2019 m. vasario 20 d. 11:01 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Mano Klaipėda

Mano Klaipėda

Nemuno gatvės spindesys ir skurdas

(23)

Nemuno gatvės spindesys ir skurdas nuotrauka, foto

Dar sovietmečiu pastatyti valymo įrenginiai jau daugiau kaip 10 metų priklauso jūrų krovinių kompanijai "Bega".

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

AB "Klaipėdos kartonas" generalinis direktorius Arūnas Pasvenskas papasakojo, kad maždaug 1986-1987 metais buvo pradėti statyti vadinamieji lokaliniai valymo įrenginiai. Juose turėjo būti apvalomi senajame celiuliozės fabrike naudojami vandenys, o paskui jau galutinai išvalomi Dumpiuose. Tačiau vėliau, kai buvo sustabdytas celiuliozės virimas, vandens išvalyti prieš jį išgabenant į Dumpius nebereikėjo. Tad tie įrenginiai taip ir liko nebaigti statyti.

A. Pasvenskas jau nebeatsimena kada, bet daugiau nei prieš 10 metų jūrų krovinių kompanija "Bega" juos nusipirko aukcione. Žemė, kurioje jie yra, Uosto direkcijos atstovės ryšiams su visuomene Gedos Mikaločienės teigimu, yra valstybinė, ji uostui nepriklauso ir nėra jo rezervinė teritorija.

Kalnelio su šešiomis vandeniui skirtomis talpyklomis teritorija yra aptverta. Talpyklose susirenka paprastas lietaus vanduo. Darbo valandomis prie šių įrenginių galima patekti pro antrinių žaliavų įmonės vartus. Pasak "Begos" darbuotojų, talpyklų teritorija yra stebima. Jeigu netyčia joje pasirodytų, tarkime, vaikai, ieškantys nuotykių, per dvi minutes prisistatytų apsaugos darbuotojai.

Kol kas "Bega" didelių investicijų į šį objektą artimiausiu metu neplanuoja, bet teritoriją tvarko ir prižiūri. Planų, ką ketina daryti su šiais įrenginiais, "Begos" vadovybė kol kas neatskleidžia.

Skylė - privatus pastatas

Ir vis dėlto į valymo įrenginių teritoriją patekti visiškai nesunku. Antrieji vartai į ją yra baigiantis sugriūti pastatas, priklausantis privatiems asmenims.

"Begos" atstovai tvirtina ne kartą vedę derybas su jo savininkais, kad šie susitvarkytų, tačiau jie esą nesileidžia į kalbas.

Pavasarį "Begos" darbuotojai organizuoja talkas - koks 100 žmonių renka šiukšles, narkomanų išmėtytus švirkštus, genėja medžius ir t. t. Tačiau jie tvirtina vieni nepajėgiantys sutvarkyti viso Nemuno gatvės laužyno, juo labiau kad ir neturi teisės šeimininkauti ne savo žemėje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

patarciau

2013-03-19   10:31

IP: 78.61.131.182

turistus pardet vedziot i sias graziuoles vietas-manau,suveiktu bombike...

Nemuno g. 113 ir 133 namai

2013-03-18   13:56

IP: 81.7.87.3

Gėda - Klaipėdos miesto savivaldybei ir Uosto Direkcijai!
Mes, Nemuno g. 113 bei Nemuno g. 133 namų gyventojai, jau mažiausiai nuo 2011 m. laukiame iš šių įstaigų rimtų, konkrečių veiksmų triukšmo ir vibracijos šaltinių panaikinimui! Gyventojai iki šiol dieną ir naktį kenčia dėl nuolatinio triukšmo bei vibracijos. Kodėl per tiek laiko triukšmo ir vibracijos šaltinių veiklą nebuvo sustabdyta? Be to, Nemuno g. vėl pradėtos vis naujų objektų statybos.
Mes priversti teikti skundus kiekvieną dieną, kad pagaliau būtu apsaugotos mūsų teisės į normalu, ramų bei sveiką gyvenimą, turime kreiptis (su raštiškais skundais) į kitas institucijas (pvz. Aplinkos ministeriją, Sveikatos Apsaugos Ministeriją, Prezidentūrą ir t.t.), nuolat informuoti žiniasklaidą apie šių įstaigų neveiksmingumą, rengti piketus prie įstaigų langų, blokuoti geležinkelius ir t.t.
Reikalaujame pagaliau visiškai uždrausti eksploatuoti geležinkelį Nr. 201, priklausanti AB "Lietuvos geležinkeliai" (Klaipėdos visuomenės sveikatos centras jau seniai surašė daugybė triukšmo ir vibracijos normų viršijimų PROTOKOLŲ ir Sveikatos Apsaugos Ministerija jas raštiškai patvirtino!), prie pat mūsų Nemuno g. 113 bei Nemuno g. 133 namų langų ir sienų (atstumas nuo namo sienų iki bėgių – tik 15 metrų!) bei raštiškai atsakyti , kas konkrečiai Klaipėdos miesto savivaldybėje ir Uosto Direkcijoje yra atsakingas už šių problemų sprendinių vykdymą?
Keista, kad Klaipėdos miesto savivaldybė bei Uosto Direkcija labiau rūpinasi verslo kompanijų "sveikatą", nei ŽMONIŲ, Klaipėdos miesto gyventojų, kaip priklauso BIUDŽETINĖMS ĮSTAIGOMS!
Nemuno g. 113 ir Nemuno g. 133 namų gyventojai

XxX

2013-03-18   09:48

IP: 82.135.247.129

Baltijos stadionas priklausė uosto rezervinei zonai, todėl uostas ką nori tą ir daro savo teritorijoje.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mano Klaipėda

Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai...

„Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“ nuotrauka, foto

Pilių statyba ilgus metus trukdavo ne tik senovėje - po metų Klaipėdos...

Klaipėdos piliavietės atkūrimo vizija virsta realybe nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą, skirtą Sąjūdžio 25-osioms metinėms.

Klaipėdos Sąjūdžio gimimo užkulisiai (11) nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti...

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią? nuotrauka, foto

Tarnyba tikina: dėl „Brexit'o“ vaistų tiekimas nesutriks nuotrauka, foto

Pasaulis,  Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba teigia, kad Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Europos...

Darbe užpuolė neblaivus, agresyvus klientas nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-19 Klaipėdos m. PK gautas vyriškio,...

Plungės m., stipriai sumuštas vyras nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-19, apie 19.00 val., Plungės m.,...

Plungės r. pasinaudojo svetima banko kortele nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-19 gautas vyro, gim. 1955 m., pareiškimas, kad tądien apgaulės būdu nepažįstamas...

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...