2019 m. sausio 24 d. 00:19 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Vilties bėgimas

Vilties bėgimas

"Vilties bėgime" dalyvaus rekordinis dalyvių skaičius

"Vilties bėgime" dalyvaus rekordinis dalyvių skaičius nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Gegužės 15 d. įvyks 9-asis, kasmet pranciškonų vienuolių organizuojamas „Vilties bėgimas“. Tikimasi, kad jame dalyvaus apie 8000 dalyvių iš visos Lietuvos, taip pat bėgs Rio de Žaneiro olimpiečiai Remigijus Kančys ir Diana Lobačevskė bei kiti gerai žinomi sportininkai: Justinas Beržanskis, Renalda Kergytė, Živilė Balčiūnaitė, ir Vaida Žūsinaitė.

Pranciškonų provincijolas brolis Algirdas Malakauskis tikisi, kad tokių renginių Lietuvoje bus vis daugiau, o dalyvių skaičius nuolat didės. Vilties bėgimas yra puiki iniciatyva, atspindinti ordino misiją, kuri ir patiems pranciškonams suteikia progą atsigręžti į savo pašaukimą sekti ordino įkūrėjo Šv. Pranciškaus pėdomis.

„Norime iš tiesų būti mažaisiais broliais, stoti šalia tų, kurie dažnai lieka nepastebėti ar netgi atstumti. Todėl ir šiandien, kai vėžiu sergančių vis daugėja, broliai pranciškonai stengiasi skatinti sveiką gyvenimo būdą, drąsinti ligonius, ir suteikti vilties, kad Dievas nenusisuko, o priešingai – tiesia jiems ranką bėdoje“, – sakė brolis Algirdas Malakauskis.

Pasak Vilties bėgimo sumanytojo brolio Benedikto Jurčio, prasidėjus registracijai, rinkosi daugybė moksleivių, mokytojų. Ypač pažymėtina, kad gausiai dalyvaus ir gydymo įstaigų darbuotojai.

„Be galo džiaugiamės matydami, kad ir jauni, ir vyresni nėra abejingi ir savo bėgimu, savo gyvybingumu palaiko ir ragina nepasiduoti tuos, kurie serga onkologinėmis ligomis. Šiemet bėgimo diena taps įsimintina organizatoriams, savanoriams, bėgikams ir žiūrovams – visiems, kurie ryšis dalyvauti Vilties bėgime. Paruošėme gražių staigmenų. Sulauksime ir garbingų svečių iš Lietuvos vyriausybės bei miesto savivaldybės. Jie taip pat ketina stoti prie starto linijos“, – sakė brolis Benediktas Jurčys.

Renginį Vilties bėgimas globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Atidaryme dalyvaus ir Klaipėdos miesto Meras Vytautas Grubliauskas, o startą duos LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Šiemet bėgti registravosi jau apie 5000 dalyvių. Registruotis ir dalyvio paketus atsiimti galima Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos manieže, Taikos pr. 54, Klaipėdoje iki šeštadienio vakaro, 19.00 valandos bei sekmadienį prieš patį renginį starto vietose. Organizatoriai tikisi, kad dalyvių skaičius gali išaugti iki 8000.

Vilties bėgimo idėja kilo 2008 metais, kai broliai pranciškonai nusprendė pradėti įgyvendinti jau seniai puoselėtą projektą – Klaipėdoje įkurti Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centrą.

Apie vienuolius pranciškonus – Mažesniųjų brolių ordiną

Šv. Pranciškaus Asyžiečio (1181–1226) įkurtas Mažesniųjų brolių ordinas (lot. Ordo Fratrum Minorum, sutrumpintai OFM) plačiau žinomas pranciškonų vardu. Šis ordinas yra Katalikų Bažnyčiai priklausanti vienuolių brolija, Lietuvoje įsikūrusi dar XV amžiuje, kai juos į Vilnių pasikvietė Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Kazimieras Jogailaitis. Čia atvykę pranciškonai šalia įprasto maldingumo ėmėsi tarnauti vargšams ir visiems Lietuvos žmonėms.

Iškentėję sovietinę priespaudą ir Vakaruose išgyvenę broliai šalies nepriklausomybės pradžioje atkūrė tarpusavio ryšius, sulaukė naujų pašaukimų ir tęsia bemaž septynis šimtmečius nenutrūkstančią pranciškoniškojo gyvenimo tradiciją bei rašo naują savo istorijos Lietuvoje skyrių.

Vykdydami savo misiją, broliai pranciškonai drąsiai bendrauja su visuomene, padeda sunkumų užkluptiems žmonėmis. Jie tapo plačiai žinomi šių globojamų projektų dėka: br. Astijaus Kungio televizijos laida „Atverk duris“, Šv. Pranciškaus onkologijos centras ir „Vilties bėgimas“ Klaipėdoje, Pranciškonų gimnazija Kretingoje, naujienų portalas Bernardinai.lt, ilgametė dvasinė pagalba nuteistiesiems iki gyvos galvos Lukiškių kalėjime.

Lietuvos Šv. Kazimiero provincijoje tarnauja per keturiasdešimt mažesniųjų brolių pranciškonų, veikia aštuoni vienuolynai: Vilniaus Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino, Kauno Šv. Jurgio, Kryžių kalno, Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio, Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai, Klaipėdos Šv. Pranciškaus, Kennebunkporto Šv. Antano (JAV) ir Prisikėlimo (Kanada).

Žymos: vilties begimas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vilties bėgimas

Šiemet vienuoliktąjį kartą Klaipėdoje organizuojamas „Vilties bėgimas“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. „Vilties...

„Vilties bėgimas“ skelbs registracijos pradžią nuotrauka, foto

Kartą, kai "Vilties bėgimo" metais surinktų aukų dėka jau buvo iškilusi Šv....

Brolis Benediktas: "Esame Vilties ir Prasmės elgetos" nuotrauka, foto

"Tokio maratono nėra nei Niujorke, nei Londone, nei Tokijuje",- sakė brolis pranciškonas...

"Vilties bėgimui" - auganti pamaina nuotrauka, foto

"Finišo arką kirto 10000 bėgikų", - tvirtino brolis Benediktas trečiadienį Šv. Pranciškaus...

Finišo arką kirto 10 tūkstančių bėgikų nuotrauka, foto

Dziudo atstovams - šeši medaliai nuotrauka, foto

Sportas, Kėdainiuose dvi dienas vykusiame atvirame Lietuvos dziudo jaunių ir jaunučių čempionate Klaipėdos...

Liepę nugriauti naują namą, valdininkai kirto dar kartą nuotrauka, foto

Klaipėda, Daugiavaikė klaipėdiečių šeima tik kelias dienas pasidžiaugė žinia, kad jų naujas namas...

„Neptūnas“ nugalėjo Slovėnijos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Vyrų krepšinio klubų Čempionų lygos 12-ojo turo rungtynėse D grupėje trečiadienį...

Mūsų laisvūnams - dvylika medalių nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate, kuriame varžėsi per 200 įvairių Lietuvos miestų...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...