2019 m. kovo 20 d. 17:37 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Butus pardavė, o pajamas nuslėpė

Butus pardavė, o pajamas nuslėpė nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Klaipėdos AVMI) išaiškino atvejį, kai nekilnojamojo turto bendrovė pardavė butus ir kitas patalpas Palangoje, tačiau pirkimo – pardavimo sutarčių nesudarė, o patalpas ir toliau apskaitė kaip savo nuosavybę. Bendrovė nuslėpė gavusi beveik 0,5 mln. litų nekilnojamojo turto pardavimo pajamų, tokiu būdu vengdama padengti įsiskolinimus kreditoriams, tarp kurių – ir valstybė. Bendrovė papildomai deklaravo gautas nekilnojamojo turto pardavimo pajamas ir per 85 tūkst. litų PVM.

„Mokestinio tyrimo metu nustatyta, kad 9 pirkėjai už numatomus įsigyti butus ir sandėliukus rekonstruotame name Palangos centre įnešė avansus, kurie siekė 90 proc. galutinės turto pardavimo kainos, tačiau praėjus keleriems metams bendrovė nei grąžino gautus avansus, nei oficialiai įformino turto pardavimą. Pasidomėjus situacija paaiškėjo, kad butuose jau senokai gyvenama, naujieji savininkai moka komunalinius mokesčius, taip pat už suvartotą elektros energiją, vandenį, nors parduotas turtas dar tebėra bendrovės apskaitoje kaip jos nuosavybė“, - sakė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė.

Mokesčių administratoriui susisiekus su avansus įnešusiais pirkėjais, šie patvirtino, kad patalpos Palangoje, kuriose jie jau gyvena, faktiškai priklauso jiems, o bendrovė delsia įforminti nekilnojamo turto pardavimo - pirkimo sutartis. Įmonės vadovas teisinosi, kad sutarčių įforminti negalėjo, nes tuo metu buvo apribotos įmonės teisės disponuoti minėtu turtu dėl nepadengtų milijoninių skolų kreditoriams. Kad gautos lėšos pardavus patalpas neatitektų kreditoriams, jas delsta apskaityti ir deklaruoti.

To paties mokestinio tyrimo metu nustatyta, kad minėta bendrovė, pažeidžiant Pridėtinės vertės mokesčio (toliau - PVM) įstatyme numatytą pardavimo PVM apskaičiavimo tvarką, nebuvo įforminusi PVM sąskaitos faktūros už atliktus 451 tūkst. litų vertės remonto darbus. Sąskaitą minėtai sumai suskubta išrašyti iškart po to, kai mokesčių inspektoriai apsilankė bendrovės rekonstruojamame pastate, kuomet ir paaiškėjo, kad remonto darbai užbaigti, o PVM sąskaitos faktūros vis dar nėra.

Valstybinė mokesčių inspekcija pridėtinės vertės mokesčio prievolių vykdymui šiemet skiria didžiausią dėmesį. Kaip ir planuota, vykdomi tęstiniai projektai „Ar moki PVM?“, „Ar pagrįsta PVM permoka?“, taip pat atlikus išsamią analizę dėl PVM prievolių vykdymo, vykdomi tiksliniai vizitavimai atsirinktose įmonėse. Jų metu mokesčių administratoriaus aiškinasi, kodėl pasirinktose įmonėse mažėja pardavimai šalies viduje ir taikant 0 proc. PVM tarifą, bet tuo pačiu didėja atskaita; kodėl kai kuriose auga PVM atskaita; ar pagrįstai įmonės taiko 0 proc. PVM tarifą; kodėl vienose įmonėse ženklai sumažėjo PVM prievolė, o kitos nemažina savo PVM skolų. Taip pat aiškinamasi, ar teisingai apskaičiuojamas ir deklaruojamas importo PVM.

Klaipėdos AVMI primena, jog apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Muštynių uostamiesčio baruose netrūko nuotrauka, foto

2019-03-16, apie 8:20 val., Klaipėdos m., Taikos pr., picerijoje, keturi asmenys kabinėjosi...

2019-03-15 Klaipėdos m. PK užregistruotas moters, gim. 1973 m., pareiškimas, kuriame ji...

Jaunuoliai papurškė dujų ir bandė apiplėšti nuotrauka, foto

2019-03-15, apie 19:40 val., Gedminų g. Klaipėdoje patruliai patikrino du įtartinus 1993...

Sulaikyti nuo narkotikų apsvaigę vaikinai nuotrauka, foto

2019-03-15, apie 18:30 val., Pievų Tako g. Klaipėdoje į 1997 m. gimusio...

Įsėdo į automobilį ir grasino nužudyti atsuktuvu nuotrauka, foto

Suformuota koalicija, bet vartai kitiems neužtrenkti nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas trečiadienį pasirašė bendradarbiavimo sustartį su Klaipėdos konservatorių lyderiu...

Moterį nužudyti grasinęs vyras sulaukė atpildo nuotrauka, foto

Kriminalai, „Jis turi būti nuteistas, kad suvoktų, jog elgėsi apgailėtinai. Pinigai jam nėra...

A. Vaitkus dėl savo likimo žada tartis ir su Seimo nariais nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos mero rinkimus pralaimėjęs „valstiečių“ atstovas, jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus,...

Jūrų kadetai išgelbės Lietuvą kaip jūrų valstybę? nuotrauka, foto

Jūra, Jūrininkai nuolatos skundžiasi, kad Lietuvos valdžios sluoksniuose nėra jūrinius dalykus išmanančių žmonių....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...