2019 m. vasario 19 d. 08:22 val., antradienis

Sėkmės istorijos

Genovaitė Sinskienė: "Mano sėkmės raktas - nuoseklumas"

(1)

2008-10-27, 12:00

Jūratė RAKAUSKAITĖ

Genovaitė Sinskienė: "Mano sėkmės raktas - nuoseklumas" nuotrauka, foto

Gyvenimas pagal Genovaitę, "Euterpės" viešbučio savininkę, atrodo vertas sėkmės istorijos. "Jei gyveni gyvenimą pagal save - negali būti nesėkmingas", - įsitikinusi moteris.

Kuo skiriasi sėkmingo ir nesėkmingo žmogaus mąstymas?

Sėkmingas žmogus pirmiausiai sugeba realiai suvokti, kas jis yra, kur jis yra ir ką gali padaryti. Gal aš irgi norėčiau būti, pavyzdžiui, Anglijos karalienė. Įsivaizduokite, jog visą gyvenimą graužiuosi dėl to, kad nesu... Nepaisant to, kad esu sėkminga verslininkė, mano gyvenimas virstų košmaru. Reikia išmokti būti laimingam dabar.

Ar galima išmokti būti sėkmingam?

Taip. O vaistas nuo nesėkmės - paprastas: veiksmas. Svarbiausia nesėdėti vietoje ir nebambėti. Reikia ryžtis ir rizikuoti. Juk ir sėkmingiesiems ne visada sekasi. Žmogus labai daug ką gali. Manau, kad tiek ugdytis, tiek verslui kurti laikas yra palankus.

Kartu su vyru Kęstučiu jau 12 metų vadovaujate jūsų įkurtai įmonei "Gensina". Ar laikote save ir vyrą sėkmingu tandemu?

Taip. Esame sėkmingas tandemas tiek versle, tiek šeimoje. Mes - laimingi žmonės. Užauginome puikius sūnus, auga sveiki anūkai, sveiki esame mes patys su vyru, verslas sekasi gerai, kartu su Kęstučiu aktyviai dalyvaujame visuomeninėje, politinėje ir sportinėje veikloje.

Atrandate laiko sportui?

Jau šešerius metus kartu su vyru žaidžiame lauko tenisą. Prieš keletą metų prie mūsų prisidėjo ir vienas sūnus su marčia. Liko tik į šeimos sportą įtraukti ir kitą sūnų su marčia. Dalyvaujame Lietuvos ir tarptautiniuose mėgėjų šios sporto šakos turnyruose. Į juos važiuojame ne laimėti, o aktyviai praleisti laiko.

Kodėl tenisas, o ne, pavyzdžiui, golfas?

Manau, kad golfą išmėginsime ateity. Tenisą žaidžiame tik šešerius metus. Tai labai trumpas laikas tam, kad išmoktum gerai valdyti raketę. Tenisas - sunkus žaidimas. Tam tikra prasme būtų galima jį palyginti su šachmatais, kai žaidžiant reikia numatyti kelis ėjimus į priekį. Laikau save dar gana jauna, todėl judrus tenisas šiuo metu man labiau priimtinas. Aktyviai sportavau lengvąją atletiką mokykloje ir studijų metais. Mano vyras - buvęs futbolininkas. Abu esame fiziškai ištvermingi.

Baigusi chemijos studijas net 12 metų dirbote chemike. Tačiau vieną dieną abu su vyru ryžotės imtis verslo. Ką, sukaupusi nemažai patirties versle, labiausiai vertinate?

Nebuvo lengva. Teko ir prarasti, ir atrasti. Tačiau kai viską abu su vyru kūrėme "nuo... iki", išmokome džiaugtis. Pasitariame ir einame į priekį. Jei suklystame, - nėra ką kaltinti, - tik save. Savo laimę nusikalėme patys. Jokios žydrosios paukštės už uodegos nepagavome. Todėl labiausiai vertinu bendrą patirtį.

UAB "Gensina" užsiima pastatų iš metalo konstrukcijų projektavimu, gamyba, statyba. Ar jums, kaip moteriai, buvo įdomi būtent tokia verslo sritis?

Mano vyras baigęs Kaliningrado technikos universitetą. Jis - laivų statytojas. Taigi vyras užsiėmė darbų vykdymu. Mano sritis buvo įmonės įvaizdis, personalas bei finansai.

Šiandien jūs vadovaujate viešbučiui.

Verslininkas turi būti ir šiek tiek avantiūristas gerąja prasme. Idėja įkurti viešbutį kilo spontaniškai. Pamačiau senamiestyje apleistą namą ir skelbimą, jog jis parduodamas. Ir pagalvojau: reikia pirkti. Ir nupirkom. Nors niekada apie tai, jog norėčiau turėti savo viešbutį, nebuvau pagalvojusi. Nieko ir apie viešbučių verslą bei visuomeninį maitinimą nežinojau. Vyras pasinėrė į "Gensinos" veiklą, taigi ant mano pečių gulė viešbutis. Tačiau iššūkiai man patinka. Kuo sunkiau - tuo didesne patirtimi galiu džiaugtis. Ir kai aš viską sukūriau, likau labai patenkinta, kad tiek daug sužinojau. Labai svarbu ir tai, jog aš niekada nebijojau atsakomybės. Jei ką nors darau, - tai viską iki galo ir nuosekliai.

Ar prieš nuspręsdama įkurti viešbutį atlikote rinkos tyrimus?

Ne. Aš visada vadovaujuosi tik savo intuicija.

Verslas įsuktas. Galėtumėte sau leisti ir nedirbti.

Nežinau, ką tuomet turėčiau veikti, - šypsosi. - Nelaikau tuštybe ir tų moterų gyvenimų, kurios nuo ryto iki vakaro sėdi grožio salonuose. Vadinasi, jos susikūrė sau tokį gyvenimą arba joms kas nors tokį sukūrė. Matyt, tai darydamos jos jaučiasi laimingos. O man reikia tempo, veiksmo.

Esate turtinga moteris. Ar mėgstate puoštis?

Jeigu sakyčiau, kad vaikščiojimas po parduotuves, puošimasis ar kitoks savęs gražinimas man neįdomus ir nereikšmingas, - manimi nepatikėtumėte. O taip ir nėra. Puoštis mėgstu, tačiau mano aprangos stilių diktuoja pasikeitęs gyvenimo būdas. Anksčiau, kai tempas nebuvo toks greitas, mėgau aukštakulnius. Šiandien dienos metu aukštakulnius avinti moteris jau šiek tiek šokiruoja. Žinoma, turiu moteriškų silpnybių. Man patinka stilinga avalynė, rankinės. Papuošalus renkuosi minimalistinius. Jie neturi užgožti asmenybės.

Be to, manau, kad ne tik gyventi, bet ir puoštis reikia taip, kad būtų ne tik gražu, bet ir patogu. Siekiu vidaus ir išorės harmonijos.

Esate įkūrusi visuomeninę organizaciją "Veiklių moterų sambūris". Kodėl užsiimate šia veikla?

Mūsų rate yra įvairiausių profesijų moterų. Anksčiau mes vykdėme socialinius projektus. Šiuo metu aktyviai įsitraukėme į p. Agnės Zuokienės projektą "Nedelsk".

O politinė veikla ką duoda?

Kitokią patirtį.

Kokios jūsų sėkmės prielaidos?

Nuoseklumas. Kiekvienos situacijos analizė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kristina

2010-09-14   02:21

IP: 78.60.20.228

Labai patiko straipsnis, labai, net labai!!! Sėkmės herojai ir jos šeimai, ačiū autorei už puikią pašnekovę :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sėkmės istorijos

Spalio 11 dieną suėjo dvidešimt metų nuo tos dienos, kai po Lietuvos...

Saulius Jokužys: "Norėtųsi spaustuvininkų dinastijos" nuotrauka, foto

"Manau, jog žmogui itin svarbu suvokti savo misiją. Išsigryninti tą veiklą, kurioje...

Grožio maratonininkė Viktorija Vaišvilaitė - Skirutienė nuotrauka, foto

"Esu ta moteris, kuri pražysta ir ant akmens", - tvirtai pareiškia verslininkė...

Salomėja Arutiunian: žydinti ant akmens nuotrauka, foto

Savivaldybės ataskaitoje problemos - antrame plane nuotrauka, foto

Klaipėda, Šią savaitę vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje politikams bus pristatyta Savivaldybės administracijos ir...

Ką deklaruoja nusitaikiusieji į Rietavo mero postą? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose į Rietavo mero pareigas kandidatuos trys asmenys. Vienas...

Netekome sporto žurnalistikos šviesulio nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sporto bendruomenė gedi - netekome didžiąją savo gyvenimo dalį sportui atidavusio...

Norintiems prisiteisti tėvams – savivaldybės atkirtis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos apygardos administracinis teismas antradienį atvertė nekasdienišką bylą – 120 tūkst. eurų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 21 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...