2018 m. rugsėjo 24 d. 22:55 val., pirmadienis

Metų klaipėdiečiai

"Metų klaipėdiečio" rinkimuose jau prasideda balsavimas

2016-11-11, 07:30

"Vakarų ekspreso" inf.

"Metų klaipėdiečio" rinkimuose jau prasideda balsavimas nuotrauka, foto

Šiandien prasideda 22-us metus iš eilės dienraščio "Vakarų ekspresas" organizuojamų "Metų klaipėdiečio" rinkimų antrasis etapas - iki lapkričio 23-iosios vidurdienio vyks balsavimas.

Nuo spalio pabaigos "Vakarų ekspreso" skaitytojai ir portalo www.VE.lt lankytojai nominacijoms pasiūlė per 60 klaipėdiečių ir 6 kolektyvus bei organizacijas. Į antrąjį rinkimų etapą kiekvienoje nominacijoje pateko po tris dažniausiai siūlytus nominantus.

Garbės klaipėdietis - tai asmenybė, kurio viso gyvenimo darbų dėka mūsų miestas, jo žmonių gyvenimai keitėsi, keičiasi ir keisis į geresnę, gražesnę pusę. Tarp tokių žmonių buvo visai neseniai šį pasaulį palikęs uostamiesčio sūnus Leonidas Donskis. Filosofas, eseistas, pedagogas ir politikas, skaitytojų nuomone, nusipelno tokio titulo už Klaipėdos vardo garsinimą pasauliniu lygmeniu. Daug kartų tarp nominantų minėta ir Irena Toliušienė - ir už vadovavimą senjorų šokių kolektyvui "Klaipėdos zunda", ir už tarptautinių senjorų šokių festivalių organizavimą. Trečiasis nominantas į Garbės klaipėdiečio titulą - režisierius ir teatrologas Petras Bielskis. Jį kandidatu žmonės paminėjo už "sovietų lagerių nepalaužtą dvasią, už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, lietuviško teatro tradicijų puoselėjimą, sukurtą unikalų liaudiškų klojimo teatrų tinklą".

Meniškos sielos nominantais šiemet tapo: Aleksandras Golikovas - aklas, kurčias ir nebylus Klaipėdos globos namų gyventojas, sukūręs didžiulį velykinį kiaušinį; Klaipėdos jaunimo teatras, kuris, nepaisydamas finansinio nepritekliaus, sugeba sukurti kūrybiškumu ir profesionalumu stebinančius spektaklius; Tomas Ambrozaitis - už sėkmingą vadovavimą šiais metais susibūrusiam Klaipėdos jungtiniam jaunimo simfoniniam orkestrui.

Jaunojo talento nominacijai dienraščio skaitytojai dažniausiai siūlė J. Karosos muzikos mokyklos pianistus Kristupą Klimkaitį, Jokūbą Žvaliauską, Godą Rūdytę, Gabrielę Zinkutę ir Eglę Leščiūtę, įvairiausiuose konkursuose Europoje iškovojusius prizines vietas; Klaipėdos turizmo mokyklos 3 kurso virėjo specialybės mokinį Skirmantą Mizgirį, iš Londone vykusio Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos AEHT profesinio meistriškumo konkurso parvežusį aukso medalį; Nikitą Pajanok - penkis dešimtukus brandos egzaminuose gavusį Klaipėdos licėjaus mokinį, be kita ko, tarptautinėje mokinių olimpiadoje iškovojusį sidabro medalį.

Tarp dažniausiai siūlytų nominacijai "Už metų nuopelnus" buvo Kelių policijos tarnybos vyresnieji patruliai Ernestas Stonkus ir Aidas Karmonas, ne tarnybos metu išgelbėję viešoje vietoje nusižudyti bandžiusį senjorą klaipėdietį; Augustas Navickas - jauniausias Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių irkluotojas, pagerinęs savo asmeninį rezultatą ir laimėjęs 10-ą vietą; Tomas Navalinskas - žvejys mėgėjas, parodęs iniciatyvą išgelbėti nusausinamo Laukžemių tvenkinio žuvis ir subūręs tą padariusią savanorių komandą.

Kol vyks balsavimas, "Vakarų ekspreso" numeriuose ir portale www.VE.lt skelbsime straipsnius apie kandidatus ir jų nuveiktus darbus.

Metų klaipėdiečių apdovanojimo vakaras vyks lapkričio 24 dieną.

INFORMACIJA

Balsuoti už kandidatus galima iki lapkričio 23 d. 12 val. portalo www.VE.lt skiltyje "Konkursai". Taip pat galima užpildyti kuponą, publikuojamą dienraštyje "Vakarų ekspresas", ir atsiųsti arba atnešti į dienraščio redakciją M. Mažvydo al. 3, Klaipėda, arba į "Vakarų ekspreso" skyrių "Akropolyje" (Taikos pr. 61, Vokiečių al., prie centrinio įėjimo). Balsuoti internetu iš vieno IP adreso bus galima kas 10 minučių. Sumuojant balsavimo rezultatus vienas balsas, atiduotas kuponu, prilygs 10 internetinių.

Už "Metų klaipėdiečius" balsą galite atiduoti čia.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Gausiai į iškilmingą "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo šventę susirinkę svečiai akcentavo, jog jiems...

"Metų klaipėdiečių" šventei - Padėkos dienos titulas nuotrauka, foto

Jau 23 kartą klaipėdiečiai išrinko labiausiai miestui nusipelniusius žmones. Ketvirtadienį vykusioje jaukioje...

Suspindo Klaipėdą garsinantys "Metų klaipėdiečiai" nuotrauka, foto

Jau šįvakar paaiškės 23-iųjų "Vakarų ekspreso" organizuojamų "Metų klaipėdiečio" rinkimų laureatai. Tiesa,...

"Metų klaipėdiečio" finale pakvipo intriga nuotrauka, foto

Gatvės menininkai Edvardas Šeputis-Shepa ir Tadas Vincaitis-Plūgas "Meniškos sielos" nominacijai Metų klaipėdiečio...

Gatvės menininkai neturi laiko kalboms nuotrauka, foto

Bus atidengta atminimo lenta Konstantinui Sarsanijai nuotrauka, foto

Sportas, Spalio septintąją sukaks lygiai metai, kai anapilin iškeliavo buvęs Klaipėdos "Atlanto" futbolo...

Vytauto Kernagio butas pajūryje kvepėdavo grybais nuotrauka, foto

Žmonės, Kai vilnietė televizijos laidų vedėja Eglė Kernagytė (34 m.) važiuoja į Palangą,...

Bedarbio statusą galės gauti ir studentai? nuotrauka, foto

Lietuva, Siūloma užtikrinti bedarbio statusą tiems pagal nuolatinę studijų formą studijuojantiems asmenims,...

Pasibaisėjo vaikų elgesiu – ragina drausminti net tėvus nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Klaipėdos senamiestyje įrengta milžiniška šachmatų lenta vilioja ne tik šio žaidimo gerbėjus....

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...