2018 m. rugsėjo 25 d. 10:58 val., antradienis

Metų klaipėdiečiai

Gatvės menininkai neturi laiko kalboms

Gatvės menininkai neturi laiko kalboms nuotrauka, foto

SAPNAS - bendras Edvardo Šepučio-Shepos ir Tado Vincaičio-Plūgo gatvės meno kūrinys puošia Klaipėdos senamiesčio pastatą.

© "Vakarų ekspreso" archyvo nuotr.

Gatvės menininkai Edvardas Šeputis-Shepa ir Tadas Vincaitis-Plūgas "Meniškos sielos" nominacijai Metų klaipėdiečio rinkimuose nominuoti už gatvės meno populiarinimą ir grafitį "Sapnas", kuris nuo 2015 metų puošia Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos skyriaus pastatą senamiestyje, vadinamąją "Vydūnkę".

Tai vienas iš tų retų atvejų, kai "Metų klaipėdiečio" rinkimuose varžosi ne klaipėdietis menininkas. T. Vincaitis-Plūgas yra kaunietis, tačiau būtent uostamiestyje, ant Gulbių gatvės 2 namo, šiais metais jis sukūrė dar vieną įspūdingą grafitį, kuriame pavaizdavo dvi mergaites, pozuojančias po Pirmosios Komunijos. Šis kūrinys buvo pirmosios T. Vincaičio personalinės parodos Klaipėdoje dalis. Jį sukurti menininkui padėjo klaipėdietis E. Šeputis-Shepa.

Už gatvės meno kūrinius miestiečių įvertinimo sulaukę dailininkai teigia, kad namų, kuriuos būtų galima įdomiai ištapyti, Klaipėdoje yra daug, tačiau jų gyventojai dažnai labiau nori namą suremontuoti nei pagražinti. O ir kaina kūrinių kone prilygsta remontui, nes kainuoja ne tik aerozoliniai dažai ir kūrybinis darbas, bet ir krano nuoma.

Nominantai apgailestauja, kad pasaulyje seniai profesionaliu pripažintą gatvės meno žanrą pas mus vis dar varžo visuomenės ir biurokratijos gniaužtai, net grafičio terminas dangstomas freskos, neofreskos pavadinimais, būgštaujant, kad jam sukurti leidimo niekas neduos. "Gali turėti kad ir genialią idėją, jeigu neturėsi svarbių asmenų palaikymo ir užnugario - leidimo negausi. Laisvo bendravimo, laisvo mąstymo ir laisvos išraiškos vis dar nėra, tačiau vis dar yra daug "labai gilių kišenių", - anksčiau yra užsiminęs E. Šeputis-Šepa.

Nepaisydami kliūčių dailininkai anksčiau prasitarė, jog ruošiasi naujam iššūkiui - sukurti ypač didelio formato kūrinį. Tikėkimės, kad jis atsiras Klaipėdoje, nes T. Vincaičio-Plūgo dauguma kūrinių puošia Kauno erdves. E. Šepučio-Shepos paskyroje socialiniame tinkle "Facebook" prieš savaitę paviešintas naujas kūrinys, sukurtas taip pat Kaune, ant mokyklos sienos Petrašiūnuose.

Pats menininkas interviu duoti nepanoro. Apie naujausius savo kūrinius, apie bendrą kūrybinį darbą su T. Vincaičiu, apie "Vydūnkę", kurioje prieš porą metų entuziastingai įsikūrė ir apie policijos komisariato pastatą, į kurį dabar klaipėdiečiai menininkai pretenduoja, apie meną uostamiesčio viešosiose erdvėse jis tepasakė: "Nenoriu duoti į šiuos klausimus atsakymų. Jie buvo prieš 10 metų ir liko tokie pat iki šiol. Man nėra ilgo ūso apie tą patį vis. Vienu interviu mažiau - gi ne praradimas."

Bloga nuotaika, nenoras kalbėti ar būti pastebėtam? Nesuprasi. Menininkas. T. Vincaitis-Plūgas atsiprašinėjo negalintis atrasti laiko pokalbiui, nes dirba. Gal ir nėra tokia jau bloga padėtis Lietuvoje su tuo gatvės menu...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Gausiai į iškilmingą "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo šventę susirinkę svečiai akcentavo, jog jiems...

"Metų klaipėdiečių" šventei - Padėkos dienos titulas nuotrauka, foto

Jau 23 kartą klaipėdiečiai išrinko labiausiai miestui nusipelniusius žmones. Ketvirtadienį vykusioje jaukioje...

Suspindo Klaipėdą garsinantys "Metų klaipėdiečiai" nuotrauka, foto

Jau šįvakar paaiškės 23-iųjų "Vakarų ekspreso" organizuojamų "Metų klaipėdiečio" rinkimų laureatai. Tiesa,...

"Metų klaipėdiečio" finale pakvipo intriga nuotrauka, foto

Gatvės menininkai Edvardas Šeputis-Shepa ir Tadas Vincaitis-Plūgas "Meniškos sielos" nominacijai Metų klaipėdiečio...

Gatvės menininkai neturi laiko kalboms nuotrauka, foto

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Ūkis, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Profesorius Liudas Mažylis dalyvaus rinkimuose nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario 16-osios aktą atradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis sieks...

Klaipėdietis gabeno 79 kg hašišo nuotrauka, foto

Kriminalai, Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kontrabanda ir neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių...

Paskambino į duris ir pradėjo smaugti nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informuoja apie aršų plėšiką, įvykdžiusį nusikaltimą klaipėdietės bute.

Ūkis, Paskelbta prieš 28 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...