2019 m. gegužės 26 d. 04:51 val., sekmadienis

Metų klaipėdiečiai

Sonata ir Henrikas Žižiai: du žmonės - viena siela

(4)

Tris dešimtmečius kartu dirbanti klaipėdiečių pora drabužių dizainerė Sonata ir šviesų, garso bei vaizdo kūrėjas Henrikas Žižiai kartu nominuoti "Meniškos sielos" kategorijoje konkurse "Metų klaipėdietis".

"Labai netikėta, džiugu ir malonu, kad klaipėdiečiai pastebi mūsų veiklą. Apskritai džiugu, kad vyksta tokie renginiai, kuriuose atkreipiamas dėmesys į kuriančius žmones. Visi "Meniškai sielai" nominuoti klaipėdiečiai esame panašiame kelyje ir man asmeniškai visai nesvarbu, kas laimės, nejaučiu jokios konkurencijos ar noro laimėti, nes balsavimas yra loterija. Labai džiaugiuosi, kad esame pažymėti", - sakė Sonata Žižienė.

Pašnekovė nesistebi, kad "Meniškos sielos" nominacijai buvo pristatyti kaip pora. "Šiemet skaičiuojame tris dešimtmečius, kai esame ir kuriame kartu, vienas kitą įkvėpdami, paremdami ir papildydami. Galbūt pastaruoju metu man tenka daugiau dėmesio, Henrikas lieka užkulisiuose, bet jis yra esminis mano kolekcijų pristatymų sraigtukas, kuris suka garsą, vaizdą, šviesas", - sakė Sonata.

"Aš dabar nuo kūrybos atitrūkęs. Esu dabar techninis darbuotojas, lempos ir lemputės - mano įkvėpimo šaltinis", - juokavo Henrikas Žižys, šiuo metu kuriantis šviesų, vaizdo ir garso projektus, kuriuos pats vadina foniniais.

"Dažniausiai mano darbai sukasi kaip fonas kituose renginiuose. Jeigu nevyktų Klaipėdoje Šviesų festivalis - nebūtų kur parodyti tokią kūrybą, nebent "Youtube". Tad kuriu savo malonumui", - sakė pašnekovas.

"Meniškai sielai" Žižius pristatę miestiečiai priminė, jog būtent šie žmonės buvo vieni iš pirmųjų, kurie Klaipėdoje pradėjo rengti diskotekas, sutraukdavusias tūkstančius dalyvių ne tik per Jūros šventes. "Aktyvūs klaipėdiečiai ir šiandien dažnai reiškiasi miesto kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime, organizuoja atraktyvius renginius", - pažymima nominacijoje.

"Nuo tų diskotekų ir prasidėjo mūsų draugystė, bendradarbiavimas, bendra kūryba ir bendras gyvenimas", - prisiminė Sonata. "Diskotekos prieš tris dešimtmečius būdavo kitokios nei dabar. Jos būdavo teminės, ne tik muzika grodavo, bet ir vykdavo teatralizuoti pasirodymai, šou. Henrikas vedė tas diskotekas medienos kombinato salėje, vadinamojoje "medienkėje", o mane pasikvietė kaip dizainerę. Aš turėjau modelių merginų grupę, su kuria pristatydavome tuo metu avangardines kolekcijas", - prisiminė Sonata.

Kaip ir prieš tris dešimtmečius, taip ir dabar pora ruošiasi naujos drabužių kolekcijos pristatymui. Gruodžio 29 d. Klaipėdos piliavietėje vyks grandiozinis Sonatos ir Henriko Žižių organizuojamas vakarėlis - Šimtmečio palydėtuvės.

"Šiais metais ir aš, ir Henrikas minėjome jubiliejus, tačiau asmenines šventes nusprendėme pažymėti kartu su Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiu. Jeigu švęsti - tai švęsti", - nusijuokė Sonata.

Naujausią kolekciją dizainerė pavadino "Dešimt dešimtmečių". "Kolekcija atspindės kostiumo raidą ir pokyčius per šimtmetį nuo 1918-ųjų iki šių dienų. Bus 10 teatralizuotų pristatymų, į kuriuos stengėmės įtraukti kuo daugiau Klaipėdos kūrėjų, atstovaujančių skirtingoms kartoms. Drabužius pristatys Klaipėdos dramos teatro aktorės Nijolė Sabulytė, Regina Šaltenytė, Jaunimo teatro, Apeirono teatro aktoriai, daug mano draugių, buvusių manekenių. Kolekcijos pristatyme dalyvaus ir E. Balsio menų gimnazijos moksleiviai, kurie pristatys apie 10 modelių. Mano bus 40 modelių. Skambės gyva, išskirtinai lietuviška muzika. Dainas atliks Ingaja, Evelina Šimelionė, Monika Kontrimaitė, Jorigė Augustinaitė, Gintarius, Adomas, Akwili. Kolekcijos pristatymą vainikuos šimtmečio palydėtuvių vakarėlis, kuriame lietuvišką XX amžiaus muziką iš plokštelių gros didžėjai Vladas Straupas ir Henrikas Žižys", - anonsavo renginį Sonata.

SUKAKTIS. Šiemet Sonata ir Henrikas Žižiai skaičiuoja tris dešimtmečius, kai gyvena ir kuria kartu, vienas kitą įkvėpdami, paremdami ir papildydami.

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Loni

2018-11-25   21:32

IP: 88.119.39.180

Šaunu, kai yra tokia charizmatiška pora, kuri puoselėja tradicijas. Dėl diskotekų, tai iki šiol apima tokia nostalgija. Henrikai ir Sonata, jums geros kloties ir sėkmės, ne tik kūryboje, bet ir gyvenimo kelyje.

Rasa

2018-11-25   18:26

IP: 78.62.147.40

Nuostabi pora, abu pilietiški miestiečiai, labai mieli žmonės... Būkite sveiki ir laimingi

2018-11-25   13:25

IP: 88.118.166.75

Nuoširdžiausi sveikinimai. Linkiu jums kūrybinių sumanymų, kad pavyktų įgyvendinti visas gražias idėjas... Ištvermės, meilės ir neblėstančios energijos.Telydi sėkmė!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Sekmadienį klaipėdiečiai "Riedės į vasarą" nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 26 dieną (sekmadienį) Klaipėdoje organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir...

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Drevernos lobiai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1253 metais balandžio 4 dieną pirmą kartą sutartyje su Kuršo vyskupu...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...