2019 m. sausio 19 d. 01:47 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Komentarai

Algirdas

2010-05-02   07:40

Gerbdami miesto istoriją, architektūrą, paveldą gelbėkime senamiestį ir po truputį gražinkime jo buvusią vertę, kuriuos dar daugelis klaipediečių neužmiršo ir prisimena. dar šiandien,Rygos architektai šiandien gražina senamiestį, kuris nukentėjo nuo karo ir atvykėlių iš kitų šalių su savo primestu iškreiptu skoniu. o šiandien kaip sugadinta ši gatvė pokario statybų. Ar vėl norima dar labiau sugadinti tokį mažą mūsų senamiestį.Gerb. įsiklausykite ir visuomenės norą, kuris skamba vieningu sakiniu: sugražinti bažnyčią kokia ji buvo iki 1945 metų.

Parašiau vienintelį komentarą 2009-11-23 08:35, kurį dar kartą noriu pacituoti, nes straipsnio autorė neįdėjo mano rašto esminės dalies -t.y. pasiūlymo statyti Bučiūtės projektą per kelis metrus nuo autentiškos bažnyčios vietos - šaliai esančiuose laisvuose sklypuose. Juokinga tai, kad vadinamasis apvalus stalas, kuriame nedalyvavo, nes nebuvo pakviesta nė vienas iš kitos pusės, pavadintas diskusija - juk diskusijos nebuvo kokios. Dar juokinga, kad straipsnyje minimi žmonės aršiai kritikuoja neva mano pasiūlymą (kurio nebuvo) kreiptis į Vyriausybę su prašymu duoti pinigų, kai aš aiškiai rašte formuluoju kreiptis ne dėl pinigų, o dėl sklypo. Štai šito pasiūlymo NIEKAS kažkodėl ne tik kad nesvarsto, bet net nenagrinėja:
Cituoto rašto tęsinys: "Tačiau tas pats specialus planas leidžia šalia minėto sklypo esančiuose neužstatytuose sklypuose pvz. D27, 28, 31 ar šalia jų naują statybą, kuri atitinka Jūsų pateiktą projektą (keistųsi tik komunikacijų dalis ir tai nežymiai). Šių sklypų savininkas yra valstybė ir galėtų vieną iš jų ar kelis skirti liuteronų parapijos bažnyčios statybai kaip kompensaciją už sunaikintą šios bažnyčios turtą Lietuvoje."

X

2010-05-02   07:40

Nors esu kitos puses atstovas ir nenoriu komentuoti tokio straipsnio..
P. Nagli netokia jusu nuomone ir bloga, kad ja dangstyti (aisku kai tai sudaro 1/2 visu komentaru tai sunku pasislepti) kitais vardais..
Nepakeisit jus tos visuomenes nuomones vistiek bus uz ir pries..
Geriau dirbkit kad atsirastu Valstybes parama.

Memelander

2010-05-02   07:40

As manau, kad reikia atstayti Jono baznycia tokia, kokia ji buvo iki karo. Taip bent kiek butu atkurtas senosios Klaipedos veidas.

aha

2010-05-02   07:40

Taip taip, dabar pats laikas prasyti ES pinigu. Juk isruinko ES prezidenta. Paveldo patariamoji komisija (Elerto) galetu igalioti Puteiki vykti oficialaus vizito pas Herman Van Rompuy susitarti delJ jono baznycios atstatymo.

arurans

2010-05-02   07:40

Drezdeno rumus atstatainejant ES dar nebuvo. Kai atsatatinejo Varsuvos senamiesti irgi dar nebuvo...
Dabar puikios galimybes - atstatyti uz ES ir Lietuvos pinigus - grazinti Senamiesciui veida.
Nepritariu skeptikams, kurie sako - kad tai neimanona. Imanoma ir butina. Gaila, kad p. Jurgis Ausra nori sedeti ant dveiju kedziu - kalba apie atstatyma, o kisa - Buciutes projekta. Jo parengtame saite is sio straipsnio liko tik komiteto nariu pasisakymai.:))) Taip sakant - kitam poziuriui NE

Motiejus

2010-05-02   07:40

Ir ko męs laukiam, greičiau atstatykime visas buvusias prieškarines Klaipėdos bažnyčias,maldos namus,sinagogas gal dar kokia ir mečetę sureskime, geriausia būtų, kad tai padarytų tie kas sugriovė, o kas sugriovė mes dar prisimename ir kaltininkai senai įvardinti, na tuo pačiu vieni iš bažnyčias sugriovusių kaltininkų tegul grąžina tai ką užgrobė ir tebelaiko kaip savo, turiu omenyje bažnyčią Liepų gatvėje. Pirmyn už teisybę - šalin Puteikį !

homosovietikams

2010-05-02   07:40

Žmonės laikini, o liuteronai moka laukti. Bažnyčia bus pastatyta, kad ir kokie homosovietikai "Puteikiai" ar "Elertai" bandytų tam sutrukdyti. Sovietams nepavyko išnaikinti liuteronų, nepavyks ir puteikiams.

Ir dar:

2010-05-02   07:40

2008 07 29 d. tas pats VE rašė:
J. Aušra
Kiek man žinoma, atstatant bažnyčią Drezdene buvo panaudotos investicinių Europos Sąjungos fondų lėšos.
Taip pat norėčiau priminti, kad Lietuvos valstybė perėmė per karą priverstinai į Vokietiją pasitraukusių klaipėdiškių turtą ir perdavė jį naujiems šio krašto gyventojams. Skirdama lėšų Šv. Jono bažnyčios atstatymui, ji kompensuotų skolą seniesiems klaipėdiškiams ir atkurtų istorinį teisingumą.

ar ne

2010-05-02   07:40

O kas čia nuostabaus. Aušra išsiaiskino, kokios ES galimybės bažnyčių statybų klausimais ir nusileido į realybę. Tik istorijos teoretikai nesusiję su projektų įgyvendinimų praktika negali vis dar nusileisti iš dausų. O jau bųtų pats laikas... Ir nekiršinkinte liuteronų, jie to nenusipelnė!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

„Dragūnas“ sužaidė lygiosiomis su Minsko klubu nuotrauka, foto

Sportas, Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse penktadienį Klaipėdos „Dragūno“ komanda...

Įspūdingiausia Lietuvoje sankryža: vairuotojai mato ne viską nuotrauka, foto

Klaipėda, Prie Klaipėdos esanti Jakų sankryža yra lyg vartai į uostamiestį, o į...

Brigadai „Žemaitija“ - treji nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį uostamiestyje vyko iškilminga motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" 3-iųjų įkūrimo metinių minėjimas.

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (562) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...