2018 m. lapkričio 14 d. 02:32 val., trečiadienis

Metų klaipėdiečiai

K. Macijauskas: "Mylėti Tėvynę neįsakysi"

(1)

K. Macijauskas: "Mylėti Tėvynę neįsakysi" nuotrauka, foto

"Vakarų ekspreso" Metų klaipėdiečių rinkimuose, Garbės klaipėdiečio nominacijoje, už pastangas įtvirtinant Lietuvą, kaip jūrų valstybę, tradicijų puoselėjimą ir jaunosios jūreivių kartos ugdymą nominuotas Krašto apsaugos ministerijos gynybos štabo viršininkas, buvęs ilgametis Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas, flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas.

"Labai blogai, kad Lietuva nėra jūrų valstybė, o mes esame tik tauta, gyventi prie jūros. Tai didžiulis mūsų minusas. Klausiate, kodėl? Atsakau - kai neužauga burokai, daroma nacionalinė tragedija, o jeigu negilinama uosto akvatorija, mažėja krovinių, menkinamas Lietuvos jūrinis įvaizdis, - ne. Turiu pasakyti, kad ir Lenkija - ne jūrinė valstybė, Vokietija - irgi ne. Danija - taip, Latvija, Estija - labiau jūrinės valstybės nei Lietuva. Tai reikia pripažinti, dėl to niekas nekaltas, aš taip pat, taip susiklostė istoriškai", - sako K. Macijauskas.

Tačiau jis pastebi, kad klaipėdiečiai jūrinio sektoriaus plėtojimo klausimais yra labai daug nuveikę. Flotilės admirolas juokavo, kad buvusiam Seimo nariui Vaclavui Stankevičiui reikėtų pastatyti paminklą už tai, kiek jis nudirbo būdamas parlamentaru. K. Macijausko manymu, Lietuva jūrine valstybe negali tapti nei per metus nei per 10 metų, tačiau būtina dėti pastangas, to siekti ir turėti kantrybės.

Jaunosios kartos ugdymas

Vadovaujant K. Macijauskui, Lietuvos karinės jūrų pajėgos (LKJP) labai glaudžiai bendradarbiavo su Lietuvos jūreivystės kolegija, kurioje buvo organizuoti rezervo karininkų kursai ir t. t. Jis tikisi, kad tos tradicijos laikysis ir dabartinis LKJP vadas Olegas Mariničius, nes šias dvi įstaigas vienija bendras interesas - Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdžio stiprinimas.

"Norėtųsi, kad ir civilinio laivyno karininkai būtų žinomi pasaulyje kaip geri specialistai. Kariškiai, tiesiogiai ar ne, turi remti kolegiją. Džiaugiuosi, kad, gavus krašto apsaugos ministro pritarimą, nurašytos fregatos "Žemaitis" turbina bus atiduota šiai mokymo įstaigai", - sakė K. Macijauskas.

Nemeluoti sau

LKJP K. Macijauskas vadovavo nuo 1995 metų gegužės 5 d. iki šių metų liepos. "Sutinku, vadas daug gali nuveikti, tačiau labai daug kas priklauso ir nuo pavaldinių - vienas lauke ne karys. Mylėti Tėvynę neįsakysi. Vadas negali kalbėti viena, o daryti kita. Tik tada, kai atsiranda pasitikėjimas vienų kitais, pasiekiama geresnių rezultatų", - mano buvęs LKJP vadas.

Tiek iš eilinių, tiek iš karininkų jis reikalavo pirmiausia būti žmonėmis ir elgtis sąžiningai.

"Pirmiausia žmogus turi būti sąžiningas - ir pats sau. Jeigu pats sau nemeluoji, gali tikėtis, kad ir tau nemeluos.

Mums didvyrių nereikia, viskas pasiekiama sunkiu darbu. Ateina šauktinis, vos laikosi kepurė, nusmukę kelnės. Kaip smagu žiūrėti, kai po pusmečio žmogus atsitiesia. Tarnaudamas Karinėse jūrų pajėgose jis praplečia savo akiratį: dalyvaudamas įvairiose pratybose pamato, kaip žmonės gyvena kitose valstybėse. Tokiam jau rūpės net tik burokai, t.y. žemės ūkis, - juokavo Gynybos štabo viršininkas. - Apie 10-15 proc. šauktinių vėliau nori mokytis, siekti žinių. Tai labai gerai. Vadinasi, tam tikras bendras darbas padarytas - pakeltas žmogaus mentalitetas. Tai ne vien kariuomenės, Karinių jūrų pajėgų, o juo labiau mano, kaip vado, nuopelnas - tai visos valstybės laimėjimas."

Klaipėda mieliausia

"Nepaisant pagarbos kitiems miestams, Klaipėda man, kaip jūrininkui pagal profesiją, yra artimesnė, jau vien todėl kad turi jūrą. Klaipėdiečiai, kurių daugelis vienu ar kitu būdu yra susiję su jūriniu sektoriumi, prie jos būna mažai, nes neturi laiko - dirba, tačiau tas žinojimas pasąmonėje, kad šalia yra jūra, daro juos išskirtiniais.

Vilniuje daug daugiau kultūrinio gyvenimo, o Klaipėda - demokratiškesnis ir tolerantiškesnis miestas, joje mažiau juntamas politinis spaudimas. Aš Klaipėdoje jaučiuosi geriau nei sostinėje. Eini, sveikiniesi, - pusė Klaipėdos tave pažįsta", - prisipažino Gynybos štabo viršininkas.

Paklaustas, ką norėtų palinkėti uostamiesčio žmonėms, "Vakarų ekspreso" skaitytojams, atsakė: "Likti klaipėdiečiais. Didžiulė privilegija - būti savo miesto, savo krašto patriotu. Klaipėdos kraštas turi savo dvasią, identitetą, reikia jį išlaikyti."

Apie tai, kad yra nominuotas, flotilės admirolas išgirdo tik tada, kaip paprašėme duoti interviu "Vakarų ekspresui". "Neslėpsiu, ši žinia man labai maloni. Už kokius nuopelnus išrinko, net neįsivaizduoju. Kaip visada dirbau kasdienį rutininį darbą taip, kaip sugebu, stengiausi jį padaryti kuo geriau. Save įvertinti labai sunku", - sakė pokalbininkas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Liko vos kelios dienos pateikti kandidatūras "Metų klaipėdiečio" rinkimams. Siūlyti kandidatus keturioms...

Rinkimai: paskutinės dienos kandidatūroms teikti nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas" jau 24-ąjį kartą kviečia pagerbti labiausiai nusipelniusius klaipėdiečius. "Metų...

Įsibėgėjo "Metų klaipėdiečio" rinkimai nuotrauka, foto

"Niekada nebus per daug pagarbos ir dėkingumo ženklų žmonėms, kurie aktyviai dalyvauja...

Prasideda "Metų klaipėdiečio" rinkimai nuotrauka, foto

Gausiai į iškilmingą "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo šventę susirinkę svečiai akcentavo, jog jiems...

"Metų klaipėdiečių" šventei - Padėkos dienos titulas nuotrauka, foto

Dramatiškame nervų mūšyje - „Neptūno“ pralaimėjimas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ (3-3) FIBA Čempionų lygos rungtynėse įsirašė pirmąjį pralaimėjimą „Švyturio“ arenoje.

"Crossfit" varžybose - klaipėdiečių triumfas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sunkiosios atletikos treneriai Mantas Žvirblys ir Algimantas Trajanauskas ne tik treniruoja...

Vytautas Kažukauskas: „Siela šaukė grįžti prie menų“ nuotrauka, foto

Kultūra, V.Kažukauskas: „Statusas „keliaujantis teatras“ – suteikia naujų patirčių ir iššūkių“

Kariai leidosi į žygį per Lietuvą nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione iškilminga rikiuote prasidėjo Sausumos pajėgų...

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...