2019 m. vasario 16 d. 00:49 val., šeštadienis

Metų klaipėdiečiai

Arvydas Budrius: "Pagrindinis kapitono smuikas - atsakomybė"

Arvydas Budrius: "Pagrindinis kapitono smuikas - atsakomybė" nuotrauka, foto

"Vakarų ekspreso" organizuojamuose Metų klaipėdiečio rinkimuose už sugebėjimą "šokdinti" muzikuojantį keltą tarp "Meniškiausios sielos" pretendentų nominuotas AB "Smiltynės perkėla" kelto "Nida" kapitonas Arvydas Budrius.

Šiemet, kaip ir pernai, klaipėdiečiai ir jų svečiai turėjo unikalią galimybę plaukdami keltu Klaipėdos uosto akvatorija klausytis puikių muzikos kūrinių. Koncertų kulminacija - keltas imdavo suktis ir jo keleiviai svaigdavo ne tik nuo muzikos, bet ir nuo lekiančių prieš akis Klaipėdos uosto žiburių. O saulėlydis ties jūros vartais visus tiesiog pakerėdavo.

"Kai sužinojau, kad kelte vyks koncertai, visų pirma galvojau apie atsakomybę. Kad ir kas būtų, visi keleiviai ir artistai turi jaustis saugiai ir patogiai. Mano rūpestis - kad technika nepakištų kojos, kad įgula gerai atliktų savo darbą. Sau ir jai iškėliau reikalavimą - svarbiausia saugumas", - sakė kelto "Nida" kapitonas A. Budrius, gimęs, augęs ir mokslus išėjęs Klaipėdoje.

Atsidarydavo duris

Kelto "Nida" kapitonas mano, kad jam tiesiog pasisekė. Kai vykdavo koncertai, jeigu leisdavo laivų eismo sąlygos, jis atsidarydavo vairinės duris ir su malonumu klausydavosi muzikos.

"Metams bėgant, keičiasi požiūris į viską. Anksčiau man patikdavo kitokia, dabar mielai klausausi ir klasikinės muzikos. Lankausi įvairiuose renginiuose ir krante. Nepaisant didesnės įtampos, muzikiniai reisai suteikė ir labai daug malonumo. Žinoma, smagiau būtų buvę klausytis apačioje kaip keleiviui, o ne vairinėje kaip kapitonui. Negalėjau sau leisti užsimiršti", - prisipažino A. Budrius.

Labiausiai jis džiaugiasi, kad per visus muzikinius reisus nenutiko jokių nuotykių, kad nereikėjo jaudintis, sutrikti, kad viskas buvo kontroliuojama.

Įsimylėjęs savo keltą

Nuo pat vaikystės Arvydą traukė technika. A. Budrius baigė Klaipėdos jūreivystės mokyklą net du kartus. Pirmą kartą įgijo mechaniko, o antrąkart - laivavedžio specialybę. Šis žmogus jau ketvirtį amžiaus atidavė laivams.

15 metų dirbo AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos vilkikuose, vėliau Būtingės naftos terminalo vilkike. Paskui ėjo į jūrą, plaukė į tokias egzotiškas šalis kaip Jemenas, Iranas, Kataras. Sugrįžęs iš tolimų jūrų, 2002-aisiais pradėjo dirbti Lietuvos saugios laivybos administracijos hidrografiniame laive "Vorūna". Progai pasitaikius įsidarbino "Smiltynės perkėloje". "Čiupinėjo" visus bendrovės keltus - ir naujus, ir senus, ir tuos, kurių jau nebėra Klaipėdoje. O iš visų laivų, kuriuose teko dirbti, jam mieliausia "Nida".

"Tai ir patogus, ir manevringas, visus saugumo reikalavimus atitinkantis šiuolaikiškas laivas. Jo galimybės leidžia gana saugiai jaustis ir per audrą esant stipriam vėjui. Tik kartą, kai Danės upėje buvo labai didelis bangavimas ir vyko krantinių rekonstrukcija, susidarė labai pavojinga situacija ir žmonėms, ir pačiam laivui. Tada teko atsisakyti kelių reisų, nes bangos aukštis upėje buvo apie 2 metrus", - pasakojo "Nidos" kapitonas.

A. Budriaus šeimoje jūrininkų nebuvo. Jo paties sūnus - geografas, o dukra, trečios klasės gimnazistė, kaip tėvas linkusi į techniką, kitaip sakant, jai patinka fizika ir matematika.

Geriausias poilsis ir kapitono Arvydo hobis - sukinėtis apie savo namą: ką nors nupjauti, ką nors suremontuoti, ką nors pasėti. Jį, dirbantį laivuose, traukia ir žemė.

"Nesu vertas"

Žinia, kad tapo nominantu, kapitoną A. Budrių ir nustebino, ir sujaudino. Jis kuklinasi, nemano esąs vertas tokio titulo.

Kad iš trijų muzikuojančio kelto "Nida" kapitonų už kelto "šokdinimą" nominuotas būtent jis, paties manymu, lėmė, ko gero, tai, jog jis yra pagrindinis šio laivo kapitonas, kiti du - pamaininiai.

Pasak A. Budriaus, "šokdinti" tokį keltą nėra sunku, nes jo techninės galimybės leidžia tai daryti - sugebėtų netgi upeivis, nes valdyti tokį gerą keltą, pasak kapitono, labai paprasta.

"Rinkite kitą žmogų "Meniškiausia siela", - sakė "šokančio" kelto kapitonas, nemanantis, kad saugiai plukdyti žmones yra menas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Metų klaipėdiečiai

Artėjant gražiausioms metų šventėms Klaipėda tradiciškai nusilenkia žmonėms, kurie gražiais ir prasmingais...

Išrinkti Metų klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį į "Metų klaipėdiečių" rinkimų balsadėžes krito paskutiniai kuponai. Miestiečiai iki...

Baigėsi „Metų klaipėdiečio“ rinkimai - skaičiuojami balsai nuotrauka, foto

"Danilas yra itin atsakingas ir pareigingas sportininkas. Po treniruotės iš baseino jis...

„Į varžybas vyksta su knygomis rankose“ nuotrauka, foto

Fotografė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė "Metų klaipėdiečio" rinkimuose nominuota "Meniškos sielos" nominacijai už miestiečius...

Fotografė, pravėrusi duris į nuostabius paralelinius pasaulius nuotrauka, foto

D. Gailius: „Turime neblogus šansus įveikti „Rytą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ šiandien išvyko į Vilnių, kur šį savaitgalį sieks iškovoti pirmąjį...

Senamiesčio ROTARACT klubas švenčia gimtadienį nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio vakarą Klaipėdos senamiesčio ROTARACT klubas mini 20-ąjį gimtadienį. Nepelno siekiančios jaunimo...

Šviečiantys keturkojai užtvindė senamiestį nuotrauka, foto

Klaipėda, Beglobių gyvūnų organizacijos "Linksmosios pėdutės" inicijuotas renginys, kurio metu šalia Dangės krantinės...

Festivalyje ne visi verslininkai trina rankomis nuotrauka, foto

Klaipėda, „Baikit, nekalbėsim, žmonių labai daug, dabar pats darbymetis", - uostamiestyje vykstant šviesų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...