2018 m. lapkričio 17 d. 10:28 val., šeštadienis

Metų klaipėdiečiai

Augustas Navickas: "Svarbu niekada nepasiduoti"

Augustas Navickas: "Svarbu niekada nepasiduoti" nuotrauka, foto

LAIMINGAS. Augustas Navickas 2016 metų Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse iškovojo dešimtąją vietą bei pagerino savo asmeninį rezultatą. "Labai džiaugiuosi šiuo rezultatu. Pranokau net savo lūkesčius", - sakė kojų nevaldantis irkluotojas.

© Rimanto NAVICKO nuotr.

"Vieną iš gyvenimo svajonių - dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse įgyvendinau, dabar mintyse verda naujos svajonės ir tikslai - po ketverių metų Tokijo parolimpinėse žaidynėse žūtbūt sieksiu iškovoti Lietuvai medalį. Tai būtų tiesiog nuostabu", - sakė tarp "Vakarų ekspreso" organizuojamo "Metų klaipėdiečio" konkurso nominantų patekęs irkluotojas Augustas Navickas.

Šis jauniausias Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių irkluotojas, užėmęs dešimtąją vietą bei pagerinęs savo asmeninį rezultatą, yra tarp pretendentų gauti "Metų nuopelno" apdovanojimą.

A. Navickas prieš ketverius metus susilaužė stuburą versdamasis kalnų dviračiu. Iki lemtingos nelaimės 204 centimetrų ūgio A. Navickas žaidė krepšinį, lankė irklavimą, tačiau baigęs mokyklą ir tapęs studentu sportą metė. Keista, bet 2012-ųjų rudenį patirta trauma jį sugrąžino į sportą.

"Buvo ir nevilties minučių. Bet gal po metų, po visų reabilitacijų sugrįžo noras aktyviai gyventi, o ne verkšlenti, tuo labiau pulti į alkoholio ar kokius kitus liūnus. Apie šią nelaimę stengiuosi nebemąstyti. Tiesiog gyvenu toliau ir vis judu į priekį", - aiškino sportininkas.

Neįgaliojo vežimėlyje sėdinčiam jaunam vyrui užsispyrimo, motyvacijos ir pozityvumo tikrai netrūksta. Jis tiesiog spinduliuoja gerumu, džiugia nuotaika ir gyvena sporto režimu.

"Nesvarbu, kaip sunkiai judi link savo tikslo. Svarbu, kad jį turi", - ne kartą yra sakęs motyvuotas vyriškis.

Irkluotojas 2016 metų pradžioje buvo pripažintas ir Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) - jam per geriausių 2015 metų Lietuvos sportininkų apdovanojimo ceremoniją buvo įteikta speciali nominacija už sėkmingą sugrįžimą į sportą.

Esate vienas iš realių kandidatų iškovoti "Metų klaipėdiečio" konkurso "Metų nuopelno" apdovanojimą. Ar tokie įvertinimai paglosto širdį? - pasiteiravome A. Navicko.

Žinoma, kad malonu, jog esu pastebimas. Kiekvienas panašus įvertinimas motyvuoja dar labiau siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Juk sportas - mano pagrindinis gyvenimo variklis. Gerai, kad siekti tikslų padeda treneris Liudvikas Mileška ir draugė kineziterapeutė, Ema Petreikytė. Ji išties mane įkvepia, jei pradedu tinginiauti, "įspiria į užpakalį" ir vėl treniruojuosi iš peties (juokiasi. - Autor. past.).

Dviese treniruotis daug smagiau. Ji stebi, analizuoja taktiką, pataria, skatina judėti greičiau ir panašiai.

Su drauge susipažinau reabilitacijos ligoninėje. Ji atliko kineziterapeutės praktiką. Ji nuolat mane pastūmėja: eik, nepasiduok. Padaro masažą. Ir - pirmyn. Tėtis - taip pat agitatorius. Broliai pranciškonai pastiprina maldomis ir džiugesiu dėl kiekvieno mano sėkmingo krustelėjimo. Pasaulyje tikrai labai daug geranoriškų žmonių, kurie, tarkim, matydami, kaip "kraustausi" ar "išsikraustau" iš automobilio, pribėga, siūlydami savo pagalbą. Aš jiems dėkingas. Bet susitvarkau pats.

Kokios Klaipėdoje yra sudarytos sąlygos sportuoti neįgaliajam?

Jų beveik nėra, tačiau jau greitai prasidės Klaipėdos irklavimo centro rekonstrukcija - jis turėtų būti pritaikytas treniruotis neįgaliesiems. Žinoma, negaliu pernelyg skųstis ir dabar - turiu neįgaliesiems pritaikytą valtį, man padeda treneriai ir kiti žmonės.

Pastaruoju metu treniruojuosi 6 kartus per savaitę, tačiau kūnas jau reikalauja didesnio krūvio. Dabar - žiemos sezonas, tad sportuoju su specialiais irklavimo treniruokliais, fizinę formą palaikau "Impuls" sporto klube. Ten yra ir neįgaliajam pritaikytas specialus keltuvas.

Esame įsteigę neįgaliųjų sportininkų asociaciją EJNA, tad konsultuojame neįgaliuosius, rašome projektus, galbūt ateityje Klaipėdoje organizuosime neįgaliųjų stovyklas. Kol kas Lietuvoje esu vienintelis neįgalus irkluotojas, tačiau bandome šiuo sportu sudominti daugiau neįgaliųjų. Manau, kad pavyks suburti grupelę žmonių, kadangi susidomėjusiųjų jau yra.

Ką dar gyvenime veikiate, be sporto?

Kai būnu Lietuvoje, ne tik sportuoju, bet ir dirbu - kuriu videoreklamą, gaunu pašalpas - neįgaliojo ir slaugos. Iš savo pajamų net pajėgiau šiek tiek sutaupyti specialiai neįgaliojo valčiai. Bet nebūčiau jos įpirkęs be brolių pranciškonų ir Lietuvos pokerio bendruomenės paramos. Ačiū jiems. Ačiū visiems mane palaikantiems. Kviečiu ir neįgaliuosius, ir sveikus lankytis mano portale www.parathlete.net, o ir "Facebook" paskyroje Augustas Navickas. Internetinėse erdvėse "reiškiuosi" dažniausiai angliškai, nes palaikau ryšius su likimo draugais visuose kontinentuose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Liko vos kelios dienos pateikti kandidatūras "Metų klaipėdiečio" rinkimams. Siūlyti kandidatus keturioms...

Rinkimai: paskutinės dienos kandidatūroms teikti nuotrauka, foto

Dienraštis "Vakarų ekspresas" jau 24-ąjį kartą kviečia pagerbti labiausiai nusipelniusius klaipėdiečius. "Metų...

Įsibėgėjo "Metų klaipėdiečio" rinkimai nuotrauka, foto

"Niekada nebus per daug pagarbos ir dėkingumo ženklų žmonėms, kurie aktyviai dalyvauja...

Prasideda "Metų klaipėdiečio" rinkimai nuotrauka, foto

Gausiai į iškilmingą "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo šventę susirinkę svečiai akcentavo, jog jiems...

"Metų klaipėdiečių" šventei - Padėkos dienos titulas nuotrauka, foto

Liūdnai pasibaigusios regatos tyrime įtariamųjų kol kas nėra nuotrauka, foto

Jūra, „Tyrimas dar nėra baigtas, dar yra atliekamas, laukiama specialistų išvadų. Dalis...

Baltijos šalių universitetų diplomai bus pripažįstami automatiškai nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas planuoja ratifikuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą, kad šių šalių aukštųjų...

Pasipriešinimas aktyviam vokietininkų judėjimui nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Klaipėdos kraštui autonomijos teisėmis susivienijus su Lietuva, uostamiestyje kūrėsi naujos lietuviškos organizacijos....

Maskva - Naujoji Akmenė - Niujorkas nuotrauka, foto

Žmonės, Atgimstančios Lietuvos laikais režisiere dirbdama Vida Bladykaitė ėmė garsėti kaip dramaturgė, poetė,...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...