kameros duris.

Tą naktį budėję policininkai vyrą bandė raminti, tačiau šis į pastabas nereagavo ir, atrodo, lyg tyčia dar labiau pradėdavo demonstruoti savo „sugebėjimus“.

Todėl pareigūnai nutarė pasinaudoti Policijos įstatyme numatytomis teisėmis – specialiosiomis priemonėmis sutramdyti pažeidėją. Tačiau būdas, kurį pasirinko pareigūnai, buvo gana neįprastas ir pribloškiantis.

Nustatyta, kad tuo metu, kai sulaikytasis sėdėjo ant suoliuko ir nesipriešino pareigūnams, vienas jų antrankiais surakino šio rankas už nugaros ir ant antrankių užrišo virvę. Tada vienas pareigūnas, laikydamas atidarytas kameros duris, ėmė sulaikytojo rankas virve tempti į viršų, kol galop virvę permetė per duris ir šias uždarė, o virvės galą patempęs į apačią užfiksavo už kameros durų rankenos.

„Taip antrankiais už nugaros surakintomis ir į viršų pakeltomis rankomis sulaikytasis išbuvo 57 minutes“, – teigiama policijos tarnybinio patikrinimo išvadoje.

Neįprastas kankinimo būdas buvo užfiksuotas vaizdo kamera – policijos komisariato patalpos yra filmuojamos. Ir vaizdo įrašas tapo bene pagrindiniu įrodymu šioje nekasdienėje istorijoje, apie kurią policijos vadovybė sužinojo net ne iš egzekuciją patyrusio sulaikytojo.

Apie tai, kad policijoje patyrė smurtą, klaipėdietis net neketino niekam skųstis, tačiau, kai buvo išleistas iš komisariato, iš karto vyko ne į namus, o į ligoninę – paprašė sutvarstyti žaizdas.

„Apžiūros metu jis medikams nurodė, kad buvo sumuštas policijos komisariato budėtojų dalyje“, – sakė Klaipėdos apskrities VPK viršininkas A. Motuzas.

Jo teigimu, būtent medikų pranešimas, kurį jie privalėjo pateikti pagal vidaus reikalų ministro pasirašytą įsakymą, tapo paskata ištirti, ar tikrai, ką nurodė komisariate praleidęs vyras, yra tiesa.

„Pagal nustatytą tvarką net nesant pareiškimo mes privalome atvykti į gydymo įstaigą arba, jeigu asmuo jau yra išėjęs, susirasti ir apklausti, – sakė policijos vadovas. – Ir nuo to viskas prasidėjo – Imuniteto skyriaus pareigūnams buvo pavesta ištirti, ar pareigūnų veiksmai neturi nusikaltimo požymių, taip pat paraleliai buvo pradėtas tarnybinis tyrimas.“

Nors nukentėjusiajam nustatytas nežymus sveikatos sutrikdymas, tačiau jis pareigūnams neturėjo jokių pretenzijų. Ir per apklausą net atsisakė nurodyti, kur, kas ir kaip jį sužalojo.

Po tyrimo policijoje buvo priimtas sprendimas atsisakyti pradėtiikiteisminį tyrimą – nutarime teigiama, kad pareigūnų padaryta veika „nesukėlė didelės žalos valstybei, juridiniam ar fiziniam asmeniui“.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Edvinui

2017-10-12   14:52

IP: 77.181.10.128

mano supratimu tie policninkai nuo plesiku ar banditu skiriasi tuo ,kad stengiasi uztikrinti tvarka.Kam suteikta teise viesoje vietoje girtiems bastytsi,sulaikytiems agresyviai elgtis ir t.t. jei tie policninkai butu uzpuole gatveje zmogu,blaivu,nekalta parsitempe i arestine ir taip pasielge tai kitas reikalas.o dabar tramdo pazeideje nusikalteli ,priima tam tikras priemones .Turetu buti policijos ivairaus rango vadukai grieztesnis ir uztikrinti Valstybeje tvarka ,kad cigonai neatimetu masinu,neuzmusinetu kastuvais ir neuzkasinetu.kada nebus tokiu ir panasiu atveju ir kada visi zmones gyvenatys Lietuvoje bus saugus ,nebijos pareiti isdarbi namo,.nebus zudomi pencininkai,senuoliai del euro ir panasiai tuomet bus galima sakyti ,kad yra tvarka Valstybeje ir veikia Teisine sistema,o dabas kas tik anrcija.Turi buti gelezine tvarka.Manau ateis rinkimai reikes kurti nauja partija,tokie ponai kaip N.Putikis,P.Grazulis butu pajegus vadai reikiamai tvarkai palaikyti,o visiems esantiems vadukams kas nesugeba uztikrinti tvarkos Valstybeje o zusiima tik demagogijomis ir reklama tai smilga i uzpakali ir paleisti pavejui.......

Hmmm

2017-10-12   14:47

IP: 83.177.211.247

Tie mentai pidarai

Edvinas

2017-10-12   14:02

IP: 83.171.17.42

Pala pala, o kuo gi skiriasi tie policijos pareigūnai nuo plėšikų,kaip jūs įvardinate,banditų ar kitų nusikaltėlių,jeigu jie dar net nenuteistą žmogų daužo,kaip kokią kriaušę.Jie tokie pat nusikaltėliai tik su mundiurais. Vadinasi, juos reikėtų dar griežčiau bausti, nes jie tyčia ir žinodami,kad nusikalsta-tai veikia.Tiesiog priimant į policiją žmones-reikėtų juos griežčiau testuoti. Tirti jų psihinę būseną,kad nevyktų tokie susidorojimai, surakinant rankas ir liejant pyktį kojomis ,kumščiais ir įvairiomis kitomis priemonėmis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

2019-01-16, apie 3:20 val. patruliuojantys policijos ...

Garaže degė automobiliai nuotrauka, foto

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Sulaikyti įtariamieji narkotikų kontrabanda ir platinimu nuotrauka, foto

Savaitgalį Tauragės apskrities VPK pareigūnai į svečius „pakvietė“ savo „kolegą“. Areštinėje atsidūrė...

Vairuotojus stabdė netikras policininkas nuotrauka, foto

Sniego neatlaikę medžiai griuvo ant automobilių nuotrauka, foto

Klaipėda, Per naktį į Klaipėdą grįžusi žiema pridarė nemažai žalos. Šlapio snigo...

Taranavo automobilį ir po to dar sumušė nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-01-17 Klaipėdos...

Sporto taryba atsiribojo nuo Germano Čepo nuomonės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos miesto visuomeninė sporto taryba, kurią sudaro įvairių sporto šakų treneriai, sporto...

Netikrame puslapyje – šauktinių sąrašai nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį šalies jaunuoliai jau galėjo sužinoti, ar šiemet yra pašaukti atlikti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 36 min.

Sportas, Paskelbta prieš 42 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...