2019 m. vasario 24 d. 04:44 val., sekmadienis

Metų klaipėdiečiai

Klaipėdos jaunimo teatras: "Kūrybos procese pinigai neegzistuoja"

(3)

Klaipėdos jaunimo teatras: "Kūrybos procese pinigai neegzistuoja" nuotrauka, foto

STEBINS. Jei Klaipėdos jaunimo teatras ir toliau liks kūrybiškas, azartiškas, entuziastingas, savo darbais miestiečius stebins dar daugelį metų.

© KJT archyvo nuotr.

Jauni, ambicingi, originalūs, kūrybiški, nenuspėjami, stiprūs - taip būtų galima apibūdinti Klaipėdos jaunimo teatro (KJT) kolektyvą, kuris šiųmečiuose "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuotas "Meniškos sielos" apdovanojimui.

Pastarieji metai trupei buvo gana sudėtingi, nes aktoriai neteko etatų. Tačiau, kaip rašė Frydrichas Nyčė: "Tai, kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresnius." Šiek tiek sumažėjęs kolektyvas toliau dirba visu pajėgumu ir savo darbais nenustoja stebinti klaipėdiečių.

Sakoma, kad tikram menininkui pinigai yra antraeilis dalykas. Ar toks požiūris vyrauja ir Klaipėdos jaunimo teatre? - paklausėme teatro meno vadovo ir įkūrėjo Valentino Masalskio.

Tiesa, pinigai nėra pirmoje vietoje. Tačiau tai yra viena iš sudedamųjų dalių. Galiu tik patikinti, jog kūrybos procese pinigai išvis neegzistuoja. Tuomet svarbiausia tik idėja.

Mūsų profesijoje vienas svarbiausių niuansų yra tai, jog ta idėja labai svarbu "užsidegti" visam kolektyvui. Kai tai įvyksta, būna dideli ir stulbinantys rezultatai. Užsidegimas, kolektyvo energetika ir yra teatro stiprybė.

Klaipėdos jaunimo teatrą pažįsta ne tik klaipėdiečiai, bet ir visa Lietuva. Ši trupė kone po kiekvienos premjeros sulaukia puikių atsiliepimų. Kaip jūs pats vertinate jūsų suburto kolektyvo pasiekimus?

Esu labai patenkintas, kad mūsų trupės aktoriai patys pradėjo kurti. Nepaisydamas keleto pastabų dėl dramaturgijos, džiaugiuosi jaunimo sukurtu spektakliu "Šauktiniai", šio kūrinio "svoriu", aktorių darbštumu, atsakingumu, kūrybiškumu. Puiku, kad deramo dėmesio skyrė ir vaikams - sukūrė du vaikiškus spektaklius.

Puikus spektaklis - "Kontrabosas", kuriame gerai padirbėjo Donatas Želvys. Žodžiu, dabar reikia tik augti ir toliau tobulėti. Dabar mes bandome jungti savo ir šokėjų pajėgas. Kaip mums sekėsi, galima išvysti šokio spektaklyje "Faustas". Galbūt netrukus pradėsime dirbti ir su sudėtingesne dramaturgija.

Kaip teatro kolektyvą įsivaizduojate po dešimties metų? Ar jis dar gyvuos?

Jei Klaipėdos jaunimo teatras išliks kūrybiškas, azartiškas, entuziastingas, manau, dar gyvuos. Klaipėdiečiams reikia įvairovės. Tačiau kol kas vietinėms kultūrinėms įstaigoms yra sunku išsilaikyti dėl to, kad čia trūksta žmonių, kurie sudarytų žiūrovų masę.

ARTIMIEJI. Anot teatro įkūrėjo, meno vadovo Valentino Masalskio, jei teatras gaus "Meniškos sielos" apdovanojimą, jis bus skirtas kūrybinės trupės narių artimiesiems. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdiečių bei miesto svečių dėmesio centre, manau, turėtų atsidurti kultūra, o tik po to jūra. Jei po dešimties metų uostamiestyje bus daugiau žmonių, jei pagreitį įgaus universitetas (juk be studentų neįsivaizduojamas joks miestas), jei pakils ekonomika, Klaipėdos jaunimo teatras gyvuos.

Ar jūsų kolektyvo nariai yra ir bičiuliai?

Visada jiems sakiau, kad mes nesame draugai. Mes esame bendraminčiai. Labai blogai, kai iš kito kolektyvo nario reikalaujame draugiškumo ar patys paklustume draugiškumui. Mus vienija bendras darbas, tikslas ir tam mes stengiamės atsiduoti kiek galime labiau.

Kuo jums svarbi "Meniškos sielos" nominacija?

Tai yra labai gražus gestas. Vis dėlto tokie apdovanojimai svarbesni tiems žmonės, kurie šį ilgą, sunkų kelią eina kartu su šiais bepročiais, fanatikais - menininkais. Tiems, kurie jais tiki, juos kenčia, kai reikia, paremia. Jei teatras gaus šį apdovanojimą, jis bus skirtas kūrybinės trupės narių artimiesiems.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2016-11-19   17:54

IP: 47.61.51.151

Tikras menas yra unikalus ir nepakartojamas;
gali but daug kartu kartojamas bet neissemtas.
Ten yra rysys su amzinybe ir paprasta draugyste.

Adomas

2016-11-18   22:14

IP: 90.131.35.228

O ka jus, ponai Juozapai, laikote "tikru menu" ar "meno imitacija"? Placiau apibudinkite.

Juozapas

2016-11-15   16:52

IP: 78.61.19.213

Būkit tikras teatras,kurkit tikrą meną, o ne jo imitaciją, tada turėsit ir žiūrovą, kurio Klaipėdoje tikrai netrūksta.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

Į „Euroviziją“ Lietuva siunčia Jurijų nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio vakarą LRT didžiojoje studijoje vyksta lemtingas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos tiesioginis eteris....

"Dragūnas" išvykoje nukovė Baltijos lygos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos rankinio klubui "Dragūnas" iki reguliaraus Baltijos rankinio lygos sezono pabaigos šią...

Mažeikiuose per dujovežių operaciją kilo gaisras nuotrauka, foto

Kriminalai, Mažeikiuose šeštadienio vakarą tarp dujovežių perpumpuojant dujas kilo gaisras. Jis iki šiol nelokalizuotas. Pirminiais duomenimis,...

Skleidė Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...