2019 m. gegužės 21 d. 23:32 val., antradienis

Metų klaipėdiečiai

"Metų klaipėdiečio" rinkimai - tarsi garbės ženklas

(1)

"Metų klaipėdiečio" rinkimai - tarsi garbės ženklas nuotrauka, foto

PROGA. "Metų klaipėdiečio" rinkimai yra puiki proga padėkoti miestelėnams už jų reikšmingą veiklą, kurią jie atlieka ne dėl atlygio ar apdovanojimo, o tiesiog "iš dūšios". Būtent todėl dažnai šie žmonės nesiveržia į pirmuosius puslapius, o tiesiog lieka šešėlyje. Nuotraukoje - praėjusių metų rinkimų nominantai, laureatai ir jų artimieji.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Dienraštis "Vakarų ekspresas" tęsia savo tradiciją ir pradeda jau 22-uosius "Metų klaipėdiečio" rinkimus. Ir vėl, kaip ir kasmet, bus pagerbti labiausiai nusipelnę miestelėnai. "Tai diena, kai Klaipėda nusilenkia ją kuriantiems žmonėms", - šitaip taikliai konkurso apdovanojimo ceremoniją apibūdino uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Pernai apdovanoti klaipėdiečiai prisipažino, jog miestiečių išreikšta pagarba jų širdyse įplieskė dar didesnį norą tęsti savo darbus, siekti užsibrėžtų tikslų ir tiesiog pasidžiaugti, jog jų veikla yra matoma ir reikšminga.

Siūlykite kandidatus

Redakcija vėl kviečia klaipėdiečius pareikšti savo nuomonę ir siūlyti kandidatus keturioms "Metų klaipėdiečio" nominacijoms.

Įvairiose meno srityse puikių rezultatų pasiekusiam miestelėnui skiriama nominacija "Meniška siela".

Perspektyvų, veiklų, talentingą jaunąjį klaipėdietį tolesniems darbams įkvėps "Jaunojo talento" nominacija.

Nominacijai "Už metų nuopelnus" galima siūlyti kandidatus, kurie per šiuos metus savo darbais garsino mūsų Klaipėdą, o nominacija "Garbės klaipėdietis" bus skiriama tam miestiečiui, kurio visas gyvenimas yra skirtas mūsų gimtojo miesto keitimui į gražesnę ir šviesesnę pusę.

IKI KADA? Kandidatus šių metų "Metų klaipėdiečio" nominacijoms galite siūlyti iki lapkričio 9 d. 12 val. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Rinkimus tradiciškai sudarys du etapai. Pirmojo metu - nuo šiandien iki lapkričio 9 d. - visuomenė gali siūlyti kandidatus visoms šioms nominacijoms. Antrojo etapo metu (lapkričio 11-23 d.) vyks balsavimas.

Rinkimus vainikuos "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo vakaras.

Pridėjo "svorio"

Pernai už ilgametį nuoširdų ir aktyvų visuomeninį darbą su uostamiesčio senjorais "Garbės klaipėdiete" tapusi Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos pirmininkė Kristina Buslajeva pabrėžė, jog šis įvertinimas labai pakėlė darbinę nuotaiką.

"Viena vertus, apdovanojimas suteikė tarsi "svorio" dirbant su uostamiesčio senjorais. Kita vertus, įpareigojo jų nenuvilti. Apskritai šį apdovanojimą labai gerbiu ir laikau jį garbingoje vietoje", - mintimis dalinosi K. Buslajeva.

Moteris sakė, kad kai nuolat, be sustojimo dirbti, net nekyla minčių, jog tai - garbingi darbai.

"Darai ir viskas", - šyptelėjo pašnekovė.

K. Buslajevai jau buvo kilusi mintis pasitraukti iš dabartinės savo veiklos ir leisti senjorams surasti kitą žmogų, kuris jais rūpintųsi, tačiau vėliau ją nuvijo.

"Darbas dabar jau lengvesnis, nes išnyko viena problema. Pagaliau turime stogą virš galvos - Bendruomenės namus", - teigė pašnekovė.

Moteris prisiminė po apdovanojimų ceremonijos sulaukusi nemažai gyvų sveikinimų ne tik iš draugų, pažįstamų ar kolegų. Viešose erdvėse prie jos prieidavo pasveikinti bei pasidžiaugti ir nepažįstami miestelėnai.

"Ši nominacija tarsi padarė mane žinomesnę. Tačiau aš to tikrai nesureikšminu", - kukliai džiaugėsi K. Buslajeva.

Miestelėnai už asociacijos pirmininkę, jos manymu, balsavo dėl to, kad pavyko atverti Bendruomenės namų duris. Kad šis sumanymas pagaliau virstų realybe, ji net ketverius metus mynė valdžios įstaigos slenksčius.

"Kažkaip radau kontaktų su mūsų miesto meru, Taryba ir jie skyrė lėšų. Pagaliau senjorams nebereikia ieškoti kaskart vis kitos vietos repeticijoms, koncertams, susitikimams. Dabar jie atrodo atsipalaidavę, pralinksmėję. Bendruomenės namuose mums šilta, jauku ir gera", - džiaugėsi pokalbininkė.

K. Buslajevos nuomone, tokiais apdovanojimais reiktų įvertinti visuomeninį darbą dirbančius žmones, kurie aukodami savo laisvalaikį dažnai dirba be piniginio atlygio.

Nori tapti kelrode žvaigžde

Praėjusiais metais "Meniškos sielos" įvertinimą už jaunatvišką polėkį ir profesionalų požiūrį į muziką, kuriuo uždega jaunąją kartą, Klaipėdos vardo Lietuvoje ir už jos ribų garsinimą, už Klaipėdos regiono jaunųjų muzikantų ugdymą ir sėkmingą dalyvavimą TV projekte "Vario audra" gavo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos pučiamųjų instrumentų orkestro vadovas Zenonas Šimkus. Po šio apdovanojimo muzikantas sakė pajutęs dar didesnę motyvaciją tęsti savo darbus.

"Kartais ir šiandien, praėjus beveik vieneriems metams, būna keista pagalvojus, jog tapau 2015-ųjų "Meniška siela". Tikrai nesitikėjau. Nesitikėjau net to, kad tapsiu vienu iš nominantų", - sakė pašnekovas.

Dabar Z. Šimkus sako turintis didelį tikslą. Pokalbininkas tikisi, kad jo vadovaujamas orkestras vieną dieną taps kelrode žvaigžde visoms Vakarų Lietuvos muzikos mokykloms.

"Mes turime demonstruoti grojimo pučiamaisiais madas jaunesniems", - sakė menininkas ir pedagogas.

Jo nuomone, tokie konkursai kaip "Metų klaipėdietis" ypač reikalingi jauniems menininkams, o sykiu ir meno srities pedagogams, kadangi dažnai šie žmonės dirba iš pašaukimo, neįvertinami padoriu piniginiu atlyginimu. Tad tokie apdovanojimai jiems gai suteikti milžinišką motyvaciją.

Svarbu ne vien pergalės

"Jaunojo talento" nominaciją už pasaulinių jaunimo žaidynių sidabro medalius praėjusiais metais laimėjo Klaipėdos futbolo mokyklos dešimtmečiai. Įstaigos auklėtinių, gimusių 2005 metais, treneris Romualdas Norkus šiek tiek apgailestavo, jog po praėjusių metų laimėjimo per šiuos metus didesnių pasiekimų nebuvo. Vasarą komanda žaidė profesionaliame turnyre Vokietijoje, o netrukus jaunųjų futbolininkų Panevėžyje laukia dar vienos svarbios rungtynės.

"Tačiau mums ne vien pergalės svarbu. Mūsų tikslas - kad mokiniai vėliau papildytų geriausias mūsų šalies vyrų futbolo komandas, rinktinę. Žinoma, beveik viskas priklauso nuo pačių jaunųjų futbolininkų, nuo jų motyvacijos, atsidavimo", - sakė treneris.

Paklaustas, ką dabar jau vienuolikmečiams sportininkams reiškia "Jaunojo talento" nominacija, R. Norkus sakė, jog visos pergalės sportininkams - tai lyg balzamas širdžiai, suteikiantis pasitikėjimo.

"Pergalės motyvuoja, o pralaimėjimai užgrūdina. Sportas yra sportas. Arba tu tąkart esi "ant bangos", arba ne. 2015 metai mums buvo pakilimo metai. Darsyk noriu padėkoti tiems, kurie mus palaikė, už mus balsavo. Tikiu, kad mes jų nenuvylėme ir ateityje nenuvilsime. O jauniesiems sportininkams linkiu to, kad gyvenime jie turėtų tikslą", - linkėjo R. Norkus.

Didelė garbė

Nominacija "Už metų nuopelnus" pernai buvo įteikta lengvaatletei Ramunei Adomaitienei, tapusiai pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato vicečempione.

"Labai malonu, kad buvau pagerbta. Tapau žinomesnė, sulaukiau daug draugų ir pažįstamų sveikinimų. Sportininkus ir taip lydi pergalės, medaliai, apdovanojimai, bet kai juos įvertina miestas, tai yra didžiulė garbė", - pasakojo moteris.

Ji dabar vėl intensyviai treniruojasi pasaulio čempionatui, kuris vyks ateinančią liepą Londone.

"Sporte negali būti pertraukų, visada turi daug dirbti. Čia nebūna, jog sekasi vienodai. Regis, kai būna blogai, stengiesi pagerinti savo rezultatus, o kai būna gerai, stengiesi juos išlaikyti. Žodžiu, visuomet priešaky turi tikslą. Taip ir eina metai iš metų", - tikino lengvaatletė.

Moters nuomone, "Metų klaipėdiečio" rinkimai yra labai reikšmingas įvykis miesto gyvenime. Anot jos, visi žmonės žino, domisi, kartu išrenka Klaipėdai labiausiai nusipelniusius žmones.

"Renginio metu pabendrauji su įdomiais žmonėmis, užmezgi naujų pažinčių, sužinai ką nors naujo. Tai - tikrai graži šventė, - akcentavo R. Adomaitienė. - Aš palinkėčiau, kad būtų įvertinti nusipelnę žmonės iš pačių įvairiausių sričių."

"Natūrali tradicija"

Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos miesto meras

Pirmiausia tai yra graži, dvasinga ir žmogiškai šilta šventė, kai Klaipėdos miestas parodo deramą pagarbą jį garsinantiems ir jo įvaizdžiu besirūpinantiems žmonėms. Taigi natūralu, kad ši ceremonija tapo iškilių klaipėdiečių pagerbimo tradicija. Visos keturios nominacijos yra puiki proga paprastiems klaipėdiečiams padėkoti tiems miestelėnams, kurie gyvena greta mūsų ir daro gerus, reikšmingus darbus iš "dūšios", o ne dėl kažkokio atlygio ar apdovanojimo. Tiems, kurie nesiveržia į pirmuosius puslapius, o dažniausiai lieka šešėlyje arba paraštėse. Tikiu, jog šiemet "Metų klaipėdiečio" rinkimai, kaip ir kiekvienais metais, sužadins pilietišką aktyvumą ir atkreips žmonių dėmesį į tuos gabius, išradingus, talentingus žmones, kurių darbais mes gėrimės, bet pačių darbų autorių dažnai ir nepastebime.

Informacija

Kandidatus galite siūlyti iki lapkričio 9 d. 12 val. el. p. klaipedietis@ve.lt. Taip pat pasiūlymus galite atsiųsti arba atnešti į "Vakarų ekspreso" redakciją adresu M. Mažvydo al. 3, Klaipėda,arba į "Vakarų ekspreso" skyrių PC "Akropolis" (Taikos pr. 61, Vokiečių al., prie centrinio įėjimo). Prašome nurodyti, kokiai nominacijai ir už ką siūlote kandidatus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2016-10-26   10:33

IP: 78.61.140.103

Linkiu gerų, teisingų rinkimų. Jūs visada nustebinate atkasdami perliukus.
Su pagarba Aušra Kuzminskienė.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Palangos verslas pasitinka vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Turizmo sezonas tikrai prasidėjo“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos...

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Gargždų gimtadienio šventė: mažiau, bet originaliau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Likus dviem savaitėms iki 766-ojo Gargždų miesto gimtadienio, vakar Kultūros centro konferencijų...

Ugniagesiai pataria, kaip apsisaugoti nuo žaibo nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, jog praėjusį savaitgalį žaibai Lietuvoje padegė keturis...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...