2020 m. liepos 7 d. 19:49 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Mano Klaipėda

Ramūnas Kaubrys: "Nedelsdami darykite ką nors su Muzikiniu teatru"

(25)

2009-11-25, 12:00

Kalbino Edita GUDAVIČĖ

Ramūnas Kaubrys: "Nedelsdami darykite ką nors su Muzikiniu teatru" nuotrauka, foto

Buvęs Klaipėdos muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys nuo šio pirmadienio pradėjo vadovauti Neringos meno mokyklai. Dabar jis sako ypač pajutęs, kad būtina tiltu sujungti Smiltynę su uostamiesčiu.

"Bet tai turėtų būti koks nors išskirtinis, įspūdingas tiltas, pretenduojantis tapti kultūros paveldu", - sako jis. Rojumi Nidą vadinantis klaipėdietis sako dabar per atstumą dar labiau pastebintis uostamiesčio sopulius: "Jei būtų mano valia - nedelsdamas ką nors daryčiau su Muzikinio teatro pastatu. Dabar tai yra didžiausia miesto gėda. Nesuprantu, negi visi akli ir nemato, kaip šis pastatas darko miesto veidą. Kol aš dar buvau šio teatro vadovas, buvo toks atvejis, kai vienos užsienio firmos, turinčios uostamiestyje padalinį, atstovai norėjo išsinuomoti mūsų patalpas šventiniam vakarėliui. Susitarėme susitikti. Bet jie atėjo tik iki pastato, į vidų net nėjo... Aš įsivaizduoju, kad Klaipėdoje kur nors krantinėje prie vandens turėtų išdygti operos teatras. Stovėtų didžiulis bangų formos pastatas ir būtų miesto puošmena. Pavadinčiau jį Richardo Vagnerio vardu."

Jei turėtumėte galimybių ką nors pakeisti Klaipėdoje, kam dar teiktumėte prioritetus?

Kuo greičiau restauruočiau Klaipėdos dramos teatrą. Be to, ką nors daryčiau, kad mieste nebeliktų išmaldos prašytojų. Man dėl to labai skaudu, kai matau tuos žmones. Juk tikrai galima ką nors sugalvoti, kad kur nors kavinėje sėdintiems miesto svečiams nereikėtų stebėti šio graudaus vaizdo.

Dar būtinai reikia įvesti tvarką reklaminių afišų klijavimo srityje. Jūs tik pažiūrėkite, koks dabar chaosas. Kas kur išmano - ten ir klijuoja: ant stulpų, sienų. Niekas nesilaiko jokios tvarkos. Jei tu priklijavai afišą, tuoj kas nors ant viršaus savo uždeda. Paskui jas nuplėšo. Vaizdelis - kraupus.

Tą patį galiu pasakyti ir apie pastatų sienas, nuniokotas grafitų piešėjų. Reikėtų dar labiau kontaktuoti su jaunimu, kad jie šitaip nedarkytų miesto. Nes kai atvažiuoji į miestą ir pasižiūri iš šalies, siaubas, kaip baisiai atrodo.

Iš šalies galbūt lengviau pastebėti ir miesto puošmenas?

Negaliu atsidžiaugti, kad Klaipėdoje žydi vis daugiau gėlių. Kiek sykių esu girdėjęs užsieniečių liaupsių dėl Atgimimo aikštėje stovinčio gėlių laivo. Reikėtų kuo daugiau tokių akcentų.

Klaipėdos muzikiniame teatre dirbote 12 metų, pastatėte 16 spektaklių. Ar menininkui uostamiestyje pakankamai galimybių atsiskleisti?

Man skaudu, kai vilniečiai mus vis dar pavadina provincialais. Kuo greičiau reikia naikinti tą atskirtį nuo sostinės. Deja, reikia pripažinti, kad dažnai vis dar manoma, jog klaipėdiečiams nereikia aukšto meninio lygio renginių. Pažiūrėkite, ką veža į uostamiestį - dažniausiai kičinius, masinės produkcijos spektakliukus, kurie komerciškai yra naudingi. Kiek mes matome Eimanto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo spektaklių? O kiek yra talentingų jaunų menininkų, kurių net pavardžių nesame girdėję, nes jų nerodo per televizorių. Žinia, ir Klaipėdos menininkai retai patenka į televiziją, nes esame toli nuo jos. O juk galioja nuostata - jei tavęs nėra televizoriuje, tavęs nėra visai.

Klaipėdoje tikrai trūksta dar didesnio intelektualaus vyksmo. Aš visuomet šiame mieste apgailestaudavau, kad nėra jokios vietos, kur būtų demonstruojami aukšto lygio Felinio ar Bertolučio filmai, būdavo apmaudu, kai videotekose rasdavau tik eilinį kičą, niekur nepavykdavo rasti specifinės literatūros, tekdavo važiuoti į sostinę... Viso to stygius irgi formuoja miestiečių skonį. Gal dėl to dažnai tenka išgirsti, kad aukštesnio meninio lygio projektas klaipėdiečiams netinka, jis tiktų nebent vilniečiams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

vaidis

2010-05-02   07:40

Gerai pasakė Kaubrys ir iš viso gaila, kad tokių žmonių Klaipėdoje mažėja. Tik iš str. pavadinimo nesupratau kokie pasiūlymai buvo pateikti dėl Nidos ir Klaipėdos bendradarbiavimo
?

už gėles

2010-05-02   07:40

Gėlių laivas gėris ,o slovikai KD ,sandėlis Danės krantinėje ir kita NUSIKALTIMAS prieš miestą.

as

2010-05-02   07:40

Nieko sau, man rodos, rašė, kad iš darbo išėjo todel, kad Žigaitytė bandė pagaliau kažką daryt. Tikrai, pasirodo, iš šono daug geriau matosi :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

G. Nausėda sveikino Lietuvą po skėčiu, jam už nugaros šlampant berniukams nuotrauka, foto

Žmonės, Per Lietuvos valstybės dieną kiaurai šlapių berniukų choro fone po skėčiu stovintis...

Tikina, kad klaipėdiečiai „guls kryžiumi“ nuotrauka, foto

Klaipėda, „Čia kalbama ne apie transporto mazgo įrengimą, o kalbama apie Girulių...

Stiprinamas aplinkosaugos prevencinių priemonių koordinavimas nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdoje vykusiame Klaipėdos jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje nutarta sutelkti bei stiprinti...

Eimantas Bendžius - į Italiją nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio portalai skelbia, kad klaipėdietis Eimantas Bendžius rado naują karjeros stotelę...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...