2018 m. lapkričio 14 d. 13:17 val., trečiadienis

Metų klaipėdiečiai

"Metų klaipėdiečio" rinkimai: prasideda balsavimas

(3)

2017-11-14, 07:01

"Vakarų ekspreso" inf.

"Metų klaipėdiečio" rinkimai: prasideda balsavimas nuotrauka, foto

Šiandien prasideda 23-ius metus iš eilės dienraščio "Vakarų ekspresas" organizuojamų "Metų klaipėdiečio" rinkimų antrasis etapas - iki lapkričio 29-osios vidurdienio vyks balsavimas.

Spalio paskutinėmis dienomis "Vakarų ekspreso" skaitytojai ir portalo www.VE.lt lankytojai buvo pakviesti teikti kandidatūras keturioms nominacijoms. Į antrąjį rinkimų etapą kiekvienoje nominacijoje pateko po tris dažniausiai siūlytus nominantus.

Garbės klaipėdietis - tai asmenybė, kurio viso gyvenimo darbų dėka mūsų miestas, jo žmonių gyvenimai keitėsi, keičiasi ir keisis į geresnę, gražesnę pusę. Tarp tokių žmonių buvo Bernardas Aleknavičius. Tai žinoma uostamiesčio asmenybė, lietuvininkų metraštininkas, Mažąją Lietuvą išvaikščiojęs skersai ir išilgai. Garbės klaipėdiečiu pretenduoja tapti ir Bronislavas Vyšniauskas - Lietuvos sunkiosios atletikos olimpinės rinktinės treneris, neretai vadinamas šios sporto šakos tėvu. Daug kartų tarp nominantų minėtas ir vienas žymiausių Lietuvos kino ir teatro aktorių Vytautas Paukštė. Aktorius yra sukūręs daugiau kaip 90 vaidmenų teatre, per 50 - kine. Šių metų birželio viduryje aktorius už viso gyvenimo nuopelnus kine apdovanotas "Auksine gerve".

"Jaunojo talento" nominacijai itin dažnai siūlytas "Ąžuolyno" gimnazijos abiturientas Gilbertas Umbražūnas, kuris pelnė laurus įvairiose olimpiadose, o šiemet įstojo į Kembridžo universitetą. Nepastebėtas neliko ir Vydūno gimnazijos gimnazistas Adomas Zubė, kuris aktyviai dalyvauja miesto kultūriniame ir socialiniame gyvenime, kelerius metus rengia radijo pokalbių apie kultūrą ir miestą laidą "Yra racijos". Dėmesį skaitytojai atkreipė ir į jaunąją plaukikę, plaukimo meistrę, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtinę Pauliną Pekūnaitę.

Nominacija "Meniška siela" skiriama įvairiose meno srityse šiemet geriausių rezultatų pasiekusiam menininkui. Šiemet nemažo dėmesio susilaukė gatvės menininkai Tadas Vincaitis-Plūgas ir Edvardas Šeputis-Šepas. Ne ką mažesnius nuopelnus meno srityje mūsų skaitytojai pastebėjo Agnijos Šeiko - šokėjos, šokio pedagogės, dviejų "Auksinių scenos kryžių" laureatės - veikloje. Dažnai siūlytas ir skulptorius Klaudijus Pūdymas, kurio unikalūs darbai džiugina miestiečius, o jo kūryba garsina jo ir uostamiesčio vardą ir užsienyje.

Nominacijai "Už metų nuopelnus" daugsyk pasiūlytas archeologas prof. habil. dr. Vladas Žulkus, kuris vadovavo mokslinei ekspedicijai "Lietuvos karo laivas "Prezidentas Smetona" ir laivą atrado. Pastebėta ir gidė Agnė Jonikaitytė, kuri šiemet ne vieną klaipėdietį ir miesto svečią nudžiugino nemokamomis ekskursijomis po Klaipėdą. Paskutinėmis dienomis redakcija sulaukė ir Kelių policijos pareigūnų Fajetos Rušinskytės ir Nerijaus Butkaus kandidatūrų, kurie nesutriko išgirdę pagalbos šauksmą ir išgelbėjo galimai širdies priepuolio ištiktą vyrą.

Kol vyks balsavimas, "Vakarų ekspreso" numeriuose ir portale www.VE.lt skelbsime straipsnius apie kandidatus ir jų nuveiktus darbus. Metų klaipėdiečių apdovanojimo vakaras vyks lapkričio 30 dieną.

INFORMACIJA

Balsuoti už kandidatus galima iki lapkričio 29 d. 12 val. portalo www.VE.lt skiltyje "Konkursai". Taip pat galima užpildyti kuponą, publikuojamą dienraštyje "Vakarų ekspresas", ir atsiųsti arba atnešti į dienraščio redakciją M. Mažvydo al. 3, Klaipėda, arba į "Vakarų ekspreso" skyrių "Akropolyje" (Taikos pr. 61, Vokiečių al., prie centrinio įėjimo). Balsuoti internetu iš vieno IP adreso bus galima kas 10 minučių. Sumuojant balsavimo rezultatus vienas balsas, atiduotas kuponu, prilygs 10 internetinių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

gaila

2017-11-17   15:14

IP: 91.19.118.141

Gaila, kad Broniaus Vyšniausko nėra nominacijoje "Už metų nuopelnus" Dabar "Garbės" klaipėdietyje daug puikių. Esu dėkinga Broniui, kad mes, laivininkystės darbuotojų šeimos, nariai anuomet sportavome visi, judėjome, nesirgome. Važybos keitė varžybas, net iki Vilniaus bėgome,,,,,O kokie gražūs ir garsūs buvo Galiūnų konkursai? Liberalai viską išnaikino.

Cha

2017-11-14   15:32

IP: 88.118.165.217

O Vyšniauskas turbūt už savo sportininkus-dopingistus?

Vrt

2017-11-14   11:37

IP: 84.15.180.185

Bent jau zinau uz ka nebalsuociau, tai uz miesto miegancia grazuole- dabartini mera :D

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Liko vos kelios dienos pateikti kandidatūras "Metų klaipėdiečio" rinkimams. Siūlyti kandidatus keturioms...

Rinkimai: paskutinės dienos kandidatūroms teikti nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas" jau 24-ąjį kartą kviečia pagerbti labiausiai nusipelniusius klaipėdiečius. "Metų...

Įsibėgėjo "Metų klaipėdiečio" rinkimai nuotrauka, foto

"Niekada nebus per daug pagarbos ir dėkingumo ženklų žmonėms, kurie aktyviai dalyvauja...

Prasideda "Metų klaipėdiečio" rinkimai nuotrauka, foto

Gausiai į iškilmingą "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo šventę susirinkę svečiai akcentavo, jog jiems...

"Metų klaipėdiečių" šventei - Padėkos dienos titulas nuotrauka, foto

Teismas atvertė V. Titovo apkaltos bylą nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį pradėjo nagrinėti Klaipėdos savivaldybės tarybos...

Skvero rekonstrukcijos projektui - nauja kritikos banga nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienį Klaipėdos savivaldybėje pristatytas Dangės upės krantinių rekonstravimo ir prieigų sutvarkymo projektas...

Ugniagesiai teikia peticiją, organizuoja protesto akciją nuotrauka, foto

Lietuva, Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) šiandien Seimui ir Vyriausybei teikia ...

Į kovą su oro tarša mieste įtraukti net mokslininkai nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai dar nenusiramino dėl šiemet padidėjusios oro taršos, nors AB Klaipėdos jūrų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 16 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...