Drama už grotų: mobilųjį telefoną praradusį kalinį grasino išniekinti su morka

Drama už grotų: mobilųjį telefoną praradusį kalinį grasino išniekinti su morka

Mobilusis telefonas pataisos namuose – vertingas daiktas ir netgi valiuta, už jo praradimą galima skaudžiai nukentėti. Tuo savo kailiu įsitikino pataisos namuose kalintis vyras, pradanginęs likimo draugo mobilųjį telefoną.

Grasino išniekinti su morka

Kauno apygardos teismas jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu išnagrinėjo baudžiamąją bylą, iškeltą pataisos namų gyventojui Erikui Jablonskiui. Prieš tai vyras buvo tris kartus teistas už pačius įvairiausius nusikaltimus, tarp kurių – plėšimas, vagystė, sužalojimas ir laisvės atėmimas. Taip pat lietuvis buvo teistas Nyderlanduose.

Šįkart E. Jablonskiui buvo pateikti kaltinimai dėl turto prievartavimo. Bylos duomenimis, vyras 2018 m. lapkritį pataisos namų virtuvėlėje mažiausiai kartą smogė kitam kaliniui į veidą.

Nukentėjusysis teigė, kad smurto sulaukė dėl to, jog pradangino E. Jablonskiui priklausiusį „Samsung“ telefoną, kurį turėjo paslėpti, tačiau nespėjo – kratą atlikę pareigūnai telefoną rado, nors ir neišsiaiškino, kam jis priklauso.

Anot kalinio, po savaitės E. Jablonskis pareikalavo už prarastą telefoną sumokėti 300 eurų, todėl jis kreipėsi į savo dėdę ir draugą, kad šie pervestų jam pinigų. Tačiau reikiamos sumos nelaimėlis teigė nesurinkęs, todėl sulaukęs represijų – kai paaiškėjo, kad vietoje 300 eurų kalinys turi tik 100, E. Jablonskis kitų kalinių akivaizdoje jį sumušė, spardė pargriuvusį, mušė su lenta nuo katino namelio, grasino, kad į išangę sukiš morką.

Iš pataisos namų jau išėjęs ir užsienyje gyvenantis nelaimėlis teigė, kad iškart po šio įvykio kreipėsi į medikus, kurie nustatė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Prieštaringi parodymai

Pats E. Jablonskis kaltę pripažino tik iš dalies – tikino, kad nei telefono turėjo, nei pinigų reikalavo, o likimo draugą sumušė tik dėl virtuvėlėje kilusio konflikto. Anot kalinio, nuskriaustasis versiją apie neva patirtą prievartą išsigalvojo, norėdamas pagerinti savo padėtį, o pataisos namų administracija aklai juo patikėjo – nė neklausė E. Jablonskio versijos.

Kiti kaliniai, galimai matę muštynes, tarsi užsisiuvo burnas – nė vienas apklaustas pataisos namų gyventojas esą nieko nematė, nieko negirdėjo ir nežino, apie kokias muštynes ir turto prievartavimą kalbama.

Kad E. Jablonskis išties galėjo reikalauti pinigų iš kito kalinio, netiesiogiai patvirtina tik šio pažįstami – keli giminaičiai ir draugas, pasak kurių, nukentėjusysis buvo susisiekęs su jais ir prašė pervesti pinigų, bet nepaaiškino, kam jų reikėjo.

Turto prievartavimo neįžvelgė

Bylą išnagrinėjęs teisėjas Darius Kantaravičius konstatavo, jog įrodymų, kad pataisos namuose išties užsiimta reketu, nėra – pats kaltinamasis neprisipažino, liudytojai nieko nežino, o nukentėjusysis neturi jokių įtikinamų įkalčių.

Tačiau vienas įrodymas visgi buvo – medikai nustatė, kad nukentėjusysis išties buvo sumuštas. Kad kartą trenkė kitam kaliniui, pripažino ir pats E. Jablonskis.

Kauno apygardos teismo nuosprendžiu nusikaltėlis Lietuvoje buvo nuteistas jau ketvirtą kartą, tik ne už turto prievartavimą, o už nežymų sveikatos sutrikdymą. Už šį nusikaltimą E. Jablonskiui skirta septynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Už grotų nusikaltėlis pateko anksčiau, nei buvo paskelbtas nuosprendis. Bylos duomenimis, pataisos namuose kalėjęs vyras vėl buvo suimtas 2019 m. lapkričio viduryje.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder