2020 m. liepos 7 d. 22:23 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Vilties bėgimas

Vilties bėgimas

"Baltijos" gimnazistai ruošiasi "Vilties bėgimui"

(2)

"Baltijos" gimnazistai ruošiasi "Vilties bėgimui" nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokiniai, etikos mokytojos Indrės Ordavičienės bei tikybos mokytojos Laimutės Iljinienės iniciatyva, ruošiasi dalyvauti jau šeštąjį kartą Klaipėdoje organizuojamame labdaros ir solidarumo renginyje„Vilties bėgimas“. Gimnazijos bendruomenė nelieka abejinga tiems, kuriems labiausiai reikia supratimo ir palaikymo. Šiemet šiam kilniam žingsniui rengiamasi iš anksto. Vienas iš pasiruošimo etapų buvo gegužės 3d. dieną ginmazijoje vykęs susitikimas su onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ atstovu Giedriumi Pauža. Šis susitikimas buvo nepaprastas tuo, kad bendrijos narys Giedrius Pauža, devyniskart Lietuvos vandensvydžio čempionas ir pasaulio vicečempionas, visai neseniai įveikė sunkią leukemijos ligą. Laimė, kad Lietuvos medikams, bendraujant su pasauline kaulų čiulpų donorų asociacija, pavyko surasti vieną iš 18 milijonų kaulų čiulpų donorų savanorių, kurio kamieninės ląstelės tiko ligoniui. Vokiečio donoro dėka Giedrius išgyveno po sunkios ligos ir tvirta koja dabar žengia gyvenimo keliu. Praėjus pusantrų metų nuo užklupusios ligos, Giedrius Pauža iš Kauno atvyko į mūsų gimnaziją, kad paskatintų mūsų gimnazistus tapti jaunaisiais donorais ir taip išgelbėti daugybės žmonių gyvybes.

Prieš pradėdamas pokalbį buvęs garsus sportininkas parodė onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ iniciatyva režisierės Astos Ramoškaitės sukurtą dokumentinį filmą ,,Kraujo kelias“, kuriame kalbama apie kaulų čiulpų donorystės stebuklą, apie kilnius donorus ir atsidavusius gydytojus, apie pacientus, kurių akyse žmonių gerumas uždega viltį gyventi. Asmeniniais išgyvenimais ir mintimis apie ligą bei kaulų čiulpų donorystę filme dalijasi tiesiogiai su tuo susidūrę žmonės: kraujo vėžį įveikę pacientai ir jų artimieji, kaulų čiulpų donorai, gydytojai. Filmo „Kraujo kelias“ pagrindinis herojus yra mūsų svečias G. Pauža.

Šis susitikimas mums visiems buvo labai naudingas ir aktualus. Juk kiekvienas norime sulaukti užuojautos ir paramos, kai mums blogai. Kiekvienas turime būti tolerantiški ir suteikti vilties tiems, kurie žingsnis į žingsnį eina su gyvenimu. Niekas taip nepadeda, kaip kito žmogaus rūpestis, meilė, parama. Giedriaus Paužos žodžiais tariant, „Dievas, siųsdamas sunkumus, konstruoja žmogų“, todėl kiekvienas turime stengtis būti žmonėmis, į kuriuos gali atsiremti silpnesni. Tik savo žmogiškumu ir supratimu mes galime padėti žmonėms, kurie nebeturi jėgų kovoti su juos užklupusia liga.

Susitikimo svečias tikino, kad žmonėms trūksta ne tik geranoriškumo, bet ir žinių apie donorystę. Tad toks tiesioginis jaunų žmonių bendravimas su neseniai nelygioje kovoje su sunkia liga nugalėjusiu žmogumi uždega viltį ne tik dalyvauti renginyje ,,Vilties bėgimas“, tiesiogiai remiančiame onkologinėmis ligomis sergančiuosius, bet ir akivaizdus paskatinimas tapti kraujo ir kitų organų donorais. Juk tik mūsų gerų norų, supratingumo, širdies taurumo dėka gali būti išgelbėta ne viena gyvybė. Šis susitikimas, kaip ir kasmetinis gimnazijos bendruomenės dalyvavimas ,,Vilties bėgime“, suteikia jauniems žmonėms galimybių ugdyti save kaip atsakingą pilietį, kuriantį ateities visuomenę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

geriau

2013-05-07   18:59

IP: 78.61.95.114

jie ruoštųsi mokslams, nes ši gimnazija labai abejotina tokia...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vilties bėgimas

Brolis Benediktas kviečia rasti laiko ir atvykti į 12-ąjį  „Vilties bėgimą”, kuris...

Pranciškonas brolis Benediktas: „Gali turėti 150 mln. eurų, bet jei neturėsi laiko – esi beturtis!” nuotrauka, foto

Šiemet vienuoliktąjį kartą Klaipėdoje organizuojamas „Vilties bėgimas“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. „Vilties...

„Vilties bėgimas“ skelbs registracijos pradžią nuotrauka, foto

Kartą, kai "Vilties bėgimo" metais surinktų aukų dėka jau buvo iškilusi Šv....

Brolis Benediktas: "Esame Vilties ir Prasmės elgetos" nuotrauka, foto

"Tokio maratono nėra nei Niujorke, nei Londone, nei Tokijuje",- sakė brolis pranciškonas...

"Vilties bėgimui" - auganti pamaina nuotrauka, foto

Klaipėdos tenisininkų pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Liepos 4-5 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos reitinginis U12 turnyras "Prince cup 2020",...

BMW su LGBT atributika ne juokais supykdė internautus nuotrauka, foto

Automobiliai, Birželis pasaulyje minimas kaip „LGBT Pride“ mėnuo – tai mėnesis, kai organizuojamos...

Pokyčiai: svarbi informacija moksleivių tėvams nuotrauka, foto

Švietimas, Nors karantino metu nebuvo reikalaujama turėti galiojantį moksleivio sveikatos pažymėjimą, dar birželio...

Jūroje gamins 25 proc. Lietuvos elektros energijos nuotrauka, foto

Jūra, Antradienį uostamiestyje vykusiame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje energetikos ministras...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...