2019 m. balandžio 20 d. 17:16 val., šeštadienis

Metų klaipėdiečiai

Metų klaipėdiečio rinkimai prasideda!

(1)

Metų klaipėdiečio rinkimai prasideda! nuotrauka, foto

19. Nuo pat pirmųjų "Vakarų ekspreso" gyvavimo metų jau 19-ąjį kartą šiemet vyksiantys Metų klaipėdiečio rinkimai yra puiki proga miestelėnams pagerbti uostamiestį savo darbais garsinančius ir puoselėjančius žmones.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Šiandien jau 19-ąjį kartą startuoja Metų klaipėdiečio rinkimai - daugelio uostamiesčio gyventojų aktyviai palaikoma dienraščio "Vakarų ekspresas" tradicija kasmet pagerbti įvairiose srityse nusipelniusius šviesiausius miestelėnus. Tad ir vėl kviečiame skaitytojus siūlyti savo kandidatus, o vėliau - ir už juos balsuoti.

Nuo pat pirmųjų "Vakarų ekspreso" gyvavimo metų vykstantys rinkimai yra puiki proga klaipėdiečiams pagerbti savo darbais uostamiestį garsinančius ir puoselėjančius žmones, į gerąją pusę keičiančius mūsų miestą, jo gyventojus. Kartais tokie žmonės tiesiog lieka nuošalyje, nes jų darbai nėra tinkamai paviešinami ir įvertinami. Metų klaipėdiečio rinkimai leidžia tai padaryti kiekvienam iš mūsų.

Šiemet ir vėl rinksime tris nusipelniusius klaipėdiečius - Garbės klaipėdietį, Menišką sielą ir Jaunąjį talentą.

Garbės klaipėdietis - tai asmenybė, kurio gerų darbų dėka mūsų miestas pasikeitė į geresnę, gražesnę pusę arba Klaipėdos vardas pasklido ypač plačiai.

Meniška siela - ši nominacija skiriama įvairiose meno srityse šiemet geriausių rezultatų pasiekusiam klaipėdiečiui.

Jaunasis talentas - perspektyvus, veiklus, talentingas jaunasis klaipėdietis.

Šiųmečiai rinkimai tradiciškai vyks dviem etapais. Iki lapkričio 8 d. visuomenę kviečiame siūlyti savuosius kandidatus. Nuo lapkričio 11 d. iki lapkričio 27 d. kviesime balsuoti už dažniausiai siūlytus asmenis.

Kandidatus galite siūlyti el. p. klaipedietis@ve.lt. Pasiūlymus taip pat galima atsiųsti arba atnešti į "Vakarų ekspreso" redakciją (M. Mažvydo al. 3, Klaipėda) arba įmesti į urną, esančią "Vakarų ekspreso" skyriuje PC "Akropolis (Taikos pr. 61, Vokiečių al., prie centrinio įėjimo). Prašome nurodyti, kokiai nominacijai ir už ką siūlote kandidatus.

"Nuoširdi idėja"

Vytautas KARČIAUSKAS, praėjusių metų "Meniškos sielos" nominantas

"Fainai" jautiesi vien dėl to, kad esi pasiūlytas. Tai - esminis dalykas, nesvarbu, ar išrinks. Manau, kad Klaipėdoje yra daug žmonių, vertų tokios nominacijos. Meniškos sielos žmogus nebūtinai turi būti menininkas, poetas. Tai - žmogus, nenustygstantis vietoje, iš principo norintis kažką keisti, gražinti savo aplinką, norintis, kad kiti geriau gyventų. Manau, kad idėja rinkti metų šviesuolius yra labai gera, nuoširdi.

 

"Teigiama aura"


Jurgis AUŠRA, praėjusių metų "Garbės klaipėdiečio" nominantas

Ar verta organizuoti rinkimus? Kodėl ne? Tegul klaipėdiečiai susipažįsta su gerus darbus darančiais miesto žmonėmis. Kiekvienas klaipėdietis savaip prisideda prie miesto ateities puoselėjimo, galėtų kurtis iniciatyvinės grupės, iškeliančios kandidatus - universiteto, jūrinių organizacijų, kitų bendruomenių. Kai buvau nominuotas, pagalvojau, kad kažkas atkreipė dėmesį ir į mane, buvo malonu. Paskutiniu metu spaudoje randame labai daug neigiamos informacijos, tegu būna ir teigiamos. Mokykime jaunimą gerais pavyzdžiais. Visais laikais Klaipėda turėjo teigiamą aurą, žmonėms čia gera gyventi, malonu, kad sukuriama tokia palanki atmosfera.

 

"Svarbiausia - darbo prasmė"

Marius TUMŠYS, praėjusių metų Meniška siela

Žinoma, kad išskirti žmones, kurie nuveikia gerus, įdomius darbus, yra puiki idėja. Tokių žmonių yra labai daug, tik galvoju, kad atranka turėtų būti griežtesnė, žiniasklaidininkai galėtų patys iniciatyvos daugiau rodyti ieškodami tokių iškilių žmonių. Nominanto darbas nebūtinai turi būti labai žinomas, svarbu, kad prasmingas būtų, kad tai būtų kuriantis žmogus. Klaipėdoje daug meniškų sielų, tai - žmonės, kurie kuria miesto atmosferą ir nuotaiką. Be abejonės, jie formuoja miestą.

 

"Paskatina ir įpareigoja"

Kazimieras BUDRYS, praėjusių metų "Garbės klaipėdiečio" nominantas

Metų klaipėdiečio rinkimai - gera idėja. Pagerbiamas žmogus, parodomi jo per metus nuveikti darbai. Gražu, kai mato, pastebi, palaiko, balsuoja už jį, vadinasi, vertas. Aš ir pats balsuoju už savo pažįstamus pilietiškus, miestui nusipelniusius žmones. Reikia juos pažinti - tuos, kurie išgelbėjo žmogui gyvybę, ėmėsi suremontuoti burlaivį "Meridianas" ar padarė kokį nors kitą reikšmingą darbą. Tai žmogų paskatina ir įpareigoja. Malonu, kai tavo miesto žmonės tave pagerbia.

 

"Paskatina apsidairyti aplinkui"

Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos meras

Aš manau, kad visi tokie renginiai, nesvarbu, kas juos organizuoja, išskiria piliečius ir paskatina klaipėdiečius pažvelgti, apsidairyti aplinkui, kas garsina miesto vardą, kas išsiskiria iš gausos. Manau, kad ir miestiečių dalyvavimas rinkimuose rodo norą domėtis savo kaimynais. Nereikėtų praleisti progos padėkoti tiems, kurie tikrai verti pagarbos.

 

"Graži tradicija"

Aidas KAVECKIS ir Aloyzas KUZMARSKIS, praėjusių metų Garbės klaipėdiečiai

Praėjusiais metais mums skirtą Metų klaipėdiečių vardą vertiname kaip avansą už darbus, kuriuos tuomet buvome dar tik įsipareigoję daryti. Džiaugiamės dabar galėdami pasakyti, kad šiuos įsipareigojimus vykdome, ir burlaivis "Meridianas" lapkričio pradžioje grįš į savo vietą suremontuotu korpusu, atjaunėjęs ir pagražėjęs. Galime konstatuoti, kad dabar jūriniam Klaipėdos miesto simboliui jokios grėsmės jau nekils.
Metų klaipėdiečių rinkimai yra graži tradicija, kurios dėka pastebimi, įvertinami, o kartais paskatinami žmonės, norintys, galintys ir realiai darantys gerus darbus savo miestui. Suprantama, kad ne visus ir ne visada įmanoma pastebėti, tačiau ši iniciatyva tik padidina ratą tų žmonių, kurie myli ir serga už Klaipėdą, bei suteikia impulsą jiems veikti.
Linkime kuo didžiausios sėkmės šios tradicijos puoselėtojams ir tiems žmonėms, kurie bus nominuoti bei taps 2013-ųjų Metų klaipėdiečiais. Mes kiekvienas savo prisidėjimu galime gražinti savo aplinką ir kartu mūsų miestą, o jei tai dar ir įvertinama, tai daryti dar smagiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Juonis

2013-10-21   15:06

IP: 86.100.157.143

Siūlau D. Bielskytę-Reikalienę sugebėjusią vienu metu gyvent su trimis vyrais.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Kaip lietuvininkai margučius margino? nuotrauka, foto

Klaipėda, Šv. Velykos - atgimimo, atsinaujinimo, sąlyčio su gamta ir šeimos šventė. Vienas...

Pasaulio šalių lyderių keistenybės nuotrauka, foto

Įvairybės, Pasaulio galingųjų pomėgiai, įpročiai ir pažiūros kartais būna visiškai neįprasti ir nebanalūs.

Uostamiestis nori būti geriau pasiekiamas nuotrauka, foto

Klaipėda, Iškart po Velykų, savaitės pabaigoje, Klaipėdoje vyks tarptautinė konferencija turizmo klausimais, kuria...

Sergėjus Maslobojevas vedė mylimąją nuotrauka, foto

Klaipėda, Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje pora įteisino savo sąjungą po ilgametės draugystės.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...