2019 m. vasario 24 d. 05:12 val., sekmadienis

Sėkmės istorijos

Hansas Henrikas Pedersenas: "Sėkmė uždirbama"

Hansas Henrikas Pedersenas: "Sėkmė uždirbama" nuotrauka, foto

Vos įžengusi pro AB DFDS LISCO generalinio direktoriaus Hanso-Henriko Pederseno (Hans-Henrik Pedersen) namų duris, pamatau į mane susmigusias keturias poras smalsių akučių. Šis mielas pulkelis - tai lietuvės Dalios ir dano Hanso-Henriko Pedersenų vaikai: dvidešimtmetė Agnė, dešimtmetė Kristina, šešiametis Niklas ir dvimetė Sofija.

Vaikai mielai sutinka fotografuotis, susidomėję vykdo fotografo prašymus, kol galop pasibaigus fotosesijai išsibarsto po namus.

"Specialiai neplanavome tokios didelės šeimos, tačiau visada sakydavau, kad norėčiau mažiausiai trijų vaikų. Džiaugiuosi, kad sutapo abiejų požiūris į šeimą, vertybes. Vaikai taip gražiai auga", - šypsosi Dalia. "Tačiau po Sofijos nusprendėme, kad vaikų užteks", - žmonos mintį pratęsia jau keturiolika metų Lietuvoje gyvenantis Hansas Henrikas.

Viename Klaipėdos senamiesčio namų įsikūrusi šeima gyvena įprastą gyvenimą. Ilsisi, bendrauja, rūpinasi vieni kitais. Vaikams šiuose namuose teikiama itin daug dėmesio. Čia jie auga apsupti begalinės meilės.

Paklausus, kokia yra didžiausia Hanso Henriko silpnybė, jis atsako: "Sofijos akys. Kai ji į mane žiūri, negaliu jai nieko atsakyti." Mažoji dukrytė tėvelį taip pat labai myli. Kone viso mūsų interviu metu sėdėjo tėčiui ant kelių.

Kas Jums yra sėkmė?

Man sėkmė nėra galimybė vairuoti prabangų automobilį ar kaupti turtus. Sėkmė - tai užsibrėžtų tikslų siekimas, kaskart kartelę keliant vis aukščiau. Esu karjeristas. Ir visiškai nesvarbu, kokie tie tikslai: kuklūs ar grandioziniai. Siekiu sėkmės visur. Pavyzdžiui, prieš daugelį metų aš nusprendžiau bėgti maratoną. Ir kai kartą vieną iš jų baigiau iki galo, pajaučiau, kad tai ir yra sėkmė. Siekiant asmeninės sėkmės taip pat labai svarbu būti nuosekliam. Tad jei tavo tikslas yra turėti gražią šeimą ir keturis vaikus, pradžioje turi susirasti žmoną, o po to bandyti ją įkalbėti pagimdyti tuos vaikus, - šypsosi Hansas Henrikas. Ar laikau save sėkmingu? Turiu puikią šeimą, mėgstamą darbą, todėl - taip, laikau save sėkmingu žmogumi.

Kokios yra jūsų sėkmės prielaidos?

Užsispyrimas. Ryžtingumas. Humoro jausmas. Svarbu yra sugebėti susitelkti ir būti rimtam tuomet, kai reikia. Ir atvirkščiai, kai, vykstant svarbiam susitikimui, visi yra pernelyg įsitempę, stresuoja, - stengiuosi pajuokauti. Tokiu būdu sušvelninus atmosferą, tikslai, kurie buvo siekiami "rimtais veidais", pasidaro lengviau įveikiami.

Kodėl vieni pasiekia daugiau už kitus?

Neužtenka turėti gerą idėją. Reikia ištirti rinką ir įsitikinti, kad idėja galės būti sėkmingai plėtojama. Reikia nemažai energijos įdėti tam, kad galėtumei savo idėją kam nors įsiūlyti. Daugiau pasiekia tik atkaklūs ir darbštūs. Todėl manau, kad sėkmė yra uždirbama.

Kuo norėjote būti vaikystėje?

Vaikystėje labai patiko žiūrėti amerikietiškus serialus. Pats mėgstamiausias iš jų buvo "Los Andželo teisėjai". Todėl labai norėjau tapti teisininku.

Kaip pasirinkote, kur studijuoti?

Baigęs mokyklą, keleriems metams išsiruošiau į porą kelionių aplink pasaulį. Bandžiau suprasti save. Grįžęs nusprendžiau, kad ekonomikos mokslai bus ta sritis, kurioje aš galėsiu geriausiai save išreikšti. Susiradau auditoriaus padėjėjo darbą, kuris reikalavo ekonomikos išmanymo, tad įstojau į Odensės universitetą. Baigiau verslo ekonomikos studijas.

Nuo ko prasidėjo jūsų karjera Lietuvoje?

Audito kompanija, kurioje dirbau, pasiūlė padirbėti atstovu Lietuvoje. Man tai buvo iššūkis. Tačiau aš norėjau pažinti Lietuvos verslo pasaulį, tad sutikau atvykti čia. Vėliau įsidarbinau durpių gavyba užsiimančios įmonės "Rėkyva" generaliniu direktoriumi. Na, o jūrinio verslo atstovu tapau netyčia. Kai DFDS A/S privatizavo restruktūrizuotos "Lietuvos jūrų laivininkystės" dalį ir įkūrė DFDS LISCO, ji ieškojo žmogaus, kuris galėtų dirbti kompanijos atstovu Lietuvoje. Čia gyvenančių danų dėka kompanija mane atrado durpyne, - šypsosi. - Taip 2001 metais įsidarbinau DFDS LISCO finansų patarėju bei kompanijos savininkų atstovu Lietuvoje. Šį sprendimą savo karjeroje laikau svarbiausiu. Šių metų vasario 1 dieną tapau DFDS LISCO generaliniu direktoriumi.

Kaip jus priėmė lietuviškas kolektyvas?

Pirmaisiais darbo metais nebuvau pats mieliausias kolega, nes buvau danų atstovas. Dauguma laikėsi distancijos. Tačiau po aštuonerių metų darbo, manau, užsidirbau kolegų pagarbą.

Ar prisimenate pirmąjį įspūdį apie Lietuvą?

Jis buvo ganėtinai pilkas. Oro uosto nusileidimo takas buvo nelygus. Gatvės tamsios. O kai kurių kompanijų verslo etika - labai keista. Tačiau žmonės, kuriuos aš čia sutikau, buvo draugiški. Tiesa, lietuvės merginos ir moterys, mano nuostabai, buvo labai gražios.

Kaip susipažinote su savo žmona?

Su savo būsima žmona susipažinau naktiniame klube "Prie Parlamento" Vilniuje. Ten rinkdavosi užsieniečiai. Dalia kažkodėl nusprendė mane pakviesti šokti. Šokame iki šiol.

"Prišokote" didelę ir gražią šeimą.

Dalia anksčiau dirbo auklėtoja darželyje. Šeimai didėjant, ji paliko darbą ir šiuo metu prižiūri mūsų vaikus. Kartu su mano žmona į mūsų šeimą atėjo dabar jau dvidešimtmetė jos dukra Agnė. Ji ketina studijuoti viename iš universitetų Danijoje. 1999 m. gimė Kristina. 2003 m. liepos 27 dieną, Jūros šventės metu, gimė Niklas. 2006 metais - Sofija. Ji mūsų šeimoje yra generalinis direktorius.

Kokia kalba susikalbate?

Norėjome, kad vaikai suprastų ką mes kalbame, todėl šeimos kalba yra anglų. Tačiau vaikai kalba ir lietuviškai. Sparčiai mokosi danų kalbos, nes lankomės pas senelį, pusbrolius Danijoje. Sofija kol kas visomis kalbomis vienodai kalba.

Kokius skirtumus pastebite tarp daniškos ir lietuviškos verslo kultūros?

Manau, kad lietuviškai verslo kultūrai šiek tiek trūksta garbingumo. Be to, Danijos kompanijose nėra tokios ryškios distancijos tarp vienas ar kitas pozicijas užimančių kolegų.

Kas, jūsų nuomone, yra svarbiausia šiuolaikiniame versle?

Sugebėjimas prisitaikyti prie kintančios aplinkos. Manau, kad dideliame kolektyve dirbantys žmonės turėtų turėti platesnį požiūrį ir kartu siekti bendro tikslo, o ne rūpintis tik savo konkrečiu darbu. Kolegos turėtų labiau vienas kitą palaikyti, o ne sakyti: "čia mano darbas, o čia jau tavo."

Kokia filosofija vadovaujatės kaip vadovas?

Vertinu laisvę, tačiau ji turi būti atsakinga. Man nėra svarbu, ar darbuotojas į darbą atėjo lygiai aštuntą. Kartais - nesvarbu, dėl kokių priežasčių, - jis gali ateiti vėliau, išeiti anksčiau, bet savo darbą privalo padaryti. Tai svarbiausia. Norėčiau, kad darbuotojai tai vertintų. Ši filosofija remiasi pasitikėjimu. Tačiau jei tuo pasitikėjimu yra piktnaudžiaujama, tokio darbuotojo ateitis mūsų kompanijoje gali būti labai trumpa.

Kas jums yra komfortas?

Šeštadienio rytas lovoje su kavos puodeliu rankose. Vaikai mūsų lovoje. Visi žiūrime filmukus.

Gal turite neįprastą hobį?

Man patinka keliauti po įdomias šalis. Kol buvau nevedęs, keliavau po Vietnamą, Mongoliją. Na, o kol vaikai maži, šias ekscentriškas keliones teks atidėti. 1997 m. nusipirkau seną "Volgą". Ją perdažiau, sutvarkiau ir šiųmetėje Jūros šventėje žadu vairuoti parado metu.

Ką norėtumėte nuveikti ateityje?

Norėčiau aplankyti pietų ašigalį. Taip pat norėčiau keliauti aukščiausiai važiuojančiu traukiniu iš Kinijos į Tibetą. Tas traukinys važiuoja labai auštai kalnuose, todėl reikia užsidėti deguonies kaukę. O vėliau, kai sulauksiu brandaus amžiaus, norėčiau kur nors Prancūzijoje, Italijoje ar Ispanijoje turėti "B&B" viešbutuką. Norėčiau ten gyventi, priimti keliautojus. Net išėjęs į pensiją negalėčiau nieko neveikti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sėkmės istorijos

Spalio 11 dieną suėjo dvidešimt metų nuo tos dienos, kai po Lietuvos...

Saulius Jokužys: "Norėtųsi spaustuvininkų dinastijos" nuotrauka, foto

"Manau, jog žmogui itin svarbu suvokti savo misiją. Išsigryninti tą veiklą, kurioje...

Grožio maratonininkė Viktorija Vaišvilaitė - Skirutienė nuotrauka, foto

"Esu ta moteris, kuri pražysta ir ant akmens", - tvirtai pareiškia verslininkė...

Salomėja Arutiunian: žydinti ant akmens nuotrauka, foto

Į „Euroviziją“ Lietuva siunčia Jurijų nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio vakarą LRT didžiojoje studijoje vyksta lemtingas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos tiesioginis eteris....

"Dragūnas" išvykoje nukovė Baltijos lygos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos rankinio klubui "Dragūnas" iki reguliaraus Baltijos rankinio lygos sezono pabaigos šią...

Mažeikiuose per dujovežių operaciją kilo gaisras nuotrauka, foto

Kriminalai, Mažeikiuose šeštadienio vakarą tarp dujovežių perpumpuojant dujas kilo gaisras. Jis iki šiol nelokalizuotas. Pirminiais duomenimis,...

Skleidė Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...