2020 m. rugsėjo 23 d. 08:59 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Koronavirusas  >  COVID-19

COVID-19

Nepanorę atšaukti puotos – pasigailėjo: koronavirusas dalyvius paguldė į ligos patalą ir kapines

(2)

2020-04-12, 16:14

Alvydas Ziabkus, lrytas.lt

Nepanorę atšaukti puotos – pasigailėjo: koronavirusas dalyvius paguldė į ligos patalą ir kapines nuotrauka, foto

Nepanorę atšaukti puotos – pasigailėjo: koronavirusas dalyvius paguldė į ligos patalą ir kapines.

© Lrytas.lt montažas

Reklama

Į šalyje jau skelbiamą karantiną ranka numojusius vestuvių jubiliejaus pokylio dalyvius koronavirusas nubaudė skaudžiai – beveik visi puotos dalyviai apsikrėtė, o vienas jų praėjusį sekmadienį mirė.

Joniškio rajono tarybos nario 59 metų Romo Karūžnos šeimos šventė – jo ir žmonos Ilonos vestuvių 40 metų jubiliejus – kovo 14 dieną vyko Palangos pašonėje esančio poilsio ir sveikatinimo komplekso „Atostogų parkas“ restorane „Parko ranča“.

Į pokylį pajūrio restorane iš anksto buvo sukviesta nemažai svečių, matyt, todėl dar kovo pradžioje pasigirdusios Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos vengti didesnių žmonių susibūrimų uždarose patalpose nei šventės rengėjo R.Karūžnos, nei jo svečių neatbaidė.

Tuomet koronaviruso grėsmė, matyt, dar atrodė tokia tolima, kad pajūryje susirinkusiems svečiams iš Šiaurės Lietuvos pavojaus signalu netapo net tos savaitės pradžioje atšaukti uždarose patalpose turėję vykti Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus – renginiai.

Ligonius vienijo ta pati šventė 

Kad nelemtas pokylis pajūrio restorane galėjo būti koronaviruso židiniu, nutarta po to, kai po savaitės vienas po kito susirgo 12 Šiaulių apskrities gyventojų. Visi jie buvo to paties „Atostogų parke“ vykusio pokylio dalyviai.

Kai koronavirusas buvo nustatytas dar keturiems R.Karūžnos šeimos šventės dalyviams iš Telšių ir Tauragės apskričių, šiuos užsikrėtimo atvejus tyrusiems Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Šiaulių epidemiologams neliko abejonių, kad visi užsikrėtė per pokylį.

Vienas susirgimo atvejis jau baigėsi tragiškai. Kovo pabaigoje pirmuosius negalavimus pajuto ir kiek daugiau nei po savaitės mirė maitinimo, pokylių ir apgyvendinimo komplekso „Šeduvos malūnas“ savininkas 61-erių šiauliškis Zigmas Daukša.

„Visa laimė, kad pokylis vyko jau karantino išvakarėse, todėl dauguma namo sugrįžusių šventės dalyvių į darbus nebėjo ir buvo apriboję savo išvykas į viešąsias vietas.

O kas būtų buvę, jei karantino suvaržymai kurį laiką dar būtų buvę atidėti? Šiaulių apskrityje, kitose šalies teritorijose nuo šių asmenų koronavirusas būtų plitęs geometrine progresija“, – sakė NVSC Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Edita Satkevičienė. 

Buvo svečių iš užsienio

Pajūryje surengta šventė kovo 14 dieną 15 valandą prasidėjo Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje – čia vyko Karūžnų santuokos įžadų atnaujinimas. Sutuoktinius šventinęs Palangos parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas prisiminė, kad apeigose dalyvavo nedidelis būrelis šeimos artimųjų.

„Nebuvo nė dešimties žmonių – visi vyresni negu vidutinio amžiaus. Jie man padarė mandagių ir malonių žmonių įspūdį. Visa šventinimo ceremonija truko vos keliolika minučių.

Gal jos dalyviai vienas kitą ir pasveikino, bet didelio glėbesčiavimosi nepastebėjau. Net baisu pagalvoti, kokia nelaimė juos aplankė. Manau, jie galėjo užsikrėsti vėliau vykusiame pobūvyje. Dar iki to šeštadienio mes po kiekvienų apeigų bažnyčią dezinfekuodavome“, – pasakojo klebonas.

Kas beveik visus pokylio dalyvius užkrėtė koronavirusu, galima tik spėlioti. Iš pradžių buvo manoma, kad užkratą restorane galėjo pasėti keli neseniai iš Meksikos sugrįžę pokylio dalyviai.

Reklama

Vėliau išsiaiškinta, jog niekas iš kelionės į Meksiką sugrįžusių ir užkratą pasigavusių Joniškio ūkininkų grupės pokylyje nedalyvavo. Bet pobūvyje restorane „Parko ranča“ buvo iš JAV atvykęs politiko draugas ir giminaitė iš Ukrainos. „Lietuvos ryto“ duomenimis, kai šie svečiai išvyko iš Lietuvos, jiems namuose buvo diagnozuotas koronavirusas.

 

 

Pokylio dalyviai – nekalbūs

Pavakare restorane „Parko ranča“ prasidėjusiame pokylyje iš viso dalyvavo 25 asmenys. Pats šventės rengėjas R.Karūžna apie lemtingąjį pobūvį kalbėjo nenoriai.

Žvaliu balsu telefonu atsiliepęs vyras aiškiai susinervino, kai tik išgirdo, apie ką bus kalbama. Apie svečius iš užsienio paklaustas joniškietis tepasakė, kad žmogus iš JAV į Lietuvą buvo atvykęs į savo motinos laidotuves, ir pasiteisinęs negalavimu pasiskubino nutraukti pokalbį.

Reklama

Kad su žurnalistu apie šeimos tragedija pasibaigusį pokylį nekalbės ir mirusio Z.Daukšos našlė, tvirtino ir telefonu atsiliepusi jų duktė. Pati pokylyje nedalyvavusi moteris trumpai papasakojo, ką buvo girdėjusi iš motinos.

Iki vėlaus vakaro restorane vykusį pokylį aptarnavo keletas padavėjų. Didžioji dalis svečių – 23 žmonės – liko nakvoti šalia restorano esančiuose komplekso rąstiniuose nameliuose.

Kitą dieną ryte restorane buvo pusryčiaujama, bet aptarnaujančio personalo nebuvo daug, nes svečiams buvo pasiūlytas švediškas stalas.

Sekmadienį kai kurie šventės dalyviai išbandė „Atostogų parko“ komplekso vandens pramogas. Karūžnų organizuoto pokylio dalyviai į namus ėmė skirstytis po pietų.

Prieš tai lankėsi užsikrėtęs Nežinia, ar išvykdami iš „Atostogų parko“ šventės dalyviai jau buvo girdėję, kad kovo 15 dieną koronavirusas buvo nustatytas iš užsienio grįžusiam Rietavo gyventojui.

Kovo 10-ąją jis keletą valandų vakare pramogavo tame pačiame „Atostogų parke“: pagrindinėje komplekso zonoje po stogu, kavinėje, lauko baseinuose, komplekso pirtyse.

Reklama

„Atostogų parko“ administracijos teigimu, apie šį atvejį buvo sužinota kovo 15 dieną, sekmadienio popietę, bet kompleksas buvo uždarytas tiktai oficialiai įsigaliojus karantinui – nuo kovo 16-osios vidurnakčio.

Karūžnų šeimos pokylis kovo 14 dieną „Parko rančoje“ iš viso neturėjo vykti. „Sveikatinimo ir gydymo komplekso „Atostogų parkas“ lankytojų ir viešbučio svečių sveikata ir saugumas – itin svarbūs faktoriai.

Šalyje susiklosčius ypatingai padėčiai, į ją buvo reaguota itin atsakingai, operatyviai ir laikantis visų Vyriausybės ir SAM paskelbtų apribojimų ir rekomendacijų“, – buvo pranešama kovo 15 dieną.

„Atostogų parko“ interneto svetainėje teigiama, kad vos tik sužinojus apie didėjančią COVID-19 viruso grėsmę jau daugiau nei dvi savaites visos komplekso patalpos dezinfekuojamos papildomai, restoranuose buvo atšaukiami ar perkeliami turėję vykti renginiai, o nuo pirmadienio stabdyti komplekso veiklą apsispręsta kovo 14 dienos popietę.

Nesutiko nukelti puotos

„Atostogų parko“ komunikacijos vadovė Rasa Fedijienė sakė „Lietuvos rytui“ , kad vakarienės, kuri buvo užsakyta dar 2019 metų pabaigoje, rengėjų buvo prašoma ją nukelti, tačiau klientai nesutiko.

Reklama

Anot komplekso atstovės, kovo 14 dieną Vyriausybės nutarimas dėl susibūrimų apribojimo karantino metu dar nebuvo įsigaliojęs, tad teisinio pagrindo nesuteikti iš anksto užsakytų paslaugų įmonės administracija neturėjo. 

Tuomet imtasi atsargumo priemonių – numatytos vakarienės trukmė sutrumpinta iki 22 val., buvo užtikrinta, kad į uždarą patalpą vakarienės metu negalėtų patekti pašaliniai asmenys, o jos dalyviams suteikta pakankamai erdvės laikytis saugaus atstumo.

Vakarienę aptarnaujantis personalas buvo iš anksto instruktuotas dėl būtinybės laikytis saugaus atstumo, dažniau nei įprasta plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis kitų būtinų prevencijos priemonių.

Visi „Atostogų parke“ planuotų koncertų, renginių užsakovai sutiko atšaukti planuotus renginius ar nukelti jų datas.

Kol kas nė vienam „Atostogų parko“ darbuotojui nepasireiškė jokie koronaviruso simptomai. Administracija neturi duomenų, kad būtų užsikrėtę kiti lankytojai.

„Lieka tiktai apgailestauti, kad „Atostogų parko“ lankytojai nepakankamai rimtai įvertino buvusią riziką ir nesilaikė tuo metu galiojusių rekomendacijų dėl saviizoliacijos grįžusiems iš kelionių po užsienio šalis“, – teigė R.Fedijienė.

Reklama

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pensininkas

2020-04-15   19:26

IP: 172.69.190.76

IDIOTAI ir tiek?

Labai gerai

2020-04-12   20:00

IP: 79.142.69.125

taip tokiems ir reikia, jeigu kažkokios kvailos datos svarbiau visa ko.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

COVID-19

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugsėjo 22 d. 9 val. duomenimis:

Vakar nustatyti dar 45 nauji koronaviruso infekcijos atvejai nuotrauka, foto

Lietuvoje yra apie 30 aktyvių COVID-19 židinių, dar 20-yje liga aktyviai...

Lietuvoje yra apie 30 aktyvių COVID-19 židinių nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugsėjo 21 d. 9 val. duomenimis:

Naujų koronaviruso atvejų  - 70 nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugsėjo 20 d. 9 val. duomenimis:

Lietuvoje – 80 naujų koronaviruso atvejų nuotrauka, foto

Sulaikytas klaipėdietis įtarimas neteisėtai disponavęs šaudmenimis nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Kelionė per gyvenimą – didžiulis iššūkis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mieli rinkėjai,

Žemės ūkio ateitis – kooperatinė veikla nuotrauka, foto

Ūkis, Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės...

Seime diskutuos dėl vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje nuotrauka, foto

Ūkis, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija uždarame posėdyje trečiadienį svarstys klausimą dėl...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...