2020 m. liepos 3 d. 13:48 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Vilties bėgimas

Vilties bėgimas

"Vilties bėgimas": liko 36 dienos

(2)

"Vilties bėgimas": liko 36 dienos nuotrauka, foto

SAVANORĖS. Viešnios iš Didžiosios Britanijos Makmilano centro Elizabet Ridgvei ir Siuzana Heikvort jau antrą kartą Klaipėdoje ir kelis kartus JK mokė kretingiškius ir klaipėdiškius savanorius šios labai sunkios misijos "aukštojo pilotažo" dėsningumų.

© Algirdo Darongausko nuotr.

Reklama

Antradienį vėl rinkosi "Vilties bėgimo" organizacinis komitetas. Šį kartą nuspręsti, kada pradėti ir kada baigti bėgikų registraciją "Vilties bėgimas 2013" tinklalapyje. Daug dėmesio skirta ir savanorių reikalams.

"Vilties bėgimo" rengimo savanoriams tenka nemažas krūvis. Nenuostabu, kad kitais metais savanorių gretos išretėja, bet jų vieton stoja nauji. O juos reikia informuoti, apmokyti. Tai daroma keliose savanorių grupėse, atsakingose už atskirus bėgimo etapus.

Mokymai

Bet yra ir kita savanorių grupė, kuri ryžosi labai sunkiai ir atsakingai misijai,- bendrauti ir visapusiškai padėti žmonėms, kurie susidūrė su gyvenimą keičiančiu vienu žodžiu, o tiksliau, diagnoze, "vėžys". Šie savanoriai dažniausiai ligą jau įveikę žmonės, praėję visus devynis pragaro ratus, pradedant diagnoze, baigiant chemoterapija ir reabilitacija. Tai štai - jau netrukus šv. Pranciškaus dvasinės paramos centre duris atvers pirmasis pagalbos onkologiniams ligoniams informacijos ir terapijos korpusas. O jame jau turi būti ir bent minimalių baldų, tačiau svarbiausia,- kas čia išsigandusį žmogų, jo artimuosius pasitiks. Keli pranciškonų vienuoliai, reziduosiantys centre, tikrai nebus pajėgūs pasitikti kiekvieną. Todėl jiems į talką ir ateis savanoriai, jau daugiau kaip dešimt metų psichologinę ir moralinę paramą susirgusiems teikę Kretingos bažnyčios patalpose. Ir visus tuos metus jie mokosi įvairiuose seminaruose ir konferecijose. Jau kelintą kartą į Klaipėdą atvažiuoja lektorės iš Makmilano centro Plimuto padalinio Didžiojoje Britanijoje. Šis centras yra sukaupęs šimtametes onkologinių ligonių globos tradicijas ir didelę praktiką. O lektorės Elizabet Ridgvei (Elizabeth Ridgway) ir Siuzana Heikvort (Susane Hackworth) yra ne tik teoretikės, bet ir kelių dešimtmečių darbo šiame centre praktikės. Šios rūšies savanorystėje yra daugybė subtilumų. Pavyzdžiui, globojamas žmogus labai prisiriša prie kurio nors savanorio ar savanorės, ir reikalauja vis daugiau laiko būti kartu. O savanoris turi įsipareigojimų ir daugiau globojamųjų, pagaliau turi savąją šeimą, kuriai taip pat reikalingas dėmesys. Kaip tokioje situacijoje "išsinarplioti" iš globojamojo "spendžiamų spastų", jo neįskaudinant, o tuo labiau neįžeidžiant. Čia ir prasideda savanorystės meno aukštasis pilotažas. Taigi tris dienas dvasinės paramos centro savanorės tą "pilotažą" ir bandė, bent jau teoriškai, įvaldyti.

Bėgimo geografija plečiasi

"Vilties bėgimo" idėjų generatorius brolis pranciškonas Benediktas šiemet yra pakviestas į Torontą (Kanada) čia sureguliuoti lietuvių bendruomenės srautus. Toronte užsiregistravusieji lietuviai ir kitų tautybių atstovai bėgs balandžio 28 d. Tą dieną jau trečią kartą bus bėgama ir Manhaime (Didžioji Britanija), ir Melburne (Australija). Suaukotos lėšos taip pat bus perduotos dvasinės paramos centro statybai.

Registracija

Na, o registruotis prabėgti 10, 6, 3 km, praeiti 600 m Klaipėdos gatvėmis gegužės 26 d. galima "Vilties bėgimo" tiklaraštyje nuo balandžio 19 d. 00 val. Registracija baigsis gegužės 16 d. 21 val. Šiame tinklaraštyje, kurį tvarko taip pat savanoriai, galėsite rasti ir visą kitą informaciją, pranešimus apie pasiruošimą "Vilties bėgimui" eigą.

Dviratininkų dėmesiui

Šiemet "Vilties bėgimo" dviratininkai nestartuos nei Palangoje, nei Nidoje. Gegužės 26 d. jiems, kaip ir 10 km bėgikams, bus duotas startas prie prekybos centro "Bigas"13.45 val. Jiems išvažiavus po 15 min. startuos bėgikai. Organizatoriai prašo atvažiavusius į Vasaros estradą nesivėžinti ir nemaišyti finišuojantiems bėgikams.

Šiaurietiškas ėjimas

3 km atstumą nuo Muzikinio teatro šiemet yra pasiryžę įveikti ir šiaurėtiško ėjimo entuziastai, kurie startuos drauge su 3 km bėgikais.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

to l

2013-04-16   23:14

IP: 78.61.146.170

Arba esi dviratininkas chamas, kuriam gyventi trukdo visi dvikojai pestieji, arba cinikas, tvirtai isitikines, kad taves tai jau tikrai si liga niekada nepalies.

l

2013-04-16   21:16

IP: 46.249.186.34

tegul bėga stadione, kodėl dėl tų bėgikų turi kentėti kiti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vilties bėgimas

Brolis Benediktas kviečia rasti laiko ir atvykti į 12-ąjį  „Vilties bėgimą”, kuris...

Pranciškonas brolis Benediktas: „Gali turėti 150 mln. eurų, bet jei neturėsi laiko – esi beturtis!” nuotrauka, foto

Šiemet vienuoliktąjį kartą Klaipėdoje organizuojamas „Vilties bėgimas“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. „Vilties...

„Vilties bėgimas“ skelbs registracijos pradžią nuotrauka, foto

Kartą, kai "Vilties bėgimo" metais surinktų aukų dėka jau buvo iškilusi Šv....

Brolis Benediktas: "Esame Vilties ir Prasmės elgetos" nuotrauka, foto

"Tokio maratono nėra nei Niujorke, nei Londone, nei Tokijuje",- sakė brolis pranciškonas...

"Vilties bėgimui" - auganti pamaina nuotrauka, foto

KUL atnaujiniama planinė medicinos pagalba nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) atnaujina planinę medicinos pagalbą.

Naujame žurnale "Vakarai"  - apie pasakišką gyvenimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šeštadienio prekybos vietose ieškokite naujo "Vakarų ekspreso" leidžiamo žurnalo "Vakarai" numerio....

Turizmas Klaipėdoje po truputį įsibėgėja nuotrauka, foto

Vasara, Šiais metais Klaipėda planavo priimti rekordinį kruizinių laivų skaičių, tačiau visą pasaulį...

„Lietuvos geležinkeliai“ pristatė šiuolaikišką įvaizdį: atnaujinus vidų, keičiasi ir išorė nuotrauka, foto

Lietuva, Didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių grupė „Lietuvos geležinkeliai“ 101-ojo gimtadienio proga pristatė naują...

Klaipėda, Paskelbta prieš 33 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 47 min.

Vasara, Paskelbta prieš 47 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...