2020 m. liepos 3 d. 14:34 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Vilties bėgimas

Vilties bėgimas

Nuo "Vilties bėgimo" iki Vilties miesto ir šalies

Nuo "Vilties bėgimo" iki Vilties miesto ir šalies nuotrauka, foto

SUTARTIS. AB "KLaipėdos nafta" generalinis direktorius Mantas Bartuška, pasirašęs bendradarbiavimo ir rėmimo sutartį su broliais praniškonais mano, kad tai svarus ir dvasingas indėlis į Vilties miesto ir šalies kūrimą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Antradienį Šv. Pranciškaus onkologijos centre Buvo pasirašyta bendradarbiavimo ir rėmimo sutartis su AB "Klaipėdos nafta". Ją pasirašė brolis pranciškonas Benediktas - Sigitas Jurčys ir "Klaipėdos nafta" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Būtent dėl rėmimo sutarties greta dvasinių dalykų spaudos konferencijoje pokalbis pakrypo ir į materialiąją pusę. Šv. Pranciškaus onkologijos centrui išlaikyti, teikti nemokamas dvasines, psichologines ir psichosocialines paslaugas, nors ir labai taupant, reikia 100 tūkst. eurų per metus. Įvairiomis aukomis surenkama tik maždaug 40-60 proc. sumos. "Na, mes dar rašome įvairius projektus, per kuriuos taip pat pareina lėšų",- patikslino centro vadovė, šiemet pelniusi Metų klaipėdietės titulą, Aldona Kerpytė. Tačiau ir tai nepadengia visų išlaidų.

"Vilties bėgimo" metu taip pat renkamos aukos, bet jos labai nedidelės, palyginus su reikmėmis.

Prieš kelias dienas Anapilin iškeliavo pirmasis Didžiosios Britanijos ambasadoriaus nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje Maiklas Pertas (Michael Peart). Ambasadorius yra labai prisidėjęs prie "Vilties" miesto kūrimo Klaipėdoje. Ir paskutiniame laiške broliams pranciškonams jis tarsi testamentą surašė savo mintis ir valią, pagal kurią į aštuntąjį "Vilties bėgimą" turėtų atvažiuoti jo sūnus Kristoferis. Buvęs karo atašė ambasadoriaujant Maiklui Pertui, Deividas Holidėjus pranešė štai ką: "Londono maratone, kuriame dalyvauja penkiasdešimt tūkstančių bėgikų, surinktos lėšos skiriamos anloginiam onkologijos centrui Britanijoje išlaikyti. Bėgti - garbės reikalas. Ir randasi labai daug norinčių. Tačiau bėgti registruojami tie, kurie įneša 2500 svarų mokestį. Kristoferis, ruošdamasis "Vilties bėgimui" Klaipėdoje atidarė tinklalapį, kuriame pradėjo rinkti aukas. Pirmas etapas - 2500 svarų - jau viršytas, artėjama prie 10 tūkstančių svarų. Bet mudu svajojame, kad iki gegužės 17 dienos, kuomet Klaipėdoje vyks "Vilties bėgimas", Kristoferiui gali pavykti surinti ir 50 tūkstančių svarų. Manau, kad Klaipėdoje "Vilties bėgimas" irgi galėtų pasukti panašiu keliu, kaip Londone. Patirties jau yra - registracijos mokestis baidarininkams, šokėjams, baikeriams ir panašiai",- dalijosi mintimis D. Holidėjus, turėdamas vilties, kad ir bėgikai galėtų labiau prisidėti prie aukojimo, nei susimokėdami už marškinėlius ir bėgikų numerį, kuriuos pagaminti taip pat reikia lėšų.

Spaudos konferencijoje buvo kalbama ir apie paslaugas, teikiamas onkologine liga susirgusiems ir jų artimiesiems. Pernai jų - meno, muzikos, šokio ir t.t - buvo suteikta 3500 centro lankytojų. Šiemet vien per pirmąjį ketvirtį - 1500 žmonių.

"Klaipėdos nafta" generalinis direktorius M. Bartuška, išklausęs, nuo ko Šv. Pranciškaus onkologinio centro statyba prasidėjo - praktiškai svajonės prieš 15 metų - kas nuveikta ir kas ketinama dar padaryti, ištarė: "Ši mūsų pasirašyta sutartis remti turbūt pati svariausia ir dvasingiausia investicija mūsų bendrapiliečių labui."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vilties bėgimas

Brolis Benediktas kviečia rasti laiko ir atvykti į 12-ąjį  „Vilties bėgimą”, kuris...

Pranciškonas brolis Benediktas: „Gali turėti 150 mln. eurų, bet jei neturėsi laiko – esi beturtis!” nuotrauka, foto

Šiemet vienuoliktąjį kartą Klaipėdoje organizuojamas „Vilties bėgimas“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. „Vilties...

„Vilties bėgimas“ skelbs registracijos pradžią nuotrauka, foto

Kartą, kai "Vilties bėgimo" metais surinktų aukų dėka jau buvo iškilusi Šv....

Brolis Benediktas: "Esame Vilties ir Prasmės elgetos" nuotrauka, foto

"Tokio maratono nėra nei Niujorke, nei Londone, nei Tokijuje",- sakė brolis pranciškonas...

"Vilties bėgimui" - auganti pamaina nuotrauka, foto

Įkliuvo nelegaliai konservus gaminęs vyras nuotrauka, foto

Kriminalai, Nustatytas dar vienas nelegalus subjektas, vykdęs mėsos ir žuvies tvarkymo veiklą

Nuo naujų mokslo metų – nemokamas maitinimas jauniausiems mokiniams nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šių metų rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai ir pirmokai, nepaisant to,...

Ar alkoholio prekyba pajūryje pagerins kultūrą? nuotrauka, foto

Vasara, Seimui nusprendus pakeisti Alkoholio kontrolės įstatymą ir leisti nuo rugpjūčio 1 dienos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" nuotrauka, foto

Klaipėda, Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Kriminalai, Paskelbta prieš 7 min.

Vasara, Paskelbta prieš 33 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...